Kural:07 Dinle ve Cevapla

KURAL 7: Soru Cevap Tekniği

Evet şimdi son kuralımız, ve en kolay olanı. Çoğu İngilizce Cd ve programları, dinle ve tekrarla tekniğini kullanır. Konuşmacı, İngilizce bir şey söyler ve siz de onun söylediğini aynen tekrarlarsınız. Bu yöntem başarısız olmuştur.

KURAL 7, Bir Hikâye:

Japon bir bayan olan Emi’nin bir sorunu vardı. Onun konuşması YAVAŞTI. Soruları çabucak yanıtlayamıyordu. Emi pek çok İngilizce kaset ve CD dinlemişti. Onları dinlemiş ve konuşmacının söylediklerini tekrar etmişti.

Emi bize sorunuyla ilgili bir mail gönderdi. Biz de ona “Dinle ve Cevapla” derslerini önerdik. Ona “dinle ve tekrar et” metodunu kullanmamasını söyleyip kendisine “Dinle ve Cevapla” mini hikâyelerimizden bahsettik.

Emi’ye dinle ve tekrarla metodunun yeterli olmadığını anlattık. Tekrarladığınız zaman sadece konuşmacıyı kopyalarsınız. Ama bir soru duyduğunuzda ve onu cevapladığınızda, İngilizceyi düşünürsünüz.

Dinle ve CEVAPLA derslerini kullandıktan sadece 4 hafta sonra, Emi’nin konuşması hızlı, kolay ve otomatik hale geldi. Emi heyecanlıydı ve dedi ki:

Dersler HARİKA! Onları çok sevdim. Konuşmam şimdi çok daha hızlı ve pratik. Çabucak anlayabiliyorum ve artık düşünmeden konuşabiliyorum. Buna inanamıyorum, harika!

RULE 7: Listen and Answer, not Listen and Repeat

KURAL 7: Dinle ve Cevapla Tekniğini kullanın, Dinle ve Tekrarla Değil

Ayrıntılı bilgi için: effortless english club

Dinle ve Cevapla mini hikâye derslerini kullanın. Her mini hikâye dersinde konuşmacı size kısa ve basit bir hikâye anlatır. Ayrıca o size bir çok kolay sorular sorar. Soruları her duyduğunuzda, dinlemeyi durdurur ve cevaplarsınız. Soruları çabucak ve düşünmeden cevaplamayı öğrenirsiniz. İngilizceniz otomatik hale gelir.

Dinle ve Cevapla İngilizce hikayeleri nasıl kullanabilirsiniz. Çok kolay. Anadili İngilizce olan (native) bir öğretmen bulun. Ondan bu metodu kullanmasını isteyin. Ondan bir hikaye anlatmasını isteyin. Ve hikaye hakkında sürekli sorular sormasını isteyin. Bu size, İngilizce olarak çabucak düşünmeyi öğretecek.

Ayrıca, Effortless English İngilizce setlerindeki Dinle ve Cevapla derslerimizi de bu iş için kullanabilirsiniz.

7 Kuralımızı kullanmanın en harika yolu, gerçek İngilizce konuşmalarını öğreten Zahmetsiz İngilizce (Effortless English) derslerimizi satın almaktır. Derslerimizi kullandığınızda, İngilizceyi kolayca ve hızlı bir şekilde konuşursunuz.

Aşağıdaki Linke tıklayarak, gerçek İngilizce konuşma derslerimizi şimdi edinebilirsiniz.

Detaylı bilgi için Burayı Tıklayın!

Derslerimizi alın. Biz size başaracağınızı garanti ediyoruz 🙂 Size öğretmemize izin verdiğiniz için teşekkür ederiz.

************************************************

Evet Arkadaşlar, Zahmetsiz İngilizce (Effortless English) Sisteminin 7 Altın Kuralını sizlere anlatmış olduk. Şimdi aklınıza gelebilecek bazı konularla ilgili bir takım açıklamalarda bulunmak istiyorum.

Temel gramer bilgisi olan, İngilizce öğrenmeye daha önceden başlamış, orta ve ileri seviye arkadaşlar için Effortless English mükemmel bir sistemdir. Yani İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum diyorsanız size, kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim. Ben bu sistemle okullarda ve hiçbir kursta ilerleyemediğim kadar ilerlemiş durumdayım. Ve İngilizcenin önemini, onu öğrendikçe daha da iyi anlıyor ve büyük keyif alıyorum.

Temel ingilizce seviyesi ya da orta seviye derken neyi kastediyoruz. Bir başka deyişle Effortless English derslerinin site uygun olup olmadığını küçük bir test yaparak kolaylıkla anlayabilirsiniz. Sitemizde yayınladığımız A.J. Hoge’un videolarını dinlediğiniz zaman, anlatılanların en az %70’ini anlayabiliyorsanız bu sistem tam size göredir. Bu videolarda anlatılanların %70 ini anlayamıyorsanız temel ingilizce seviyenizi biraz daha geliştirip daha sonra Effortless English derslerini kullanabilirsiniz. Yeni başlayanlar için ingilizce dersleri olarak Rosetta Stone setlerini tavsiye ederim.

effortless-english-ingilizce-seti

Fiyat konusuna gelince, Bu sistemin normaldeki fiyatı 297 Usd idi. Ancak şu anda indirimli fiyatı 97 Usd dir. Bence çok uygun bir fiyattır. Fiyatın yüksek olduğunu düşünenler olabilir. Ancak piyasadaki dil kurslarının 3-4 ay süren tek bir kur fiyatı ortalama 1.000 TL civarındadır. Bu sistemin fiyatı ile faydasını mukayese ederseniz, siz de bana hak vereceksiniz.

Mucize bir ilaç icat edilse, birkaç ilaç yutup sabah kalktığımızda İngilizce öğrenmiş olsak ne iyi olurdu. Ancak maalesef böyle bir ilaç henüz icat edilmedi. Bu ilaç icat edilene kadar İngilizce öğrenmek için en iyi yol, Zahmetsiz İngilizce Effortless English sistemidir.

Detaylı bilgi için Tıklayın!

(Effortless English Club)

Effortless English Yazıları:

Effortless English Sistemiyle ilgili soru ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:
27 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.