ÇOCUKLARIN ÖĞRENDİĞİ GİBİ DİL ÖĞRENME

Dr. J. Marvin Brown

1984 Yılında Bankog’daki Amerikan Üniversitesi Dil Merkezi, Tayland dilini öğretmek için yeni bir yaklaşım kullanmaya başladı. Bu metoda Dinleme Yaklaşımı (The Listening Approach) adı verildi. Son yıllarda daha çok Otomatik Dil gelişimi (Automatic Language Growth) olarak bilinmeye başlandı.

Otomatik konuşma yerleşmeden önceki her konuşma girişimi (ve hatta o dilde düşünme girişimi bile) hasara sebep olur ve elde edilecek nihai sonuçları kısıtlar. Başka bir deyişle bu metot, çok uzun bir sessiz kalma dönemi kullanır.

Sessiz kalma dönemi boyunca öğrenciler sadece dinlemeye odaklanır. 6-12 aylık yoğun bir dinleme döneminden sonra; öğrenciler kendiliğinden, doğal bir şekilde, hiçbir çaba sarf etmeden ve kuracağı cümleyi düşünmeksizin konuşmaya başlamıştır.

Yazının Devamı için Tıklayın

———————————————————————————————————————–

MÜKEMMEL İNGİLİZCENİN ANAHTARI

En önemli İngilizce yeteneği nedir? İyi iletişim kurabilmeniz için sahip olmanız gereken yetenek nedir?

Açıkça söylemek gerekir ki, bir numara Akıcı bir anlatımdır. Tercüme etmeksizin. Akıcılık, yerli konuşmacılarla kolayca konuşabilmeniz anlamına gelir. Onlar sizi kolayca anlayabilir ve siz de onları kolayca anlayabilirsiniz. Gerçekte, anında konuşur ve anlarsınız.

Akıcı bir konuşma, sizin İngilizcedeki en önemli hedefinizdir.

Araştırmalar açık.. Akıcılığı yakalamanın tek bir yolu var. Textbooklar (Okuma kitapları) okuyarak akıcılığı elde edemezsiniz. İngilizce kurslarına giderek akıcılığı elde edemezsiniz. Gramer kuralları çalışarak akıcılığı elde edemezsiniz.

Yazının Tamamını Okumak İçin Tıklayın

Çocuklar gibi dil öğrenme, Doğal yoldan Öğrenme, Dinleyerek Öğrenme, İngilizce Öğrenme, Kusursuz İngilizce Konuşma, İngilizce Çalışma Yöntemleri, İngilizce Eğitimi, Akıcı Konuşma, İngilizce Dersleri

Paylaşmak Güzeldir: