Kural 06 Gerçek İngilizce Kullanın

KURAL 6: Gerçek İngilizce Öğren

Bugün bir konu hakkında düşünmenizi istiyoruz: 4-5 sene İngizce eğitimi aldınız. Neden hala yerli konuşmacıları anlamakta güçlük çekiyorsunuz?

Sizde bir sorun yok. Gittiğiniz kurslarda ve çalıştığınız İngilizce ders kitaplarında bir sorun var. Textbooklar ve ses cd kasetleri gerçekten berbat. Söz konusu kurslarda gerçek İngilizce konuşmaları asla öğrenmediniz. Günlük ingillizceyi ve yerli konuşmacıların normalde kullandıkları sıradan İngilizceyi hiçbir zaman öğrenmediniz. Siz oralarda TEXTBOOK (ders kitabı) İngilizcesi öğrendiniz.

**Yerli Konuşmacıları (Native Speakers) Nasıl Anlayacaksnız

Megdelio Venezuellada 5 yıl İngilizce eğitimi aldı. Öğretmenleri onun ileri seviye (advanced) öğrenci olduğunu söylediler. Amerika’ya geldiğinde kendini iyi hissediyordu. Amerikalılarla karşılaşacağı için heyecanlıydı. Karşılaşmaya hazırdı.

Megdelio diyor ki:

Bir gün Amerikalı bir kadınla konuşmaya çalıştım ve her şey değişti. Kadın konuşmaya başladı ve ben onu anlayamadım. Hem de hiç anlayamadım.

Kadının telaffuzu dinlediğim kaset ve cd lerdekinden tamamıyla farklıydı. O; deyimler (idioms), argo tabirler (slang) ve pek çok sıradan kelime grupları (casual phrases) kullanıyordu. Tamamen kafam karışmıştı. işte o zaman fark ettim ki, Gerçek İngilizceyi öğrenmem gerekiyordu.


Günlük Konuşma İngilizcesini Öğrenmelisiniz.

Megdelio’ya gerçek konuşma İngilizcesiyle öğrenmeyi öğrettik. Hergün kullandığımız günlük konuşmalarda, kitaplarda, filmlerde, televizyon şovlarında, çizgi romanlarda, sesli kitaplarda, makalelerde, gazetelerde dergilerde ve internet yayınlarında kullanılan İngilizceyi öğrenmeyi öğrettik.

Stop Learning Textbook English / Textbook İngilizcesi Öğrenmeyi Bırakın

Yerli konuşmacıları anlamak istiyorsanız, ders kitapları, kaset ve cd lerinden öğrenmeyi bırakmalısınız. Gerçek İngilizceyi öğrenmek için, gerçek konuşmalar dinlemelisiniz, aktörlerin okuduğu konuşmaları değil. Yerli konuşmacıları dinleyin, gerçek İngilizce konuşun. Sadece gerçek İngilizce konuşmaları dinlemelisiniz.

Günlük İngilizceyi nasıl öğrenirsiniz? Çok kolay. Textbook (İngilizce ders kitapları) kullanmayı bırakın. Onun yerine sadece, gerçek İngilizce konuşmaları, İngilizce filmleri, televizyon şovlarını, sesli kitapları, hikâyeleri ve radyo tolk şovları dinleyin. Gerçek İngilizce konuşmaları kullanın.

Gerçek İngilizce konuşmaları kullanmaya başladıktan 6 hafta sonra, Megdelio kolayca İngilizce konuşabiliyordu artık. Yerli konuşmacıların kullandığı İngilizceyi anlayabiliyordu. Siz de yapacaksınız.

Ayrıntılı bilgi için: Effortless English Club

RULE 6: Only Use Real English Conversations & Materials

KURAL 6: Sadece Gerçek İngilizce Konuşmaları ve Malzemelerini Kullanın

Yerli konuşmacıları anlamak ve kolayca İngilizce konuşmak istiyorsanız, Günlük İngilizceyi öğrenin. Gerçek konuşmalar, dergiler, sesli makaleler, Tv şovları, filmler, radyo sohpetleri kullanın.

Gerçek İngilizce Öğrenin, Textbook İngilizcesi Değil.

Gerçek İngilizce Öğrenin, Textbook İngilizcesi Değil.

**Son Kural

Effortless English Son Kuralımızda size, nasıl 2-3 kat daha hızlı konuşacağınızı anlatacağız.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!

Effortless English Club

Effortless English Yazıları:

Paylaşmak Güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir