Hızlı İngilizce Öğrenme Teknikleri

İngilizceyi gramere değil, içeriğe odaklanarak öğrenin. İçerik derken ne demek istiyorum? Yani, anlamlı iletişime ve anlamlı bilgiye odaklanarak ingilizce öğrenin.

Çoğu okul ve pek çok öğrenci, dilin mekanik kısmına odaklanıyorlar. Onlar fiillerin yapılarını çalışıyorlar. Edatların kurallarını çalışıyorlar. Sanki ölü bir şeymiş gibi, dili analiz ediyorlar. Tüm bu geleneksel teknikler çözümseldir, analitiktir. Fakat ingilizce, analiz edeceğiniz ölü bir şey değildir. O yaşayan bir dildir. İngilizce bir iletişim aracıdır.

Beyniniz, doğal olarak dil öğrenmede harikadır. Beyniniz dil öğrenmeye uygun yaratılmıştır. Ancak dili, beyninizin alışık olduğu yollardan öğrenmelisiniz. Beyninizi kurallarla sıkarsanız, yavaş öğrenirsiniz. Dili analiz etmeye çalışırsanız yavaş öğrenirsiniz. Ders kitaplarını çalışır ve bir sürü test çözmeye kalkarsanız yavaş öğrenirsiniz.

Beyniniz çok hızlı ingilizce öğrenme makinesidir. Onu doğru kullanırsanız çok hızlı öğreneceksiniz. İşte size beyninizi mutlu ederek çok hızlı ingilizce öğrenme teknikleri:

  • Hikayelerle öğrenin. Beynimiz hikayeleri sever. İşte bu, en eski ve en doğal iletişim kurma şeklidir.
  • Şekle değil, anlama odaklanın. Bir başka deyişle, gramer kurallarına takılmayın. Onun yerine anlama ve anlamış olmaya odaklanın.
  • İngilizcenin müziğini dikkatlice dinleyin. Telaffuzu geliştirmek için, İngilizce konuşanların tonlamalarını çok dikkatli dinleyin. Tıplı müzik dinliyormuş gibi dinleyin.
  • Sevdiğiniz içerikleri seçin. Sadece ilginizi çeken, hoşunuza giden, anlamlı bulduğunuz ve sizi eğlendiren şeyleri okuyun ve dinleyin. Çalıştığınız şey size zevkli gelmiyorsa, başka bir şey bulup çalışın.
  • Kolay okuma parçaları okuyun, ders kitapları değil. Tekrar ediyorum, beynimiz hikayeleri sever, sıkıcı ders materyallerinden nefret eder. Ders kitaplarını yakın gitsin. Onların yerine kolay, eğlenceli ve ilginizi çeken kitaplar okuyun. Bol bol okuyun.
  • Arkadaş edinin, gruplara katılın. İngilizce iletişim içindir. Öyleyse diğer ingilizce konuşanlarla iletişim kurun. Yanlış yapmayı hiç kafanıza takmayın. Gramer kurallarını kafanıza takmayın. Sadece rahat olun ve iletişim kurun.

Gülümseyerek, eğlenerek, anlamlı içeriklere odaklanarak beyninizi mutlu edeceksiniz. Ve mutlu beyinler çok hızlı öğrenir. Beyninize dost olan işte bu stratejileri kullanarak, ingilizce konuşma gelişiminizi 2-4 kat daha hızlı arttırın. Eğlenmenize bakın ve akıcı ingilizce konuşun.

Kaynak: Effortless English Club

İngilizce Mp3 dersini indirmek için tıklayın!

ingilizce-ogrenme-teknikleri

Bu dersin ingilizce mp3 dosyasını bilgisayarınıza indirip dinleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya sağ tıklayarak hedefi farklı kaydet sekmesini tıklayın. Rar dosyasını kaydetmek istediğiniz yeri işaretleyip dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İngilizce Mp3 dersini indirmek için tıklayın!

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için: Effortless English Club

Sıfırdan İngilizce Öğrenme Seti

rahat-ingilizce-seti03İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ve biraz temel bilgisi olan orta seviye arkadaşlar için, hızlı ve kolay İngilizce öğrenebilecekleri yeni bir eğitim seti var. Eğlenceli hikayeler dinleyerek ve soru cevap tekniği ile konuşma pratiği yaparak İngilizce öğrenebileceğiniz Rahat İngilizce eğitim setini indirmenizi tavsiye ederiz.

Rahat İngilizce eğitim setinde kullanılan yöntem, Efforltess English sistemindeki yöntemlerle benzerlik gösterse de, bir çok farklı özelliği ve Türkçe desteği ile sıfırdan İngilizce öğrenenler için çok faydalı ve tamamen orjinal bir kaynaktır. Mini hikaye soru cevap tekniğini ile İngilizceyi dinleyerek ve konuşarak öğrenebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:
54 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir