Dinleyerek İngilizce Öğrenin

Okuduğunuz ingilizce metinleri, hikayeleri anlayabiliyorsunuz. Ama iyi ingilizce konuşamıyorsunuz. Bunun sebebi, okullarda İngilizceyi gözlerinizle öğrendiniz. İngilizce kelime listelerini çalıştınız, ingilizce ders kitaplarını okudunuz, gramer kurallarını çalıştınız.

İngilizce kelime bilginiz iyi, gramer kurallarını biliyorsunuz ve ingilizce okuduklarınızı anlıyorsunuz. Ama günlük ingilizce konuşmaları duyduğunuzda anlayamıyorsunuz ve ingilizce konuşurken zorlanıyor, sıkılıyorsunuz. Akıcı ingilizce konuşmak için İngilizceyi gözlerinizle değil, kulaklarınızla (yani dinleyerek) öğrenmelisiniz.

Dinleyerek ingilizce öğrenin. Bu tam da çocukların yaptığı şeydir. Çocuklar ana dillerini dinleyerek öğrenirler. Çocuklar konuşmayı, ders kitaplarını okuyarak, kelime listeleri ezberleyerek ya da gramer çalışarak öğrenmezler. Onlar sürekli dinlerler. Anne babalarını ve çevrelerini uzunca bir süre sessiz kalarak dinlerler. Ve sonunda otomatik olarak konuşmaya başlarlar.

Effortless English dersleriyle İngilizceyi, çocukların öğrendiği gibi sadece dinleyerek öğrenirsiniz. Effortless English setindeki derslerin hepsi, mp3 formatında dinleme dersleridir. Çok iyi ingilizce konuşmak için İngilizceyi çocuklar gibi öğrenin. İngilizceyi gözlerinizle değil kulaklarınızla öğrenin.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın!

Effortless English Club

2 yorum

 • nazmiye

  Merhaba, benim ingilizceen hiç temelim yok. 23 yaşındayım ve bugüne kadarda hiç kursa gidecek zamanım olmadı, halen de yok. İngilizce öğrenmek istiyorum fakat evde ve yollarda geçen zamanlarım dışında ayırabilecegim zamanım yok. Bunun için öneriiz ne olabilir? Teşekkürler 🙂

  • admin

   Merhaba Nazmiye, öncelikle şunu söylemeliyim. bir dil öğrenmek için zaman ayırmak şarttır. Bunun için sabırlı, azimli ve istikrarlı olup çok çalışmak gerekir. Özellikle ingilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ilk başlangıç dönemlerinde daha sabırlı olmak ve çok çalışmak zorundadır. Okuduğunuz ve dinlediğiniz basit ingilizceyi anlamaya başlayınca öğrenme süreci zevki hale gelecektir. Sonra ingilizceyi bir iletişim aracı olarak kullanmaya başlayınca daha da mutluluk duyarsınız.

   Şimdi size tavsiyem, bulabildiğiniz en kolay ingilizce malzemelerle, yavaş ve tekrarlı olarak sürekli çalışın. Basit ingilizce mp3 dinleme derslerini bir mp3 player ile evde ve yolda sürekli dinleyin. Hergün en az 2 saat ingilizce dinleyin. “Mükemmel İngilizcenin Anahtarı” yazımızda anlattığımız gibi ilginizi çeken ve anlaşılır ingilizce parçalar dinleyin. Başlangıç düzeyi için Rahat İngilizce eğitim setini tavsiye ederim.

   Sitemizdeki AJ Hoge videolarını dinlediğinizde %80’ini anlayabilecek seviyeye geldiğinizde Effortless English mp3 derslerini alıp kullanın. İyi çalışmalar, iyi şanslar diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir