İngilizce Kelimeler Öğren this that these those

Bu yöntemle çok hızlı İngilizce kelimeler öğren, öğrendiğin kelimeleri pratik çalışmasıyla pekiştir. Tekrarlı olarak dinle ve cevapla metoduyla otomatik olarak İngilizce konuşmaya başla… Evet aşağıdaki videoda tam olarak bunları nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz. Gramer konularından en temeli olan İngilizce işaret zamirleri this, that, these, those gibi kelimeleri ve daha pek çok yeni ifadenin anlamını Extra dersleri ile öğrenecek ve videonun sonunda soru cevap metoduyla öğrendiğimiz bilgileri otomatikleştireceğiz.

İngilizce öğrenmenin en önemli unsurlarından biri kelime bilgisidir. Dinlediği İngilizceyi anlama ve konuşma sırasında kendini akıcı bir şekilde doğru ifade edebilmek için, sıfırdan ileri seviyelere kadar kelime öğrenme süreci devam eder. Bunun için sadece İngilizce kelime ezberleme çalışmaları yeterli değildir. Bunun yanı sıra öğrendiklerimizi konuşma sırasında otomatik olarak kullanmak çok önemlidir. O halde Extra yöntemiyle 3-4 kat daha hızlı İngilizce kelimeler öğren, pratik yap ve akıcı konuş.

Bu yöntemle 3-4 kat daha hızlı İngilizce kelime öğrenme yöntemi olan Extra derslerinden bahsedeceğiz. Bu metotla, kelimeleri cümle içerisindeki anlamıyla birlikte kolayca kavrayacak ve hem çok daha kalıcı öğrenecek hem de tekrarlı soru cevap yöntemiyle kelimeleri otomatik olarak kullanabilecek hale geleceksiniz.

Extra Dersleri ile İngilizce Kelimeler Öğren

Youtube İngilizce öğrenme videoları için burayı tıkla!

Videoda bahsedilen Rahat İngilizce setinde bulunan 20 bölümün her birinde Extra, Gramer ve Mini hikaye dersleri mp3 dinleme dosyaları ve pdf dokümanı olarak bilgisayarımıza indiriyoruz. Her bölümde bu dersleri tekrarlı olarak dinleyip soru cevap metoduyla İngilizce konuşma pratiği yapabiliyorsunuz. Şimdi aşağıdaki videoda sırasıyla şu derslerimizi izleyeceksiniz:

  • Extra dersiyle hızlı ve kolay İngilizce kelimeler öğren
  • Gramer dersi ile İngilizce konu anlatımı dinle
  • Mini Hikaye dersleri ile İngilizce konuşma refleksi kazan

Videoda izleyecceğiniz pratik çalışmasındaki hedefimiz, öğrendiklerimizi pekiştirip otomatikleştirmek ve daha başlangıç derslerinden itibaren İngilizce anlama ve konuşma becerilerimizi geliştirmek.

Bu video dersimiz üç kısımdan oluşuyor:

  • İlk kısımda, pratik çalışmamızda geçen cümlelerin anlamını öğreniyoruz. Bu yöntemle İngilizce kelime öğrenmek çok hızlı ve kolaydır.
  • İkinci bölümde, İngilizce işaret zamirleri, durum cümlesi yapma ve tekil çoğul konusunu kısaca anlatacağız.
  • Son olarak da mini hikaye yöntemiyle İngilizce konuşma pratiği yapacağız. Yani birinci bölümle öğrendiğimiz kelimeleri akıcı bir şekilde kullanmayı öğreneceğiz.

İngilizce konuşma becerimizi geliştiren bu tarz pratik çalışmalarını diğer video derslerimizde de yapıyoruz. Tüm İngilizce kelime öğrenme ve pratik çalışması videolarımız izlemek ve yeni video derslerimizi takip etmek için yukarıdaki linkten kanalımıza abone olabilirsiniz.

İngilizce kelimeleri en az 3-4 kat daha hızlı öğren

Extra dersinde İngilizce kelimeler ve anlamlarını öğreniyoruz. Bunu yaparken kelimeleri tek tek değil grup olarak yani cümle içindeki anlam bütünlüğü ile birlikte öğreniyoruz. Böylece kelimeleri çok daha kolay ve hızlı öğreniyor, çabucak unutmuyor ve gerektiğinde pratik olarak kullanabiliyoruz.

İngilizce Konu Anlatımı: this that these those

Arkadaşlar şimdi bu öğrendiğimiz cümlelerle ilgili birkaç gramer konusunu kısaca anlatacağım. Daha sonra İngilizce konuşma pratiği çalışmamıza başlayabiliriz. İlk olarak İngilizce işaret zamirleri adını verdiğimiz This, These, That ve Thosekelimelerinin anlamlarını, nerede ve ne zaman kullanıldıklarını öğreneceğiz.

Daha sonra, “am – is – are” yardımcı fiillerini kullanarak İngilizce basit durum cümlesi yapmayı anlatıyoruz. Ardından basit durum cümlelerinden soru cümlesi yapmayı ve olumsuz cümleleri nasıl yapacağımızı açıklıyoruz.

İngilizce konu anlatımı bölümünde son olarak tekil, çoğul konusunu kısaca anlatıyoruz. Bunları ilerleyen bölümlerde daha ayrıntılı olarak açıklayacağız. Ancak konuşma pratiği bölümünde soru cevap tekniğini kullanabilmek için şimdilik bu konuları kısaca açıklamak yeterli olacaktır.

İngilizce konuşma pratiği yap

Sitemizde daha önce Effortless English 7. kuralını anlatırken İngilizce konuşma pratiği yapmak için dinle ve cevapla metodundan bahsetmiştik. Şimdi videonun başında Extra dersi ile Türkçe anlamlarını öğrendiğimiz cümle ve kelimeleri tekrar dinliyoruz. Bu sefer Türkçe anlamlarını duymadan sadece İngilizce olarak dinliyoruz. Burada yapmanız gereken, sorulan sorulara yüksek sesle cevaplarınızı söylemek. Eğer ilk denemenizde cevapları söyleyemiyorsanız, sadece dinleyin.

Bu pratik bölümünü tekrarlı olarak dinleyin ve bu sefer cevapları söylemeye çalışın. Böylece zamanla İngilizce konuşma refleksi kazanacaksınız. Arkadaşlar normalde bu konunun mini hikaye pratik bölümü daha uzun. Biz sadece bir kısmını burada birlikte yapmış olduk. Bu dersin tamamını mp3 dinleme dosyaları ve pdf yazılı dokümanlarıyla Rahat İngilizce eğitim setinde bulabilirsiniz.

Derslerimizden en yüksek faydayı sağlayıp etkili ve pratik İngilizce öğrenmek için Rahat İngilizce nasıl öğrenilir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

ingilizce kelimeler öğren ve konuşBizim derslerimizde İngilizce kelime ezberleme yoktur. Çünkü İngilizce kelimeleröğrenmenin en iyi yolu olan Extra dersleri ile kelimeleri cümle içindeki anlamıyla öğrenirsiniz. Bu videoda önce Extra İngilizce dersleri ile kelimelerin anlamlarını öğreniyoruz. Sonra konu anlatımı bölümünde İngilizce this that these those kullanımı hakkında bilgiler veriyoruz. Son olarak da öğrendiklerimizi otomatik olarak kullanabilmek için konuşma pratiği yapıyoruz.

Bu videodaki konu anlatımı bölümünde geçen; İngilizce this that these those kullanımı hakkında bilginiz varsa, gramer bölümünü atlayıp direk olarak videonun sonundaki İngilizce pratik bölümüne geçebilirsiniz.

İngilizce pratik bölümünü tekrarlı olarak dinleyin. İlk dinlemenizde olmasa bile, diğer dinlemelerde cevapları yüksek sesle söylemeye çalışın. Son bölümde kullandığımız cümleleri anlamıyorsanız, videonun başındaki Extra bölümünü izleyerek İngilizce kelime ezberleme sıkıntısına girmeden dinlediğiniz cümlelerin anlamlarını öğrenebilirsiniz.

Setimizle ilgili ayrıntılı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz. Sitemizdeki özellikle hızlı, kolay, etkili ve pratik İngilizce öğrenme konularında yayınladığımız makale ve videoları takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu arada soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Ücretsiz İngilizce dersleri indir dinle pratik yap

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir