Ders Çalışma Rehberi

İNGİLİZCE ÇALIŞMA REHBERİ

Sevgili Arkadaşlar,

İngilizce Eğitimi uzun ve zorlu bir maratona benzer. Bu yüzden her meşakkatli işte olduğu gibi, sabırlı olmak, istikrarlı olmak ve en iyi yöntemi belirleyip hedefinize doğru emin adımlarla ilerlemek gerekir. İstikrar kavramını biraz açıklamakta fayda var. Bir işi hakkını vererek yapmak ve ondan maksimum faydayı sağlamak için bu prensip çok önemli:  Yaptığımız iş, az da olsa düzenli ve sürekli olmalı. Bu yüzden İngilizce ders çalışma yöntemininiz, kolay İngilizce öğrenmeniz açısından son derece önemlidir.

Uzun soluklu işlerimizin hepsinde bu prensip, o işten sağladığımız faydayı maksimize etmenin yegâne yoludur. Örneğin İngilizce ders çalışma konusunda, iki günde toplam 10 saat çalışmaktansa, bir hafta (yedi gün) boyunca her gün bir saat çalışmak daha faydalıdır. Şöyle bir düşünün, günde bir saatimizi nerelerde harcamıyoruz ki? Televizyon karşısında mayışıp boşa harcadığımız onca saati mi sayalım, yoksa arkadaşlarla haddinden fazla gereksiz muhabbetlerimizi mi? Ya da internet başında harcadığımız onca zamanı mı?

Her şeyden önce, bir işi başarmak için onu yeterince çok istemek gerekir. Mesela İngilizce için, İngilizce bilsem ne de güzel olur şeklinde bir istek yeterli değildir. Genel olarak İngilizcenin faydasını inkâr edemeyeceğiniz kadar iyi bilirsiniz. Ancak benim kastettiğim bu şekilde bir istemek değil. Bir şeyi gerçekten çok istemek, ona adanmayı gerektirir. Bir şeye adanmak için, onu neden istediğinizi iyi bilmelisiniz.

Bunu kendinize sorun ve cevaplarınızı bir kâğıda yazın. İngilizce öğrenmek için kaç sebebiniz var. Bunu ayrıntılarıyla kendinizden öğrenebilmek için hayal kurma yeteneğinizi kullanın. Hayal kurarken de, kafanızda canlandırdığınız durumları mümkün olduğunca hissetmeye çalışın. İngilizceyi işiniz için istiyorsanız, iş yerinde yabancı müşterilerinizle otomatik olarak, hiç zorlanmadan ve akıcı bir şekilde İngilizce konuştuğunuzu hissedin. Çevrenizdeki insanların (özellikle de patronunuzun 🙂 konuşurken sizi izlediğini hayal edin. Çok büyük keyif alıyorsunuz, gülümsüyorsunuz ve çok mutlusunuz.

Kısacası bir durumu neden çok istediğinizi açıklayan en az 3 tane sağlam gerekçe yazabildiyseniz ve kurduğunuz hayallerde gerçekten mutlu olabildiyseniz, bu işe adanmaya hazırsınız demektir. Unutmayın istemek (adanmak), başarmanın yarısıdır. İngilizce eğitiminize de anlattığım şekilde adandıysanız, çalışma yöntemlerinizi çok iyi belirleyip yola koyulun. Çünkü başarmanın diğer yarısı da azimle çalışmaktır.

Biraz önce de önemini vurguladığım gibi, az bir süre de olsa her gün çalışmaya gayret edin. Her gün iki saat çalışma idealdir. Ama bir saatte olsa, yarım saatte olsa HERGÜN İngilizce ders çalışma ve zaman ayırmaya gayret edin. Ayrıca büyük parçalar halinde çalışmayın. Örneğin uzun bir okuma ya da dinleme parçasını bölerek çalışın ve bol bol tekrar yapın. Çalıştığınız pasajlar çok tekrarlı olmalı. Oluşturduğunuz programa göre zaman zaman geri dönüşler yapıp eski konuları gözden geçirmeniz de çok faydalı olacaktır. Zor parçalar çalışmak yerine kolay olanları tercih edin ve bu parçaları özümseyene kadar tekrarlayın.

Effortless English set

Aşağıda, size tanıttığım Effortless English (Zahmetsiz İngilizce) sitemi için hazırlanmış, dersleri çalışma rehberinin tercümesini bulabilirsiniz. Kendim de bu dersleri kullandığım için rahatlıkla söyleyebiliyorum ki, bu dersler gerçekten harika. Dersleri çalışırken hiç acele etmemek ve sabırlı olmak temel prensibimiz olmalı. Günde iki saat bu dersleri dinlerseniz, ilk başlarda biraz zorlansanız da, sıkılsanız da, sonraları büyük keyif alacak ve özümseyerek öğrendiğinizi görünce mutlu olacaksınız. İngilizce ders çalışma konusunda çok fazla zamanı olmayan arkadaşlar günde bir saat de dinleyebilirler.

DERSLERİ NASIL ÇALIŞMALISINIZ?

Her ders setinin en az 3-4 adet farklı ders dosyası vardır. Her ders aynı isimli bir set içindedir. Dersler birbiriyle uyumludur. Her gün tek bir set içindeki bütün dersleri dinleyeceksiniz. (aynı isimli bütün dersleri) bir hafta boyunca sadece bir setin derslerini dinlemek daha iyidir.

Bu çok önemli; Bu yolu izlerseniz çabucak ilerleyeceksiniz. Her gün tek bir seti, aynı ders setini bir hafta boyunca her gün dinleyeceksiniz.

Bazı setlerde 3 ten daha fazla ders vardır.

Her sette ne tür dersler vardır ve bunları nasıl kullanmalısınız?

*A Text Article (Yazılı bir Metin Dosyası) (Adobe .pdf file)

Yazıyı okuyun. Onu çalışmayın. Onu ezberlemeye uğraşmayın. Sadece her gün birkaç kez okuyun ve yeni kelimeleri gözden geçirin. Gerekirse zor kelimelerin anlamlarını öğrenmek için bir sözlük kullanın.

*Vocabulary Lessons (Kelimeler Dersleri) (MP3)

Sadece dinleyin. Kelimeleri ezberlemeye uğraşmayın.

*Mini Story Lessons (Mini Hikâye Dersleri( MP3)

Bu en güçlü ve önemli derstir. İlk sefer, sadece dinleyin. Sonra dinleyin ve her sorudan sonra durdurun. Her soruya yüksek sesle, İngilizce cevap verin. Sonra tekrar yürütün. Herşeyi anlamıyorsanız Hiç Endişelenmeyin. Hata yaparsanız Hiç Endişelenmeyin, hata yapmaktan korkmayın.

Mini Hikâyelerde, sadece üç şey yapacağım:

 1. Bir durumu ifade eden bir cümle kullanacağım. Durumu söyledikten sonra, sadece, AAA, ya da OOO deyin.
 2. Sizin de cevabını bildiğiniz bir soru soracağım. Sadece soruya cevap verin. Bir cümleyle cevap vermek zorunda değilsiniz. Sadece iki kelimeyle cevap verebilirsiniz.
 3. Sizin cevabını bilmediğiniz bir soru soracağım. Tahmin edin. Çabucak bir cevap söyleyiverin. Yine, bir ya da iki kelimeyle cevap verebilirsiniz.

Tam ve doğru cevabı vermek önemli değildir. En önemli şey hızdır. Çabucak cevap vermeye çalışın, (unutmayın bir kelime bile iyidir.) Hız, sizin hedefinizdir.  Hızlı ve kısa cevaplar verin, uzun cevaplar değil. Başlangıçta bu biraz zor olabilir. Hiç önemli değil. Pause butonuyla durdurun.

Bir dersi en az bir hafta boyunca hergün dinleyin. Mini Hikâye Dersi, Effortless English Sistemindeki EN ÖNEMLİ DERSTİR. En çok bu dersleri dinleyin.

*Audio Article (Sesli Makle Dersi) (MP3)

Sadece dinleyin. Rahat olun ve keyfini çıkarın. En az bir hafta boyunca hergün birkaç kere dinleyin. Hedefiniz otomatik olarak ve anında 100% anlamaktır.

Bazı Setlerde Ayrıca:

* Point of View Mini-Stories (Point of View Mini Hikâye Dersleri)

Bu dersler gramer kurallarını çalışmadan, gramer akıcılığı kazanmanızın bir yoludur. Sadece dikkatlice dinleyin. Rahat olun. Dinlerken gramer kurallarını düşünmeyin. Bütün derslerin POV hikayesi yoktur.

*Commentaries (Yorum Dersleri)

Bunlar konu hakkında ekstra konuşmalardır. Seviyenize göre çok zor görünebilir. Eğer çok zor geliyorsa, onları atlayabilirsiniz. Commentaries (Yorum) Effortless English Sistemindeki en az önemli olan derslerdir. Büyük ihtimalle bu derste konuşulan her şeyi anlamayacaksınız. Bu normaldir. Sadece rahatlayın ve dinleyin.

Önerilen Ders Çalışma Sırası (Hergün bir seti kullanın)

 1. Önce yazılı metni okuyun. Okuyun ve gözden geçirin. Onu çalışmayın. Ezberlemeye uğraşmayın.
 2. Kelimeler dersini, bir kere dinleyin
 3. Mini Story (Mini Hikâye) Dersini pek çok kere dinleyin.
 4. Varsa, Point of View dersini birkaç kez dinleyin.
 5. Yazılı metnin ses dosyasını birkaç kez dinleyin.
 6. Varsa ve anlayabiliyorsanız, Yorum dersini bir kez dinleyin. (isteğe bağlı)

Öğrenme Programı

Effortless English (Zahmetsiz İngilizce) Sistemi bir derinden (özümseyerek) öğrenme sistemidir. Her dersi çok iyi öğreneceksiniz. Rahatlayın, yavaş gidin, kolayca ve otomatik olarak İngilizce konuşmayı öğrenin.

En iyi çalışma programı aşağıdaki gibidir:

 • Bir ders setini bir hafta ya da daha fazla çalışın. Evet bu doğru, en az bir hafta için sadece bir set. Eğer sıkılırsanız, mini hikâye dersiyle bir oyun yapın. Her soruya gittikçe daha hızlı cevap vermeye çalışın.
 • Her gün bir setteki bütün dersleri dinleyin. Mini Story mp3 dersini her gün en az iki kere dinlemeye çalışın.
 • Her gün en az bir saat dinleyin. Her gün iki saat en iyisidir. Gün boyunca çalışma zamanınızı bölmeniz de iyidir. Mesela, sabahları 30 dakika dinleyebilirsiniz, 30 dakika işe giderken, 30 dakika öğle tatilinde, 30 dakika eve dönerken, 30 dakika uyumadan önce. Aslında harika bir öğrenme yöntemidir.
 • Rahat olun. Gramer kurallarını düşünmeyin. Sadece dersleri dinleyin ve keyfini çıkarın.
 • Listenin en başındaki dersten başlayın.

Dersler kolay görünse bile, bir seti bir hafta boyunca dinleyin. (4.Kural yavaş ve tekrarlı öğrenin) Kelimelerin anlamlarını iyi biliyor olabilirsiniz. Ama onları beyninizin derinliklerine yerleştirmelisiniz.  Çok fazla tekrar yapmaya ve bir sürü soru cevaplamaya ihtiyacınız var. Dersler kolay görünüyorsa, sorulara daha çabuk cevap vermeye çalışın. Bunu İngilizce ders çalışma olarak görmeyip bir oyun haline getirin.

Dersler zor görünüyorsa, sadece rahat olun. Bir ders setini 4 hafta dinleyebilirsiniz, ya da gerekirse 10 hafta. Bir sürü ders setini çalışma konusunda endişelenmeyin. Bu önemli değil. Rahatlayın ve anlamlara odaklanın. Yavaş gidin. Bir ders setini 10 hafta çalışıyor olsanız bile çok ilerleyeceksiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Effortless English İndirmek İçin Tıklayın!

Not: Effortless English setlerinin eğitim ve anlatım dili tamamen İngilizcedir. İçerik olarak Türkçe destekli değildir. Bu seti, anlıyorum ama konuşamıyorum diyen orta üzeri ve ileri seviye arkadaşlar için önerebilirim. Akıcı İngilizce konuşmayı geliştirmek için çok faydalı bir eğitim setidir.

Yeni Başlayanlar İçin İngilizce Eğitim Seti

rahat-ingilizce-seti03İngilizce öğrenmeye sıfırdan başlayanlar ve biraz temel İngilizce bilgisine sahip olup ilerletmek isteyenler için Rahat İngilizce setini öneriyorum. Bu seti, Effortless English setlerinin başlangıç kursu olarak düşünebilirsiniz. İçerik olarak tıpkı Effortless English’te olduğu gibi yine mini hikaye dersleri dinleyip soru-cevap pratikleri yapabileceğiniz çok faydalı bir İngilizce setidir. Ayrıca İngilizce ders çalışma rehberi ile bu setten en yüksek faydayı sağlayabileceksiniz.

Hızlı ve kolay İngilizce öğrenmek, İngilizceyi otomatik olarak anlayıp konuşabilmek isteyenlere Rahat İngilizce eğitim setini kullanmalarını öneririm. Bu kurs hakkında ayrıntılı bilgi almak, ücretsiz mail kursuna katılmak ve ücretsiz örnek dersleri indirmek için www.rahatingilizce.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

216 yorum

 • Tugay

  Sıfırdan ingilizce öğrenmek için bu set ideal midir ?

  • hferdem

   Merhaba Turgay,
   Sıfırdan derken, hiç ingilizce bilmeyenler için bu set uygun değildir. Temel seviye ingilizce bilgisine sahip olanlar için uygun olan bir sistemdir. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için Rahat İngilizce setini tavsiye edebilirim.

 • Tugay

  Sıfırdan kastım tam sıfır değil basit düzeyde cümleleri anlayabiliyorum ve kelimelerin anlamını bilirsem konuşmalara az çok yorum yapabiliyorum. Ama gramer bilgim çok zayıf. Biraz açmak istedim.:)

  • hferdem

   Basit düzeyde cümleleri anlayabiliyorsanız Effortless Englihs sistemi sizin için uygundur. Örneğin, sistemizde sizlerle paylaştığımız, A.J. Hoge’un youtube videolarında anlattıklarınının %60’ını anlayabiliyorsanız Effortless English mp3 derslerini kullanmanızı tavsiye ederim. Gramer bilginizin iyi olması gerekmiyor, Effortless English mp3 derslerini her gün 1-2 saat dinleyerek gramer kurallarını otomatik olarak kullanmayı öğrenebilirsiniz.

 • Tugay

  Çok teşekkürler.

 • Tugay

  Merhaba effortles Rosetta Stone setini birlikte tavsiye edermisiniz birde effortles da kullanılan ingilizce American mı yoksa İngiliz ingilizcesimi

  • hferdem

   Merhaba Tugay,
   Rosetta Stone setinin yeni başlayanlar için pratik ve faydalı olduğunu biliyorum. isterseniz Effortless English dersleriyle birlikte kullanabilirsiniz.

   Ancak temel ingilizce seviyesi orta/ileri düzeyde olan ve ingilizce konuşma düzeyini ilerletmek isteyen arkadaşlara, sadece Effortless Englihs mp3 derslerini kullanmalarını öneririm. Effortless English derslerini hergün düzenli olarak çalışırsanız, bir süre sonra otomatik ingilizce konuşma yeteneği kazanabilirsiniz.

   Effortless English dersleri, A.J. Hoge isimli bir amerikalı tarafından hazırlanmaktadır. Yani dersler Amerikan ingilizcesidir.

 • Tugay

  Bu siteyle çok yararlı bir iş yapıyorsunuz emekleriniz için çok çok teşekkürler 🙂

  • hferdem

   Merhaba Tugay,
   Sitemizi beğendiğin için teşekkür ederiz. ingilizce eğitimi, pek çok okul ve özel dil kurslarında yanlış yöntemlerle yapılıyor. Biz de sizlere doğru ingilizce öğrenme yöntemleri hakkında bilgi vermek için kolları sıvadık. Umarız ingilizce öğrenmek isteyen tüm arkadaşlara faydamız dokunur. Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederiz.

 • tuğçe

  Merhaba bu cdlere nasıl ulaşırız? Satın mı almamız gerekiyor?

  • Merhaba Tuğçe,
   Bu Cdler derken Effortless English derslerini kastediyorsan, sorduğun konuya biraz açıklık getirmek isterim. Effortless English dersleri, mp3 ses dosyası formatında olup dijitaldir. yani ders setlerinin tümünü bilgisayarınıza indirip, bilgisayarınızda, i phone ya da mp3 player destekli herhangi bir aygıtta kullanabilirsiniz.

   Ancak dersler size hazır bir CD ye kaydedilmiş olarak gelmez ya da kargo ile gönderilmez. Böylece haftalarca kargo beklemek zorunda kalmaz, derslerinizi hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz dersleri indirdikten sonra kendiniz CD ye ya da DVD ye derslerinizi yazdırabilirsiniz.

   Satın alma konusuna gelince, Evet Orjinal Effortless English ders setlerini Effortless English LLC resmi Sitesinden girip satın almanız gerekiyor. Orjinal ders setinin fiyatı şu an halen indirimde ve 97 usd dir.

   internet üzerinden Effortless English kopya derslerini indirebileceğiniz bazı reklam ya da linklere rastlayabilirsiniz (rapidshare linkleri ya da hotfile linkleri gibi). Biz bunları kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bilgisayarınıza zarar verecek ya da özel bilgilerinizi ele geçirmek üzere tasarlanmış virüslerle uğraşmak istemezsiniz. Ya da tüm dersleri içermeyen yarım yamalak derlenmiş ders setlerini indirip gerekli verimi alamamak da o kadar risk aldıktan sonra başka bir dezavantaj.

   Herşeyden önce emeğe saygımızdan ötürü korsan yayınlara yönelmemeliyiz ki, herkes hak ettiğini elde edebilsin ve bizler de harika çalışmalara ulaşmaya devam edebilelim.

   Original Effortless English ders Setini buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

   Burayı tıklayarak deyatlı bilgi almak için Effortless English sitesini ziyaret edebilirsiniz.

   Burayı tıklayarak A.J. Hoge’un dersleri nasıl indireceğinizi anlatan videosunu izleyebilirsiniz.

 • Pingback: ingilizce kelime bilgisi ve okumayı geliştirmek « İngilizce Öğrenmenin En Doğru Yolu

 • omer

  Merhaba, ben vip üyesi oldum ve bütün setlerini aldım. Faydalı olduğunu düşünüyorum. Etrafınızda 6 ay sonra somut olarak konuşmaya başlıyan insanlar varmı? Ben her gün en az 1 saatimi ayırıyorum. intermediate seviyesinde ingilizcem var. Merakım, 6 ay sonra ifade ettigi gibi, ingilizceden türkçeye türkçeden ingilizceye çeviri yapmadan konuşabilecek miyim. Çevrenizde faydalanmış olanlar var mı?
  Teşekkürler.

  • hferdem

   Merhaba Ömer,
   Effortless English dersleriyle ingilizce çalışmana sevindim. Hemen belirteyim. Yorumunda bahsettiğin gibi çalışmaya devam edersen mutlaka akıcı ingilizce konuşmaya başlayacaksın. Senden ricam 6 ay sonunda tecrübelerini sitemizde bizimle paylaşman. Effortless English derslerini kullanmaya başlayıp, gerektiği gibi (hergün, günde iki saat) çalışan arkadaşlardan da aynı şeyi rica ediyorum. Tecrübelerinizi burada bizimle paylaşın lütfen.

   Herşeyden önce kendimden örnek vermem gerekirse, şu an tercüme etmeden ingilizce konuşabiliyorum. Başladığımda ben de sizin gibi intermediate seviyesindeydim. Bu sistemin faydasını o kadar çok görüp hissettim ki, Zahmetsiz İngilizceyi hazırlayarak, Effortless English sisteminden herkesin faydalanabilmesi için onu tanıtmaya karar verdim.

   6 ay meselesine gelince. Bu süre, kişinin dersleri kullanmaya başladığı andaki seviyesine ve çalışma düzenine göre değişiklik gösteriyor. Sizin durumunuzdaki, yani intermediate seviyedeki arkadaşlar, hergün iki saat çalışarak 6-8 ayda akıcı ingilizce konuşmayı sağlayabiliyorlar. Çalışma şeklinin önemini burada bir kez daha vurgulamak istiyorum.

   Hergün iki saat effortless english mp3 dersleriyle çalışın. Çalışmaya birinci seviyenin ilk dersinden başlayın. Her ders setini bir hafta boyunca çalışın. Bir ders setini bir hafta boyunca çalışmadan sonraki setlere geçmeyin. Ne de olsa kelimeleri öğrendim! ya da hocanın anlattığı herşeyi zaten anlıyorum! diye düşünerek sonraki setlere geçmeyin. Her ders setini en az bir hafta çalışmaktaki amaç, kelimeleri ve cümle yapılarını özümseyerek bilinçaltında otomatik kullanıma hazır hale getirmektir.

   Bir başka önemli konu, Mini story mp3 derslerini çalışma şeklidir. Daha önce de sitemizde blirttiğimiz gibi, Mini story dersi en önemli dersimizdir. Günde iki saat çalışmanızın bir buçuk saatini Mini story dersine ayırın. Mini story mp3 dersini tekrarlı olarak (yavaş ve derinden öğrenerek) çalışın. Mini Story mp3 dersinde A.J. Hoge’un sorduğu sorulara yüksek sesle cevaplar verin. Otomatik ingilizce konuşma yeteneği kazanmak için Dinle ve Cevapla yöntemi en güçlü yöntemdir.

   İngilizce çalışırken yukarıda bahsettiğim hususlara dikkat ederek çalışırsanız başarıyı garantilersiniz.

 • fatih

  Merhaba, ben effortless english i çok araştırdım ve bir an önce başlamak istiyorum. Bunları nerden dinleyeceğim, indireceğim, sırası nasıldır yani sistem nedir tam olarak yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bir de bu set sadece internetten mi alınıyo biyerden gidip alma ihtimalimiz var mı burda, kısacası nerden ve nasıl başlamalıyım::)??

  • admin

   Merhaba Fatih, sitemizde daha önce de belirttiğimiz gibi, Effortless English dersleri sadece internette satın alınabiliyor. Buradaki ödeme sayfasından kredi kartınızla, paypal hesabınızla ya da google checkout hesabınızla ödeme yaparak dersleri satın alıp bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Dersleri bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi şuradaki yazımızda A.J. Hoge videosundan izleyebilirsiniz. Dersleri 6 ay kullandığınız halde memnun kalmazsanız para iadesi garantisi veriyorlar. Ayrıntılı bilgi Effortless English sitesinde mevcut.

   Dersleri nasıl çalışacağınızı yurakıdaki yazımızda belirtmiştik. Kısaca özeltlemek gerekirse, birinci seviyenin ilk dersinden başlayarak hergün iki saat dersleri dinleyin. Bir seti en az 4-5 gün tekrarlı olarak dinlemeden bir sonraki sete geçmeyin. En önemli dersimiz mini story mp3 dersidir. Bu derste hocanın sorduğu basit sorulara ilk defasında olmasada, sonraki dinlemelerde mutlaka yüksek sesle cevaplar vermeye çalışın. Bu soru cevap tekniği çok güçlüdür. Onu mutlaka kullanın.

 • Mehmet

  Merhabalar siteye girdim parayı verdim ama nereden ve nasıl ve neyi indirecegimi bilmiyorum kunu hakkında yardımcı olurmusumuz tesekkurler

  • admin

   Merhaba Mehmet, Effortless English ödeme sayfasından ödeme yaptıktan hemen sonra mail adresinize Effortless English LLC den Original Effortless English Lessons isimli bir mail almış olmanız gerekiyor. Bu mail ile gönderilen bağlantıya tıkladığınızda, derslerin hepsini bilgisayarınıza indirebileceğiniz download sayfasına gideceksiniz. Burada derslerin bir listesini göreceksiniz. Ders isimlerinin yanındaki Click here to download… yazan yere tıkladığnızda dersleri indirmeye başlayacaksınız.

   Bu konuda ayrıntılı bilgi ve videolu anlatım için Effortless English İndir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda paylaştığımız Youtube videosunda A.J. Hoge ödeme yaptıktan sonra derslerinizi nasıl indireceğinizi adım adım videolu anlatım ile gösteriyor.

 • Mehmet

  Sayın admin tekrar merhaba benim bilgisayarim yok iPhone kullanıyorum gelen maili iphoneden açamıyorum ve bu telefona yüklemek istiyorum nasıl yukleyebilirim tesekkurler

  • admin

   Tekrar merhaba Mehmet. Ben iPhone kullanmıyorum ancak, iPhone kullanan arkadaşlardan aldığım bilgiye göre, iPhone’a internetten iTunes dışında bir şey indirmek mümkün değildir.

   Çözüm olarak; önce arkadaşlarından ya da herhangi bir internet kafeden bir bilgisayar bulmalısın. Bu bilgisayardan mail hesabına girip, Effortless English’ten gelen maildeki bağlantıya tıklayarak derslerin hepsini bilgisayara indirebilirsin. Önce bu derslerin hepsini boş bir dvd’ye yazdırarak ya da flash bellek kullanarak yedeklemeni tavsiye ederim.

   Bulduğun bilgisayarda apple.com sitesine giderek, iTunes programını indirmelisin. Effortless English derslerini, önce iTunes kütüpanesine gönderip daha sonra iTunes ile iPhone eşitlemesi yaparak iPhone telefonunda kullanabilirsin.

   Effortless English ders setleri içinde bulunan pdf metin dosyalarını iPhone ile açabilmek için, iPhone içindeki Application Store’dan Documents To Go programını indirebilirsin.

 • Mehmet

  Merhaba ben çalısmaya başlayacağım ancak hangi sıradan başlayacağım çünkü birçok dosya var ve numara verilmemiş yardımcı olursanız sevinirim

  • admin

   Merhaba Mehmet, Effortless English ders setlerine birinci seviyenin ilk dersinden başlayıp sırayla gitmenizi tavsiye ediyoruz. Her ders setini en az 4-5 gün boyunca günde 2 saat dinlemeniz faydalı olacaktır.
   Effortless English birinci seviyesindeki dersler sırasıyla şu şekildedir: 1. Day of the dead 2. A Kiss 3. Bubba’s food lessons 4. Changed 5. Drag 6. Intimacy 7. Secret love 8. The Race
   Effortless English ders setlerinin tüm listesini sıralı olarak “Effortless English indir” başlıklı yazımızdaki videoyu dikkatlice izleyerek görebilirsiniz.

 • emin

  Merhaba,

  Öncelikle hangi sırada kullanacağız diye sormak istiyorum.

  Flow English
  Original English
  Power English
  Real English
  Economics & Business English

  Hangisinden başlıyacağız ve hangi sırada gideceğiz.?

  (Seviyem upper-intermediate)

  Birde haftada 2 set takip etsem ne olur. Yaklaşık 3.5, 4 saat ayırabilirim. (Yani 2 seti günde 2 kere-işte yaklaşık 3-4 saat yapıyor- dinlemek) (Aslında amacım 6 ayı 4 aya çekmek 🙂 )

  Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler.

  • admin

   Merhaba Emin, sıralamış olduğun setlerden öncelikle Original Effortless English setini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu seti tam olarak bitirdikten sonra isterseniz Learn Real English setini de kullanabilirsiniz. Power English seti bir süreliğine satışa çıktı ama sonra A.J. Hoge bu setin satışını durdurdu. Eğer bu seti daha önce almışsanız Original Effortless English setinden sonra kullanabilirsiniz.
   Real English ders seti, A.J. Hoge ve arkadaşları tarafından oluşturulmuş, biraz daha advanced öğrenciler için ideal bir settir. İçerisinde bolca deyimler, argo kelimeler ve phraseler mevcuttur. Effortless Success derslerini de ileri seviye arkadaşlar için tavsiye ederim. Kısacası önceliği Original Effortless English setine vermenizi öneriyorum.
   Dersleri çalışma sırasına gelince. Yukarıda da bahsettiğim gibi birinci seviyenin ilk dersinden başlayarak sırayla gitmeniz faydalı olur. Derslerin hepsini 6 ay yerine 4 ayda çalışıp bitirmenizi önermiyorum. Bu bir yarış değildir. Hızlı gidip bütün dersleri hemen bitirmek yerine, her ders setini daha çok tekrarlı çalışmanız faydalı olacaktır. Dersleri çalışırken özellikle mini story mp3 dersini bolca dinleyin. Mini story mp3 dersinde A.J. Hoge’un sorduğu sorulara yüksek sesle cevaplar verin. İşte bu, akıcı ingilizce konuşma refleksi kazandıran en önemli şey dinle ve cevapla dersleridir.

 • rizadogusballi

  YA ARKADASLA seti satin aldim ama yanlis indi sanirsam bende bi kac kez de elektrikler gitdi dowland yaparken indiren arkadaslar bana setin tam olarak kac gb oldugunu e-mail adresime atabilirlermi yada buraya yazarlarsa cok iyi olur ozellikle ADMIN ilgilenirse cok makbule gecer 1.6 gb demis admin toplam ders bende biraz daha az acaba hangi dersi eksik indirdim bilmiyorum size zahmet indirdiginiz sadece videolari(SADECE 38 MINI STORIYI) ozellikler bolumunden tam olarak boyutunu soylerseniz cok iyi oluur

  • admin

   Tam olarak hangi seti aldığını yazabilir misiniz. Yani 97 usd ödeyip Original Effortless English setini mi satın aldınız?

   Sadece videolar (38 mini story) demişsiniz. Tam anlamayadım. Aldığın sette yukarıda yazdığım birinci seviye dersleri var mı? 1. Day of the dead 2. A Kiss 3. Bubba’s food lessons 4. Changed 5. Drag 6. Intimacy 7. Secret love 8. The Race

 • rizadogusballi

  YA arkadaslar the race lesson dersi sadece banami gelmemis.baska gelmeyen varmi

 • rizadogusballi

  admin en son gonderdigim e-mail ler size ulasdimi acaba geri donus yapabilirmisiniz size zahmet..tesekkur ederim.

  • admin

   Merhaba Rıza Doğuş, maiilerini şimdi kontrol ettim. Eksik indirdiğin the race ders setini siteye upload edip linkini mail olarak göndereceğim. Böylece Effortless English Full seti tamamlamış olacaksın. Derslerin boyutlarıyla ilgili de endişelenmene gerek yok. Sonuçta tüm derslere sahip olup çalışabileceksin. İyi çalışmalar diliyorum.

 • ASLI

  Merhaba, benim ingilizcem yok denecek kadar az ama öğrenmeyi çok istiyorum. bu setin faydasıl olur diye düşünüyorum ama. yinede endişeliyim acaba çok az bildiğim için sorun olurmu diyede düşünmüyor değilim. Çok keyifli bir öğrenme sistemi olduğu için dikkatimi çekti. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler,iyi çalışmalar 🙂

  • admin

   Merhaba Aslı, Effortless English seti, temel ingilizce bilgisine sahip olan yetişkinlerin akıcı ingilizce konuşmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Temel ingilizce seviyesi derken, ingilizce gramer ve ingilizce kelime bilgisi orta düzeyde olmasını kastediyoruz. Bir başka deyişle ingilizce anlıyorum ama konuşamıyorum diyorsanız Effortless English seti sizin için çok faydalı olacaktır. Bu setin sizin için faydalı olup olmadığını küçük bir test yaparak anlayabilirsiniz. Sitemizde Effortless English kategorisi altındaki yazılarımızda paylaştığımız A.J. Hoge videolarını izleyin. Bu videolarda anlatılanların %70’ini anlıyorsanız bu set sizin için uygundur.

   İngilizce seviyesi başlangıç düzeyinde olan arkadaşlar için Türkçe destekli ingilizce seti olan Rahat İngilizce ile çalışmalarını tavsiye ediyorum. Bu ingilizce setiyle çalışarak temel ingilizce seviyesini geçip orta seviyeye geldikten sonra Effortless English setini kullanmanız uygun olacaktır.

 • Mustafa

  Ben Business English derslerini 37 usd a satın almıştım.Vip derslerini de almak istiyorum.Geçmişe ait sanırım 18,19 vip dersi var.Bende sadece 3 ü var.Ama çok pahalı bir ders seti birlikte almak isteyen olursa ortak olabilirim.keşke uygun bir fiyat olsaydı

  • admin

   Merhaba Mustafa, Effortless English VIP derslerinin tümünü birden almak mümkün olmuyor sanırım. VIP dersleri abonelik şeklinde alınabiliyor ve her hafta size ayrı bir ders deti gönderiyorlar diye biliyorum.
   Ancak size Power English derslerini tavsiye edebilirim. Yaklaşık bir yıl kadar önce A.J. Hoge Original Effortless English ders setinden sonra Power English ders setini çıkarmış, bir kereye mahsus satışa sunup sonra tedavülden kaldırmıştı. Şimdi Power English ders setinin satışına yeniden başladılar. A.J. Hoge’un şimdiye kadar çıkardığı en iyi ders seti olduğunu söyleyebilirim. Özellikde Effortless Business Derslerini alıp memnun kaldıysanız, Power English derslerini de çok seveceksiniz. Üstelik daha önce yüksek fiyatla sattıkları Power English setini, Effortless English ders setiyle aynı fiyata çektiler, yani 97 dolara alabiliyorsunuz.

 • burçe

  merhabalar!ben bu siteyi bugün ziyaret ettim ve çok ilgimi çekti ve şimdi satın aldım fakat bana power thanks linki geldi original effortless english değil bişey farkedermi ve bu benim satın aldığım sadece 1.setmi oluo yani bu bana gelen linki sadece 1 haftada mı çalışıcam sonra 2.seti tekrar alıp onuda 2.haftamı çalışıcam biraz kafam karıştı çokmu acele ettim ne:)yardımcı olursanız sevinirim????

  • admin

   Merhaba burçe, siz büyük ihtimalle bir önceki yorum cevabımda belirttiğim Power English ders setini satın almışsınız. Tek seferde 97 dolara aldığınız bu dersler Effortless English ders setinden sonra piyasaya çıkmış ve çok kaliteli derslerdir.

   Çalışma metoduyla ilgili Effortless English ders setiyle ilgili söylediğimiz her şey, Power English için de geçerlidir. Yani her ders setini bir hafta boyunca (en az 4-5 gün) çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

 • burçe

  admin lütfen yardımcı olurmusun mailime gelen linkleri indiriyorum fakat mp3 formatında olmasına ragmen dinleyemiyorum hiçbir oynatıcı desteklemiyor. bunun bir kurulumu flnmı var? birde ıphone kullanmıyorum mp3 destekli telefonda dinleyemiyormuyum?

  • admin

   burçe, sana gönderilen linklerden dersleri indirdiğin zaman bunlar ilk önce rar dosyası şeklinde bilgisayara inerler. Rar dosyası içinden dersleri dışarı (mesela masa üstüne) çıkarman gerekiyor.

   Bundan sonra herhangi bir kurulum gerektirmez. Dersler mp3 formatındadır ve mp3 destekli tüm telefon ve aygıtlarda çalışır. Dediğim gibi başka bir bilgisayarda veya telefonda tekrar dene, olmazsa sana gönderdiğim maile cevap olarak bir örnek ders gönder kontrol edelim.

 • burçe

  sevgili admin şimdi bana gelen linkte yaklaşık 30 tane herbiri farklı isimler altında ders setleri var.mesela şimdi ben 1 hafta boyunca 1.set olan emotinal mastery setini(onunda içinde 3 tane mp3 dosyası var) 1 hafta boyuncamı dinlemem gerekiyor öyleyse bu bana gelen linkteki tüm dersleri yaklaşık 7 ayda bitirmem gerekiyor yanlışmı anlıorum ben öyleyse beni düzeltirmisin???

  • admin

   burçe, Effortless English dördüncü kurallarını anlatırken learn English deeply (yavaş ve tekrarlı öğrenme) nin öneminden bahsetmiştik. Bu kuralı daha detaylı olarak şurada açıkladık. Gerçekten de bir dili otomatik ve acıkı konuşabilmek için aynı şeyleri tekrar tekrar dinlemek gerekiyor.

   Power English ders setlerinde de aynı şey geçerlidir. Yani her ders setini bir hafta boyunca çalışmanız tavsiye ediliyor. Eğer bunun çok yavaş olacağını düşünüyorsanız biraz hızlandırabilrsiniz. Yani her ders setini en az 4-5 gün boyunca çalışın. Bunun faydasını yakında göreceksiniz. Böylece 4-5 ayda tüm seti bitirebilirsiniz.

 • Mustafa

  Merhaba admin,
  Aylık 37 usd vip üyelikte her hafta ders gönderseler belki alırım ama malesef ayda bir ders sadece.
  Umarım kısa zamanda set olarakta satışa çıkar.

 • Pingback: Power English Seti | zahmetsiz ingilizce

 • effortless englısh setini internet üzerinden değil de piyasadan almam mümkün müdür.çünkü internet üzerineden almam için gerekli olan kredi kartım yoktur.ve de dışarda herhan gi bir mağazada satılıyorsa isim ve adres verebilir misiniz?yardımcı olursanız çoook sevinirim.bu konuda bir mail atarsanız çoook mutlu olacağım.iyi gümler

  • admin

   Merhaba Özge, Effortless English setini sadece internet üzerinden ve resmi sitesinden satın alabilirsiniz. Bir yakınınızdan ya da arkadaşınızdan kredi kartını kullanma konusunda yardım istemenizi tavsiye ederim. Piyasadan ya da herhangi bir mağazadan alma durumu söz konusu değildir.

   Effortless English setini, resmi sitesinden başka bir yerde satıldığını görürseniz bunlara itibar etmeyiniz. Çünkü bunlar korsan ürünler olup yasal değildir. Yani emek hırsızlığı ve kul hakkıdır. Kaliteli ürünleri bizim hizmetimize sunan insanları mağdur etmemek için korsana hayır diyor, her zaman orjinal ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyorum.

 • yavuzbey

  öncelikle merhaba,, az önce seti almış bulunuyorum. İnşallah hayırlı olur. yukarıdaki yorumları okudum…benim aldığım setin içinde de ” 8. The Race” isimli ders yok. nasıl elde edebilirim.

  ayrıca… e mailime girdiğimde her zaman gönderilen linkten bilgisayarıma indirebiliyormuyum… yoksa bir seferde ya da bell, bir zaman dilimi içerisinde mi dersleri indirmeliyim….

  • admin

   Merhaba Yavuzbey, hayırlı olsun diyelim. Effortless English derslerini almakla kendiniz için çok güzel bir iş yaptınız. Effortless English derslerini alan bir çok arkadaş biliyorum. Bu eksik ders olayına ikinci defa rastlıyoruz. Tabiki size yardımcı olacak, eksik dersinizi siteye upload edip adresini mail olarak göndereceğim.

   Size gönderilen download sayfası linkinin beli bir süre (yaklaşık bir ay diye biliyorum) ömrü vardır. Bu süre sonunda size gönderilen link geçersiz olacaktır. O yüzden derslerin hepsini bilgisayarınıza indirip arşivinize almanızı tavsiye ederim. İyi çalışmalar dilerim.

 • yavuzbey

  bilgi için tşk

 • Akın Doğan

  Merhabalar.

  Ben setinizi almak istiyorum. Ancak gramer olarak pek iyi değilim. Ayrıca seviyemi biraz yükselttikten sonra setinizi almak istiyorum. bu konuda bana önerebileceğiniz bir eğitim var mı? Ayrıca hangi setleri ve hangi sırada almam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

  Saygılarımla,

 • sena

  Merhaba.Ben bu seti kendim indirmedim.Birine indirttim.O bana flash bellekte dosyalar şeklinde verdi.Şöyle dosyalara ayırmış ;effortless 1,effortless2,effortless3,effortless 4,effortless 5. Effortless 1 de kurallar var;RULE 1 RULE 2,… RULE7 şeklinde. Effortless 2 de ‘ 1 mamas boys lessons,baseball pig lessons,cafe Puccini,…şeklinde devam eden 22 dosya var. Efforless 3 de ’1.financial liberation lessons,2.what is success lessons,3.solve a problem lessons,… şeklinde devam eden 9 dosya var.Effortless 4 de level 1,level2,level3,level4 adlı dosyalar var.Effortless 5de ‘’welcome guide,eartquakes,trip to Washington,the wedding,… şeklinde devam eden 30 dosya var.Elimdekileri ayrıntılı biçimde aktarmaya çalıştım.Hangisinden bşlayacağımı bilmiyorum acaba indiren kişi karışık mı indirmiş.Yardımcı olursanız sevinirim.

  • admin

   Merhaba Sena, Effortless English derslerini sağlıklı ve yasal yoldan indirmenin yolu, resmi sitesinden satın almak ve mail adresinize gönderilen bağlantıya tıklayarak indirmektir. Verdiğin bilgilerden anladığım kadarıyla arkadaşınız bazı warez sitelerinden bu dersleri karmaşık olarak indirip size vermiş. Bu tür yasal olmayan sitelerden indirilen dosyaların içinde bilgisayarınıza zarar verebilecek ya da özel bilgilerinizi başkalarına servis edebilecek bir takım virüsler olabilir. Ayrıca dersler karman çorman ve eksik olabileceğinden bu derslerden gerektiği gibi fayda sağlayamayabilirsiniz. O yüzden bu tür yasak sitelerden indirilmiş dersleri hiç tavsiye etmiyoruz. Belirttiğimiz riskleri alıp bu dersleri çalışmak isterseniz en kolay olanı seçip çalışmaya başlayabilirsiniz.

 • burak

  Merhaba,
  Hangi seti almamızı tavsiye edersiniz ? Gördüğüm kadarıyla bir çok seti var effortless’in. Siz hangisini kullanarak akıcı bir şekilde konuşmaya başladınız ?
  Power English mi ? Cevabı mail olarakta gönderirseniz sevinirim.

  • admin

   Merhaba Burak, Aslında öyle çok fazla set yok, genel olarak tavsiye ettiğim 2 set var. Birincisi Original Effortless English mp3 ders seti, ikincisi ise Power English mp3 ders setidir. Ben bu setlerin ikisini de kullandım ve çok faydasını gördüm. O yüzden zahmetsiz ingilizce sitesini yapmaya karar verdim. Bu sitede insanlara Effortless English sistemi hakkında bilgi vermek ve ingilizce eğitiminde yapılan yanlışlara dikkat çekerek doğru yöntemlerle daha hızlı ve kolay ingilizce öğrenilebileceğini göstermek istedim.

   Ben önce Original Effortless English setini kullandım. Zaten o zamanlar Power English seti henüz piyasaya çıkmamıştı. AJ Hoge, Power English setini çıkarır çıkarmaz aldım ve onu da kullandım. Gerçekten harika bir ingilizce eğitim seti olduğunu düşünüyorum. Kısaca şunu söylemek isterim. Orta (intermediate) seviye ingilizce bilgisine sahip olan arkadaşlara öncelikle Original Effortless English setini, seviyesi biraz daha iyi olan orta-ileri (intermediate-advanced) arkadaşlara da Power English setini tavsisye ederim.

 • korkmaz

  Merhaba..
  Uzun araştırmalarım sonucu yaklaşık bir hafta önce Power ve Original English derslerini aldım.. Seviyem intrmediate. Ben üç aydır; mart ayında olacak olan ÜDS ve mayıs ayında olacak olan KPDS ye hazırlanıyorum.. Derslerin ikisini aynı anda götürmeye çalışıyorum ve her set için 6 gün ayırmayı düşünüyorum.Bu şekilde mayıs ayında hepsi bitmiş olacak. Size sorum bu şekilde ilerlemem doğru bir yaklaşım mı olur. Çünkü AJ her defasında altını çizerek bir hafta veya daha fazla dinlememiz gerektiğini söylüyor. Daha da önemlisi bu dersleri dinleyerek KPDS ve ÜDS de başarılı olabilirmiyim yoksa bunun yanında yine derslere çalışmalımıyım. Ayrıca Flow English derslerinide almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz.
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • admin

   Merhaba Korkmaz, öncelikle Original Effortless English ingilizce eğitim setini, birinci seviyenin ilk dersinden başlayarak çalışmanızı ve bu seti bitirdikten sonra Power English setine devam etmenizi tavsiye ediyorum. Evet, AJ Hoge bu eğitim setleri içindeki her ders setini, en az bir hafta boyunca tekrarlı bir şekilde dinlemenizi vurguluyor. Bunu Effortless English dördüncü kuralı gereği söylüyor. Bu anlamda aynı ders bölümlerini ne kadar çok tekrarlı dinlerseniz o kadar iyidir.

   Ancak aynı dersleri bu kadar çok tekrar etmek bir süre sonra sıkıcı gelebilir ya da sizin sınav programınız gereği daha çok kelime öğrenmeniz gerektiğini düşünürsek, her ders setini 5-6 gün (en az 4 gün) dinlemeniz yeterli olabilir.

   Almış olduğunuz bu iki ingilizce eğitim setiyle bir çok ingilizce kelime, deyim ve phrase otomatik konuşma derecesinde öğrenmiş olacaksınız. Bu, gireceğiniz sınavlarda size büyük kolaylık ve avantaj sağlayacaktır. Sınavlara hazırlanmak için bu derslerin dışında ingilizce okuma çalışmaları yapmanız faydalı olacaktır. İngilizce okuma çalışmalarıyla ilgili tavsiyelerimiz için burayı tıklayın.

   Son olarak Learn Real English derslerini almakta acele etmemenizi tavsiye ederim. Aldığınız bu iki seti tamamen bitirdikten sonra alıp kullanabilirsiniz.

 • selman

  Original Effortless English setini yaklasik 4 aydir kullanmaktayim. Email ve onerilerinizi arasinda setimin icinde olmayan 8. The Race isimli konuya rastladim. Bana bu dersi emaille gonderebilir misiniz?
  saygilar.

  • admin

   Merhaba Selman, müsait olunca dersi siteye yükleyip, e-mail adresine göndereceğim. Bu arada Original Effortless English seti hakkındaki yorumlarını bizimle paylaşırsan seviniriz. İyi çalışmalar.

 • nehir

  merhabalar..effortless english’e tesadüfen ingilizce kursu ararken rastladım.daha önceleri kursa gitmeme ragmen istediğim sonucu alamadım.grammar bilgim iyi ama konuşamıyorum yada bir yabancının konuşmasını pratiğim olmadığı için kolayca anlayamıyorum..bu set benim için uygun olur mu? 97 usd vererek alacağımız bu set bizi hangi seviyeye getirir? bunun bitirdikten sonra alabileceiğimiz başka bir set varmı ve fiyatı ne kadar? yardımınız için şimdiden teşekkürler

  • admin

   Merhaba Nehir. Effortless English dersleri, dinlediği ve okuduğu basit ingilizceyi anlayabilecek kadar ingilizce bilgisine sahip olan ancak akıcı ingilizce konuşamayanlara yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu güne kadar da yüz binlerce insana yardımcı olmuştur.

   Effortless English derslerini almak isteyen ama seviyesinin uygun olup olmadığını soran arkadaşlarımıza, sitemizdeki Effortless English öğretmeni AJ Hoge’un videolarını izlemelerini tavsiye ediyorum. Bu videolarda dinlediklerinizin %80’ini anlayabiliyorsanız bu dersler sizin için uygundur diyorum.

   Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla seviyeniz, Effortless English derslerini kullanmak için uygundur. Şimdi öncelikle Original Effortless English derslerini kullanmanızı öneriyorum. Bu seti yukarıdaki yazımda anlattığım programa göre çalışmanız durumunda tüm dersleri bitirmeniz ortalama 6 ay sürecektir. Bu süre sonunda ingilizce konuşmanız çok gelişecektir. Artık otomatik olarak (düşünmeden, tercüme etmeden) konuşmaya başlayacaksınız.

   Bundan sonra ingilizcenizi (ve kelime bilginizi) daha çok geliştirmek isterseniz, (orta seviyenin üstündeki arkadaşlara tavsiye ettiğim) Power English setini kullanmanızı tavsiye edebilirim. Bahsettiğim bu iki setin fiyatı da aynı ve 97 dolardır. Her iki set için de AJ Hoge, memnun kalmadığınız takdirde para iade garantisi vermektedir.

 • taner

  merhaba,
  bende eforrtless english aldım suan indiriyorum ama power english almısım.satın alırken hiçbirsey goremedım effortless english llc yazıyor ama mail gelince power english yazmakta.ben effortless ı istiyordum.

  • admin

   Merhaba Taner, yukarıdaki 11, 16 ve 18. yorumlarımda Original Effortless English setini satın alabileceğiniz ödeme sayfalarının adreslerini paylaşmıştım ama dikkatinizden kaçmış olabilir. Aslında fiyat olarak bu iki set aynıdır ama kalite olarak Power English seti daha iyidir. Ancak daha önce de belirttiğim gibi seviye olarak Original Effortless English biraz daha kolay sayılır.

   Sonuçta Power English derslerini de kullanabilirsiniz, bu anlamda bir kaybınız olmaz. Ama ben mutlaka bu durumu düzeltip Original Effortless English setini almak istiyorum diyorsanız. Size mail olarak da gönderilen iletişim bilgilerinden Effortless English yetkilileriyle temasa geçekrek durumunuzu kısaca anlatabilirsiniz. (mail adresinize sıkça sorulan sorular ve iletişim adreslerini gönderiyorum.) Bir iki gün içinde size yardımcı olacaklardır.

 • okan

  Hocam 0’dan başlayan için sizce bu setler uygun mu? yoksa önce biraz temel sonra bunlar mı kullanılmalı ?

 • okan

  hocam sorunun cevabını başka konuda vermişsiniz uygun değil yazmışsınız…………….peki 0dan başlayan yani what is yoru name seviyesinde diyelim biri insana acaba önerebileceğiniz bir set falan var mı? grameri başlangıç seviyesinde ve 1.seviye hikaye kitaplarını okumaya yetecek kadar olsun mesela..gerekli bağlaçları zamanları dozajında versin abartmasın…..ayrıca elimde en çok konuşulankelimeler var leveline göre……

  • admin

   Merhaba Okan, Effortless English ve Power English setleri, Türkçe destekli olmadığından başlangıç seviyesindeki arkadaşlar için uygun değildir. Başlangıç seviyesindeki arkadaşlara tavsiyem kolay ingilizce derslerinden başlamalarıdır.
   İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için en uygun eğitim seti konusunda Rahat İngilizce eğitim setini öneriyorum.

 • okan

  Sayın admin teşekkür ederim…siteniz çok güzel sizden ricam ileriki zamanlarda başlangıç aşamasında ki kişilerede uzman gözüyle bir set önermeniz olacak, çünkü başlangıç aşaması en kritik dönemdir…..bir sürü program, kitap , video deryasında boğuldum bir ara onada bakayım bunada derken öğrenemedim takıntılı biriyim maalef onun için işte sizin gibi birinin al şunu ve çalış kesinlikle tavsiyemdir başlangıçtan orta düzeye getirir seni demesi o sete bağlılığımı artıracak ve vazgeçmeme sağlıyacaktır…mesela orta düzey olunca yukaerıda seti gözümü kırpmadan alacağım inşallah……yazılarınız bilimsel ve güven veriyor insana…………..ileride yeni araştırmalarınızı okumak dileğiyle hoşçakalın hocam…….saygılar……….

 • okan

  Rosetta stone- tell me more- efu-daylight-limonsollu naci-fono- ve daha birçok set var…..http://www.egitimseti.com/default.asp?cid=174&b=goruntulu-dershane-ilkogretim-ingilizce-komple-egitim-seti-27-dvd-goruntulu-dershane buda çok dikkatimi çekti güzele benziyor dershane gibi…..

 • okan

  livemocha.com bu site çok övülüyor deniyorum..

  • admin

   Merhaba Okan, bahsettiğin tüm bu setleri ayrıntılı olarak incelemiş değilim. Ama ilk bakışta söyleyebileceğim, tüm bu setler, klasik ingilizce eğitiminde kullanılan tekniklerle hazırlanmış derslerdir. Bunlardan Rosetta stone, diğerlerine göre biraz daha meşhur ve iddalı görünüyor. Ama ben hiç biri için olumlu ya da olumsuz birşey şu an için söylemek istemiyorum.

   Yeni başlayanların hızlı ve kolay İngilizce öğrenebilecekleri, mini hikaye dersleriyle pratik yapıp konuşarak öğrenebilecekleri Rahat İngilizce eğitim setini öneriyorum.
   Orta ve ileri seviye için Power English seti çok iyidir.

 • ragip

  Selamlar ben yeni mac book almistim i tunes store da dikkatimi cekti ve bir cok podcast indirdim effortles english orada 150 adet podcast var bu podcastlerin derslerden farki nedir veya aynisimidir.learn english basligi altinda var i tunes store da.
  lutfen aradaki farki soyleyebilirmisiniz. tesekkur ederim.

  • admin

   Merhaba Ragıp. Effortless English podcast, AJ Hoge’un bazı derslerine ait ses (mp3) dosyalarını yayınladığı bir platformdur. Sitemizin download bölümünde bu derslerden bir kaçını paylaşmıştım. Burada paylaşılan dersleri, ingilizce öğrenme ile ilgili konularda kaydedilmiş sesli dersler olarak düşünebilirsiniz.

   Şu an satışta olan Original Effortless English ve PowerEnglish setlerinde, her dersin bir adet main audio, bir adet vocabulary, bir adet mini story mp3, bir adet point of view mp3 dersi ve bazı ders bölümlerinde de commentary mp3 dersi bulunmaktadır. Yani podcast ortamında, bir kaç küçük deneme tarzında ses dosyaları bulunur. Komple bir set olarak diğer dersleri bulamazsınız.

 • ragip

  selamlar yukaruda yanlis yazmisim. i tunes store da learn english basligi altinda effortless english podcastlari var bunlar 198 adet .ogrenmek istedigim bunlar hangi set (power english.originaleffortles english, flow english) gibi.

  veya effortles english sitesindeki derslerden farklimidir, bilgi verirmisiniz.

 • ragip

  tessekkurler

 • imam

  merhaba;
  oncelikle kendimden bahsedeyim ben egitimini ingilice alan biriyim ingilizcem iyi durumda ama zamanla koreldigini dusunuyorum bu yuzden hem hatirlamak hemde kendimi gelistirme istegim var.Arastirmlarim sonrasinda burayi buldum hemen hemen her seyi okudum adminin surekli olarak verdigi aynicevaplar kesinlikle dogru ve mantikli ben iki setide almak istiyorum (O.E.E. ve P.E) ama benim ufak bir sorunum var oda suki ben daha once internet uzerinden hicbirsey almadim ve bu konuda tam anlamiyla bilgisiz birazda guvensizim korkuyorumda .ayrica benim normal hesap kartim var (bankamatik karti diyelim) bu sekildede setleri alabilirmiyim bilmiyorum ?
  sevgili admin senden ricam bana adim adim nasil yapacagimi anlatirmisin?
  simdiden tesekkurler:

  • admin

   Merhaba İmam, öncelikle yorumlarını bizimle paylaştığın için teşekkür ederim. Günümüzde internet üzerinden alış veriş, eskisine göre çok yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte internet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemelerin de güenliği çeşitli yöntemlerle daha iyi duruma gelmiştir.

   Öncelikle Effortless English sitesi, gerekli ödeme güvenliği sertifikalarına sahiptir. Ödeme alt yapısı e-junkie sitesi tarafından sağlanmakta olup her gün yüzlerce kişi bu site üzerinden güvenli olarak ödeme yaparak ürün ve hizmet alımı gerçekleştirmektedir. Yani Effortless English setini internet üzerinden satın almak için endişelenmenize gerek yoktur.

   Genellikle bütün kredi kartları (aksi yönde bir talimatınız yoksa) internet üzerinden ödeme yapmaya açık durumdadır. Ancak bankamatik kartları genellikle internet ödemelerine kapalıdır. Bu durumu bankanızla görüşerek değiştirebilir ve bankamatik kartınızla da internetten ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca mevcut kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturarak, sadece ödeme yapacağınız miktar kadar sanal karta limit belirleyip alış verişinizi daha güvenli hale getirmeniz mümkündür. Bu konuda bankanızın internet sayfasından ya da telefon bankacılığı hizmetinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

   Original Effortless English ve Power English setlerinin ikisini aynı anda almanıza gerek yok diye düşünüyorum. Sonuçta iki seti aynı anda kullanmak çok elverişli olmaz. Önce O.E.E setini alıp kullanın. Bu seti bitirince P.E setini alıp kullanın. Böylece internet üzerinden alış veriş güvensizliğinizi de yenmiş olursunuz. Dersleri satın aldıktan sonra onları bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi buradaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

 • Yasin

  Merhabalar…
  Biz de bu site sayesinde bu set ile tanıştık ve aldık.
  Umarım faydalı olur bugünden itibaren çalışmaya başlayacağım.
  Yalnız şu “The Race” dersi bende de yok.Acaba mailimize gönderebilir misiniz size zahmet.
  Şimdiden teşekkür ederim emekleriniz için,
  İlerleyen zamanlarda set ile ilgili yorumları paylaşmayı düşünüyorum.Kendinize iyi bakın…

  • admin

   Merhaba Yasin,

   Hayırlı olsun diyelim. Hergün düzenli çalışarak, özellikle mini story derslerini çokca dinleyip sorulara yüksek sesle cevaplar vererek, kısa sürede ingilizce konuşmanızı geliştireceksiniz. Effortless English ile ilgili yorumlarını sabırsızlıkla bekliyoruz. The Race ders setini indirebileceğiniz linki mail adresinize gönderdim. İyi çalışmalar dilerim.

 • hulya

  slm ben power english setini bitirdim vip setini almak istiorum bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim…her ay ayda
  $37 a bir ders seti alacakmışım sanırm. kaç ders seti var kaç ay ders seti alıcam 4. ayda artık almak istemezsem iptal edebiliyormuyum???

 • hulya

  merhaba ben power english setini bitirdim ve vıp setini almak istiyorum beni vıp setiyle ilgili bilgilendirirseniz sevinirim…

  • admin

   Merhaba Hülya, VIP abonelik dersleriyle ilgili çok detaylı bilgim yok. Sizin de bahsettiğiniz gibi aylık 37 ödeme yapıyorsunzu. Her hafta size bir ders seti gönderiyorlar. Bu da ayda 4 ders seti yapar. Yani fiyat olarak Power English (toplam 30 ders seti) ve Original Effortless English (toplam 39 set) setlerinden daha pahalıya geliyor. İstediğiniz zaman abonelikten çıkabileceğinizi düşünüyorum.

 • Mustafa

  vip dersleri çok çok pahalı malesef.Ve hiç bir yerde indirmek için bulamadım.

 • İsgəndər

  Her kese selam. ben bu effertless english indirdim. Ama bazı sorularım var.

  1) Siz yukarıda set değince 1 klasörün içinde olan dosyalarımı kast ediyormusunuz? Mesala, set değince, şumu oluyor? 1 Mama’s Boys Lessons. Bu klasörün içinde dosyalar var

  2) Şu seti indirdikden sonra Ana klasörde 5 tane klasör var.

  1.Effortless English – Flow English (Intermediate Level Lessons)
  2.Effortless English – Success Business Lessons
  3.Effortless English Podcast
  4.Effortless English-New method learning english
  5.Learn The 7 Rules For Excellent English

  Şunların hangisinden başlamalıyım?

  3) Bir de siz bir seti 10 haftaya kadar da bitire bilirsiniz derken, yani bir klasördeki dosyalarımı 10 haftaya bitire bilirmiyiz? Mesala, yukarıda kast ettiğim gibi tek bu klasörümü 10 haftaya kurtara biliriz? 1 Mama’s Boys Lessons.

  • admin

   Selam İsgəndər, illegal yollardan ve çeşitli sitelerden indirilebilen dersler konusunda daha öncede bu sitede bir kaç kere uyarıda bulunmuştum. Gördüğüm kadarıyla sizde internetten Effortless English adı altında dolaşan ama aslında bir kaç setin karışımız olan karmaşık ve düzensiz bir dosya indirmişsiniz. Bu durumda size yardımcı olmam mümkün değildir.

 • İsgəndər

  yani, şunlar bana yardımcı olmayacaklarmı dilöğrenmek için? :(((((

 • selman yigit

  Sevgili Fatih
  Ben, Effortless English derslerini yaklasik 10 aydir kullanmaktayim.
  Amacim;bu dersleri bitirdikten sonra Power English setini almak.
  Yalniz, yorumlar kisminda gozume carpan Effortless English setinin “The Race”
  dersi bende yok, buna nasil ulasabilirim.

  Saygilar

  • admin

   Merhaba Selman, The Race dersini indirebileceğiniz bağlantıyı yorum yazarken girdiğiniz e-mail adresinize gönderdim. İyi çalışmalar.

 • selman yigit

  Merhaba Fatih,
  Once tesekkur ederim, “The Race” dersini elde etmemde yardimci oldugun icin.
  Ben Hollanda da yasiyorum. Seninle yabanci dil yada ikinci dil ogrenimi konusunda konusmak, yazismak isterim .
  saygilar.

  s.yigit

 • Ekrem

  Bir ay içerisinde sıfırdan ingilizceyi hangi derecede konuşa bilirim tsk.

  • admin

   Merhaba Ekrem, sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlıyorsanız biraz sabırlı olmak zorundasınız. Bir ay içerisinde çok basit bazı cümleleri kullanabilirsiniz ama sizi tatmin edecek bir İngilizce konuşamazsınız. Ben derdimi anlatacak kadar İngilizce konuşmak istiyorum diyorsanız, en az 5-6 ay boyunca günde 3-4 saat İngilizce çalışmanız gerekir. Sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayanlar için Rahat İngilizce eğitim setini tavsiye ediyorum.

 • Furkan

  Öncelikle merhaba. Beginner ile elementary seviyeleri arasında temel bir ingilizce bilgim var.(elementary e daha yakın) Buradaki tanıtım videolarının da %60 ından fazlasını dinleyerek anlayabiliyorum. Almam gereken ilk, ikinci ve üçüncü setler hangileri olmalı? Almam gereken setleri nasıl kullanmalıyım? Saygılar.

  • admin

   Merhaba Furkan, sitemizdeki Effortless English (AJ Hoge) videolarının yüzde altmışını anlayabiliyorsanız seviyeniz elementary’den daha ileri durumdadır (pre-intermediate olabilir) diye düşünüyorum. Bu durumda size, öncelikle Original Effortless English setini tavsiye edebilirim. Daha sonra Deep English setini kullanabilirsiniz. (yakında sitemizde Deep English setini ayrıntılı olarak tanıtacağım) Son olarak da, intermediate ve advanced (orta ve ileri) seviye arkadaşlara Power English İnilizce eğitim setini tavsiye ederim.

 • hacer

  merhabalar, az önce orginal effortless english setini aldım toplam 38 adet link bulunmakta ilki a day for the dead lessons , sonuncu ise hitch 3.lessons , bende de the reace linki mevcut değil, bu arada listenin başından başlayarak tekrar ederek tüm dersleri çalıştığımda seti bitirmiş mi olacağım.

  • admin

   Merhaba Hacer, öncelikle hayırlı olsun diyelim. Derslerinizi yukarıda anlattığımız gibi çalışırsanız kısa sürede kendinizdeki gelişmeyi göreceksiniz. the race dersini bir iki gün içinde mail adresinize göndereceğim bağlantıdan indirebilirsiniz.

   Dersleri çalşmaya listenin başından başlayarak sırayla gidin. Her ders setini en az 4 gün boyunca tekrarlı olarak dinleyin, 4 gün sonunda bir sonraki derse geçin. Özellikle mini story derslerini tekrar tekrar dinleyin, sorulara yüksek sesle cevaplar verin. Bu şekilde çalıştığınızda tüm seti bitirmek biraz uzun zaman alacaktır (5-6 ay kadar). Bu önemli değil, endişe etmeyin. En iyi faydayı bu şekilde göreceksiniz.

 • Arda

  Effortless English’in içinde 7 tane klasör var
  Bunlardan hangilerini hangi sıraya göre çalışmalıyım?
  Economics
  Effortless English Tony Robbins’ Training Course
  Flow English
  Learn Real English Conversation
  Original English
  Point of View Stories
  Power English

  • admin

   Merhaba Arda, yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bu dersler; Effortless English resmi sitesinden satın alınan değil, başka sitelerden ya da kişilerden edinilen derme çatma, yarım yamalak ve çakma bir settir. Daha önce sitemizde bir kaç defa aynı konuya değinmiş bu çakma derslerden uzak durmanızı tavsiye etmiştim.

   Yasal olmayan bu tür yollardan elde edilen derslerin, bilgisayarınıza ve kişisel bilgilerinize zarar verecek virüs içerme ihtimali yüksektir. Ayrıca piyasadaki bir kaç setten karman çorman ve yarım yamalak derlendiğinden, normalde elde edeceğiniz faydayı sağlamazlar.

   Hepsinden önemlisi, Effortless English kurusucu AJ Hoge’un emeğine saygısızlık (kul hakkı) olduğundan illegal dersleri kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

 • ceylan

  ya ben bu seti nerde bulabilirim acaba..

 • ecrin

  Merhaba ben Ecrin
  Effortless English indirmek paralı mı yani tıkladığımda 97 $ yazıyoduda..

  • admin

   Merhaba Ecrin, Evet Effortless English ingilizce seti internet üzerinden 97 dolar fiyatıyla satılmaktadır. Dersleri satın aldıktan sonra bilgisayarınıza indirip dinleyerek çalışabilirsiniz.

 • çiğdem

  merhaba ,
  Original Effortless English İngilizce seti nekadar bir set 37$ mış doğrumudur?
  bir seti 1 haftamı kullanıyoruz?yani ayda 4 set almamız gerekiyor ölemi?
  6 ,7 ay mı almamız lazım Original Effortless English İngilizce seti bitsin??
  totalde nekadar ödeyeceğiz??
  bir ay aldık diyelim anladığım kadarıyla her ay otomatik karttan paramız mı çekilecek ?
  aydınlatırsanız sevinirim
  tşk

 • çiğdem

  yani yaklaşık bir set 180 tl yemi denk geliyor
  30 set mi var ? totalde yaklaşık 5400 tl ödeyerekmi sahip oluyoruz tüm Original Effortless English İngilizce setine?
  her ay girip alacaksak sorun olmaz ama otomatik her ay karttan 180 tl mi çekecek yoksa:S

  • admin

   Merhaba Çiğdem, Effortless English adı altında farklı İngilizce setleri bulunuyor. O yüzden bazen kafa karışıklığı yaşanabiliyor. Şimdi bu yanlış anlaşılmaları önlemek için durumu özetleyelim.

   Öncelikle şunu belirtelim ki en çok karıştırılan “set” kelimesidir. Bir hafta boyunca çalışılacak olan ders bölümlerine (küçük) set diyoruz. Ve bu küçük setlerin toplamından oluşan büyük setler vardır. Örneğin Power English bir büyük settir. içerisinde, bir hafta boyunca çalışılacak 30 ayrı küçük set vardır. Fiyatı 97 dolardır. Bu sette ayrıca videolar bulunmaktadır.

   Original Effortless English seti, AJ Hoge’un çıkarmış olduğu ilk settir. Fiyatı 97 dolardır. içerisinde 39 küçük set vardır.

   Son olarak, her ay 37 dolar ödeyip her hafta bir küçük set alabileceğiniz VIP programı vardır. Bu programda kredi kartı bilgilerinizi bir kere verince abone olursunuz ve her ay otomatik olarak kartınızdan 37 dolar çekilir. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

   Ben bu programlar içinde en çok Power English ingilizce setini öneriyorum (orta ve ileri seviye için).

 • fatih

  Benim anlamadıgım şey şu , şimdi bu programı alsam sadece ve sadece mp3 dinleyerek mi çalışacagız programa , yoksa bilgisayardan da bakmak gerekiyor mu.Yani bütün dersler mp3 mü.PC başında çalışmak zor geliyo çünkü , üniversiteme gidiş geliş günde 3 saat yol gidiyorum ve yolda dinlemek için çok faydalı olabilir , ama eger bi yüzdeye vurursak , programı sadece telefona atıcagım mp3lerle ne kadarını kullanabilirim , %100 mü , %80 mi nedir ? Tabiki gerekirse pcden de calısırım , ama sanırım pdflerde var ve bu pdflere calısmamız şart mı ve bilmediğimiz kelimeleri nasıl ögreneceğiz ?
  Almayı düşünüyorum programı ama içinde birçok set oldugu söyleniyor net forumlarında,flow english,power english falan.Hangisinden başlayacagız ki?

  • admin

   Merhaba Fatih, Effortless English sistemi dinleyerek öğrenmeye dayalı bir programdır. Oran olarak söyleyecek olursak mp3 dersler %98 dir. Effortless English İngilizce setinin en büyük avantajlarından biri de budur. Yani derslerinizi istediğiniz yere yanınızda götürebilir ve istediğiniz zaman dinleyerek çalışabilirsiniz.

   Power English İngilizce setindeki pdf dosyalar, sadece dinleme derslerinin textlerinden (yazılı hallerinden) ibarettir. Bu da, dersleri dinlerken aynı zamanda kelimelerin okunuşlarını takip edebilmeniz içindir.

   Original Effortless English setindeki ilk iki seviyede mini story derslerinin textlerini pdf olarak bulabilirsiniz. Bunun dışında, her ders içinde (main audio için) sadece kısa bir-iki sayfalık pdf bulunur.

   Dersleri ilk dinlediğinizde bekli pdf metin dosyalarına bakmanız gerekebilir ama daha sonraki günlerde pdf dosyalarına ihtiyaç duymadan derslerinizi dinleyerek ingilizce öğrenebilirsiniz.

 • Mustafa

  Emeğe saygım olduğundan Business setini parayla almıştım.Vip deki geçmiş dersleri uygun bir fiyata verir misiniz diye rica ettim adam inatla olmaz diyor.

 • ozan

  97 usd verip seti aldım. indirmem gereken linkteki ders sırası aşağıdaki şekide gidiyor.Örneğin pwr03.action vocabbulary video 2a içinde 1 tane video oldugun için 1 hafta boyunca günde en z 2 saat çalışacam.Ama 13_03_emotional_mastery_2.zip dosyasının içinde örneğin 3 tane video var. bu videoların her birine 1 er hafta mı çalışacam.bazı dosyaların içinde 5-6 tane video ve mp3 var. Acıkcası kafam karıstı calışma sekilene .Bana toplamda 45 tane link verilmiş. çalışma sekli hakkında dah basit ve acıklayıcı bilgi verirmisiniz. cunku bazı dosyaların içinde 10 video mp3 var her bir video veya mp3 1 hafta mı calışacam
  pwr01.Welcome Guide.
  Click here to download pwr02.Action Vocab Video 1 (quicktime file).
  Click here to download pwr03.Action Vocabulary Video 2a.
  Click here to download pwr04.Action Vocab Video 2b.
  Click here to download pwr05.Action Vocab Video 3a.
  Click here to download pwr06.Action Vocab Video 3b.
  Click here to download pwr07.Action Vocab Video 4a.
  Click here to download pwr08.Action Vocab Video 4b.
  Click here to download pwr09.Action Vocab Video 5.

  • admin

   Merhaba Ozan, Öncelikle hayırlı olsun diyelim.
   Power English İngilizce seti içinde bulunan videolar bonus olarak gelen özel derslerdir. Bu videoları, diğer mp3 dersleri gibi birer hafta boyunca çalışmanız gerekmiyor. Sadece videoları izleyip AJ Hoge’un anlattıklarını öğrenip uygulamaya çalışın.

   Power English İngilizce eğitim setinin içerisindeki asıl önem vermeniz ver birer hafta boyunca çalışmanız gereken dersler mp3 dinleme dersleridir. Bunlar, Emotional Mastery, Beliefs, Thought Mastery, Models, Repetition, Identity gibi başlıkları olan ders setleridir. Bu ders setlerinin içerisinde main audio, vocabulary, mini story, point of view mp3 dersleri bulunur. Özellikle mini story (dinle ve cevapla) dersini çokça dinleyip AJ Hoge’un sorduğu kolay sorulara yüksek sesle cevap vererek bir hafta (en az 4-5 gün) boyunca çalışın. Bu şekilde çalışırsanız kısa süre sonra kendinizdeki gelişmeyi farkedeceksiniz. İyi çalışmalar diliyorum.

 • ozan

  merhaba,

  yanlışlıkla Effortless English seti alacağıma Power English seti almışım .

  Bu seti değiştirme sansın varmı

  tesekkurler

  • admin

   Merhaba Ozan, Power English İngilizce seti, Original Effortless English setinden daha kaliteli bir set. Özellikle son zamanlarda bir iki ilave ve güncelleme de yaptılar ve çok iyi bir set oldu. Bence Power English kullanmaya devam edebilirsin.

   Ancak mutlaka değiştirmek istiyorum derseniz, site yetkililerine (aşağıdaki adreslere) e-mail atarak durumunuzu bildirin. Onlar da size ilk başta benim söylediğim gibi Power English setinin daha iyi olduğunu anlatacaklardır. Ama ısrarlı bir şekilde tekrar kendilerine yazarsanız size yardımcı olabileceklerini düşünüyorum.

   Effortless English contact: members@effortlessenglish.org ve ajhoge@effortlessenglish.org

 • ozan

  merhaba,
  son olarak sormak istediğim soru bilgisayarım bozuldugu iin yeni bilgisayar aldım ve ingilizce setini tarafıma verilen likten tekrar yüklemeye çalıştığım zaman hata vermekte ve ingilizce mp3 ve dersleri yükleyememekteyim.
  dersleri çalışmaya başlayamadım ne yapmam lazım

  tesekkurler

  • ozan

   konu çözülmüştür tesekkurler

  • admin

   Merhaba Ozan, dersleri satın aldıktan sonra size gönderilen indirme linki 22 gün boyunca aktif olarak kalır ve daha sonra geçerliliğini yitirir. Bu süre içinde derslerin tümünü bilgisayarınıza indirip bir CD, DVD veya flash disk gibi bir yere derslerin yedeğini almanızı tavsiye ediyorum.

   Sizin durumunuza gelince, yukarıdaki yorumda belirttiğim adreslerden Effortless English yetkililerine durumunuzla ilgili bir e-mail gönderirseniz yardımcı olacaklardır.

 • zenan

  mrb ben hic bilmiyorum ingilizce konusmayı ne yapabilirim col istiyorum ogrenmek :s yardımcı olursanız cok sevinirim

 • eda

  Merhaba,

  Effortless Power English setini az önce aldım.mailime gelen linki açtım ancak kafam karıştı.45 dosya görünüyor.hangisi ilk ders anlayamadım.Şimdiden teşekkür ederim..İyi Günler.

  • admin

   Merhaba Eda, ekranda gördüğünüz 45 dosyanın tümünü bilgisayarınıza indirin. WinRar veya Zip programıyla dersleri klasörlerine çıkarın. Her ders numaralanmış olması gerekiyor. Yani dersleri klasöre çıkarınca otomatik olarak sıralanmış olacaktır.

 • hakan

  Öncelikle merhabalar, 23 mayıs 2010 dan itibaren yorumlar var çoğu kişi alıp başlamış ancak 2.5 sene geçmesine rağmen hala ben bu seti aldım ve konuşmaya başladım öğrendim diye bir yorum göremiyorum. Bu set madem bu kadar iyi neden konuşmaya başlayan birisi yok çok merak ettim.

  • admin

   Merhaba Hakan, sitemizi ziyaret eden arkadaşlarımızın çoğu, Effortless English sistemini araştırma ve öğrenme sürecinde sitemize giriyorlar. Bu süreçte daha araştırmacı ve paylaşımcı olduklarından bu tür yorumları bolca görebiliyorsunuz. Ancak bence iki sebeptenten ötürü sonuç yorumları paylaşılmıyor. Birinci sebep amacına ulaşan arkadaşlar bu tür siteleri artık ziyaret etme ihtiyacı hissetmiyorlar. İkinci olarak da seti alan bazı arkadaşlar gerektiği gibi dersleri çalışmadıkları için hedeflerine tam ulaşamamış oluyorlar.

   Ancak bu setleri alıp da pişman olduğunu söyleyen veya bu setlerin faydalı olmadığını söyleyen tek bir yorum bile bulamazsınız. Burada Effortless English derslerini kullanan tüm arkadaşlardan yorum ve görüşlerini bizimle paylaşmalarını rica ediyorum.

 • Aras

  Merhabalar. Sitenizi google’dan tesadüfen buldum. İngilizce hiç bilmiyorum. Bu ders yüzünden üniversitem uzadı. Nasıl öğreneceğim konusunda hiç bir fikrim yok. Herkes bir şey söylüyor. Kafam çok karıştı.

  • admin

   Merhaba Aras, öncelikle sitemizde bulunan makaleleri ve yorumları okumanı tavsiye ediyorum. Bu makalelerde hızlı ve kolay İngilizce öğrenmek için önemli tavsiyeler bulacaksınız. Ayrıca sizin durumunuzda olan pek çok arkadaşımızın göndermiş oldukları sorulara verdiğimiz cevapları okuyun.

   İngilizce öğrenmeye kolay hikayeleri okuyarak ve dinleyerek başlayabilirsiniz. Bol bol İngilizce dinleyin.

 • merhaba admin çalışma programında şöyle bir ibare var. çıkan vidyoların yanında birde makale varmış onuda sadece günde bir kaç kez okuyun diyo ben satın aldıktan sonra o hikaye açılmazdı o makaleyi destekliyen bi programmı indirmem gerekiyo yoksa onu okumasam öğrenmemde bir eksiklik yaratır mı? verdiğin cevap için şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

  • admin

   Merhaba İshak, Effortless English dersleri mp3 audio formatında olup dinleme ağırlıklı bir programdır. Bu setlerin içerisinde bulunan makale (metin dosyaları) pdf formatında olup acrobat reader programıyla açılıp okunabilir. Ancak bu metin dosyaları dinlediğiniz derslerin yazılı halleridir. Yeni İngilizce kelimelerin yazılışlarını görebilmeniz içindir. Yani bu metin dosyalarını okumadan çalışabilirsiniz. Ama pdf okuyucu acrobat reader programını bilgisayarınıza indirmenizi tavsiye ederim. Böylece dersleri dinlerken aynı zamanda yazılı halde bulunan İngilizce kelimelerin telaffuzlarını daha iyi kavramış olursunuz.

 • Alp

  Merhaba,

  Benim Elementary seviyesinde ingilizcem var. Bu set benim için uygun mudur? Ayrıca bu set bize tam olarak ne öğretiyor? Hızlı ve doğru konuşmanın yanında gramer ve vocabulary öğrenmemizde ki faydası nedir?

  • admin

   Merhaba Alp, Effortless English İngilizce setinin sizin seviyenize uygun olup olmadığını anlamak için sitemizde paylaştığımız Effortless English AJ Hoge videolarını izleyin. Bu videoları izlediğinizde anlatılanları %70 oranında anlayabiliyorsanız bu set sizin için uygundur.

   Bu Effortless English İngilizce seti, tam olarak şu işe yarıyor. İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum diyenlerin akıcı İngilizce konuşmalarına büyük ölçüde yardımcı oluyor. Yani okuduğunuz ve dinlediğiniz günlük İngilizceyi anlayabiliyor ama istediğiniz gibi akıcı İngilizce konuşamıyorsanız bu seti önemle tavsiye ediyorum. Özellikle 7.kuralda bahsedilen soru cevap (mini story) tekniği otomatik olarak İngilizce konuşma refleksi kazanmanızı sağlıyor.

   Elbette akıcı konuşma becerisi kazanmanın yanında bir çok yeni İngilizce kelimeyi çok kolay bir şekilde öğreniyor ve bu kelimeleri otomatik olarak anlayıp kullanabilme becerisi kazanıyorsunuz. Effortless English 5.kuralında bahsedilen point of view dersleriyle İngilizce gramer kurallarını çalışmadan (2.kural), grameri doğru kullanmayı öğreniyorsunuz.

 • Burak

  merhaba. üniversitedeki ingilizce hocam bu Original Effortless English setini 97$’a almışta sınıftaki öğrencilere tavsiye etti ve bir öğrenciye vermiş bende ondan aldım.İçine baktığımda 1.dersin içinde The Race eksik onu nerden indirebilirim? birde bu MACOSX var yani ne oluyorsa onun içindekilerini açtığımda hata veriyor açılmıyor.

  • admin

   Merhaba Burak, Original Effortless English setinin yeni versiyonunda The Race dersi bulunmuyor. Ancak seti satın alan arkadaşlara eski versiyondaki The Race dersini e-mail olarak gönderiyorum. MACOSX kullandığız bilgisayarla ilgili bir dosya imaji olabilir ama ona fazla taklımayın size engel teşkil edecek bir şey değildir.

 • Çağatay Sağ

  Merhabalar.Kendimden biraz bahsetmek istiyorum.Kendim Üniversitede hazırlık gördüm ingilizce düzeyim fena değil.Kelime düzeyim üstelik geniş diyebilirim ama grammer olarak çok iyi değilim.Şuanda yurtdışında bir firmada görev alıyorum yani asıl şirketim Türkiyede ama firmam beni network danışmanı olarak her 1.5 ayda bir yurtdışına gönderiyor.Burdaki durum şu ben buraya geldiğimden beri konuşma düzeyimin çok düşük olduğu kanısına vardım okumamda veya yazmamda sıkıntım yok fakat konuşmada ciddi anlamda sıkılıyorum birisi bişey sorucak diye kimseye selam bile vermiyorum.Gramer yapısını çok fazla önemsemedim hiç bir zaman doğru fiil doğru nesne kullanıldığı zaman zaten bir şekilde anlatıyorsunuz derdinizi diye düşünüyorum.Bu kursun bana getirisi olabilir mi ? Bahsettiğim gibi elimde extra olarak bu konuşmayı pekiştirmek için her 1.5 ayda 2 haftalık yurt dışı deneyimlerimde olucak.Ayrıca birşey daha danışmak istiyorum bukadar kişi madem bu seti aldı neden hiç bir türlü feed-back verilmiyor.Şu düzeyde konuşuyorum şu şekilde iyi geldi gibisinden.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

  • admin

   Merhaba Çağatay Sağ, İngilizce öğrenmeye gayret edenlerin çoğu sizinle aynı durumda. Yani temel İngilizce kelime ve gramer bilgisi olan ancak istediği düzeyde akıcı İngilizce konuşamayanların sayısı bir hayli fazla. Sitemizde ayrıntılı olarak anlattığımız Effortless English İngilizce setinin de asıl amacı da budur. Yani Effortless English dersleri, okuduğum ve dinlediğim İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum diyen arkadaşların İngilizce konuşmalarını geliştirmek için tasarlanmış özel derslerdir.

   Siz de Effortless English derslerini yukarıdaki yazımızda tarif ettiğimiz şekilde çalışarak İngilizce konuşmanızı çok hızlı geliştirebilirsiniz. Özellikle 7.kuralda anlatılan soru cevap tekniği çok güçlü bir tekniktir. Mini story derslerinde hocanın sorduğu kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vererek çalışırsanız, bir süre sonra otomaik olarak İngilizce konuşma refleksi kazanacaksınız. Ayrıca 4. kuralda belirtildiği gibi tekrarlı İngilizce çalışmak, yeni kelimeleri otomaik olarak anlayıp kullanmanızı sağlayan en önemli faktörlerdendir.

   Effortless English satın alanların olumlu yorumları az da olsa bize geliyor. Ancak çoğu arkadaşımız, amacına ulaştığından veya dersleri gereği gibi çalşıp kendini geliştiremediğinden olsa gerek, bu tür yorumlar bize genelde az ulaşıyor. Fakat, bu dersleri alıp da olumsuz yorum yapan kimseye rastlamadım. Dahası Effortless English kendine o kadar güveniyor ki, 30 gün içinde %100 para iade garantisi veriyor. Buna rağmen, para iadesi isteyen kimseye de rastlamadım.

   • Çağatay Sağ

    30 gün içindemi para iadesi ortalama konuşma süresinin 6 ay olduğunu söyleyip 30 gün iade etme süresinin olmaması gerçekten akıllarda soru işareti koymaya birebir sorundur benim için.Sonuçta bir işin deadline süresi olarak 6 paha biçiyorsunuz ama 1 ayda iade süresi bu pek memnun edici bir süreç değil gözümde.Ayrıca azda olsa gelen blog yazılarından olumlu yönde olanları paylaşırmısınız.Şahsen kullanan insanların olumlu yada olumsuz feedback vermeleri sizin müşteri potansiyeliniz ve bizim müşteri olabilme potansiyelimizi direkt olarak etkilemektedir.Bununla ilgili internet ortamında pek fazla yorum göremedim.Sanıyorumki sizler bu işin Türkiye Distribitörlüğünü yapıyorsunuz.Ozaman doğru yolla çalışıp sonuçları alan insanların yorumlarını bizimle paylaşmak pek yanlış bir kanı olmasa gerek.Ayrıca bir ürün satışı yapıyorsanız bile nerede bu işin telefonla ulaşım hakkı bunu merak etmekteyim.Burdan hizmetle yeterli olacağını sanmıyorum extra olarak bir müşteri hizmeti olması gerekmektedir bana kalırsa.Madem insanların geleceği hakkında bir iş yapıyorsunuz.Ozaman hep destek tam destek sözlerini sizlere hatırlatmaktan memnun olurum.Rica etsem buraya gelen azda olsa insanların yorumlarını post edebilirmisiniz ?

    Şimdiden saygılar

    • admin

     Merhaba Çağatay Sağ; yukarıdaki yorumunuzda yazdıklarınızı, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluşunuza bağlıyorum. Şimdi bazı noktalara açıklık getireyim.

     Effortless English İngilizce setini alıp kullanmaya başlayan biri, 30 gün içerisinde bu derslerin kendisi için uygun olup olmadığına karar verebilir. Bu 30 gün ürünü test edip karar verme süresidir. Buna neden bu kadar tepkili olduğunuzu anlayamadım doğrusu. Türkiyede satışı olan dijital ürünlerde, suistimale açık olduğundan dolayı para iade garantisi yoktur. Ancak Effortless English gibi batılı şirketler, ürünlerine güvendiklerini göstermek için bu iadeyi kabul ediyorlar.

     Ayrıca Effortless English %200 para iade garantisi bile veriyor. Dersleri alıp, 6 ay boyunca tavsiye edildiği gibi kullandığı halde İngilizcesinin gelişmediğini iddia edenlere ödediği paranın 2 katını vermeyi taahhüt ediyor. Ayrıntılı bilgi ve şartlar için buraya: http://effortlessenglishclub.com/terms-of-service bakabilirsiniz.

     Yorumlar konusuna gelince; web sitelerime gönderilen bütün yorumları (spam hariç) yayınlıyorum ve büyük çoğunluğunu cevaplıyorum. Düşündüğünüz gibi Effortless English Türkiye distribütörü falan değilim. Bir şirketim de yok. O yüzden müşteri hizmetleri telefonu istiyorsanız biraz önce verdiğim linke tıklayıp, Effortless English resmi sitesinden telefonlarına ulaşabilirsiniz.

     Ben bu web sitesiyle ne yapıyorum? Bundan iki buçuk üç sene önce Effortless English sistemiyle İnternette gezinirken tanıştım. O zamanalar ben de İngilizcemi geliştirmek için arayış içindeydim. Effortless English 7 kuralını öğrendim. Dersleri alıp kullandım ve çok memnun kaldım. Bu sistemi İnternette herkese tavsiye etmeye ve İngilizcesini geliştirmek isteyenlere yardımcı olmaya karar vererek bu siteyi kurdum. Sitede yayınladığım Google reklamlarından bir miktar maddi gelir de elde ediyorum.

     Sormak istediğiniz başka bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

     • Çağatay Sağ

      Verdiğiniz yanıtlardan dolayı size çok teşekkür ederim öncelikle bunu belirtmek isterim.Amacım sivrilik veya bu işi baltamak değildir bunuda bilginize sunmak isterim.Amacım madem ortada olan birşey var ki bunun bir fiyatı var bu olay beni yararlı duruma geçirecek mi sorusuna yanıt bulmaya çalışmamdır.Bu yüzden ince eleyip sık dokuma konusunda biraz titiz davranmaktan kaçınmıyorum.Ayrıca yorumlarla ilgili keşke gönderseydiniz ben daha çok sevinirdim.Dediğim gibi biraz daha araştırmakta yarar olduğunu düşünüyorum sonuçta ürün 200 TL kadar bir fiyatı var o yüzden ince eliyorum.Gösterdiğiniz ilgi ve alakanızdan dolayı tekrar tekrar teşekkürlerimi iletirim.

      Saygılar.

 • emre birkan

  merhabalar.arkadaşlar şuan effortless ile çalışanlar geldikleri aşamayı anlatabilirmisniz? bize tecrübelerini anlatırlarsa çok iyi olur?bende başladım 4 üncü text teyim sorulan sorulara sesli cevap vermiyorum ama hepsini her seferinde cevaplıyorum bu yaptığım ne derece doğru acaba ? saygılar..

 • oguz kagan

  merhaba,
  Ben flow english setini çalışıyorum.2 hafta oldu ve inanılmaz bir şekilde basit cümleleri istemsiz konuşabiliyorum.fakat sormam gereken bir konu var.original english setinde belli bir sıra var flow english setinde de belli bir sıra var mı?

  • admin

   Merhaba Oguz Kagan, Original Effortless English seti ve Power English setindeki sıra birinci dersten başlayarak her hafta bir ders bölümünü çalışmaktır. Flow English dersleri, Effortless Englsih ve Power English İngilizce setlerine göre biraz zayıf kaldığından ben pek tavsiye etmiyorum.

   • oguz kagan

    aslında flow english setinden başlayıp daha sonra original a geçmek daha faydalı olabilir. sadece dinlemek yeterli olacak mı ya da dinlemek ve başka bir şeylerde yapmak gerek mi?

    • admin

     Aslında bu setlerden hangisini önce çalışacağınız çok önemli değildir. Asıl mesele, sorunusun da cevabı olan bol bol dinlemektir. Dinlemek dışında en önemli aktiviteniz mini story derslerinde AJ Hoge’un sorduğu kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vererek çalışmaktır. Effortless English 7. kuralında ayrıntılı olarak açıklanan soru cevap tekniği, İngilizce konuşma refleksi kazanmanız için son derece önemlidir. Bol bol dinlemek ve sorulara cevaplar vermekten başka bir şey yapmanıza gerek yoktur.

 • oguz kagan

  burayı ziyaret eden arkadaşlar eğer mesajımı okurlarsa onlara şu mesajı vermek isterim.bir türk evladı ilkokul 4. sınıftan beri gördüğü ingilizceyi konuşamamaktadır.bunun birçok sebebi olabilir.fakat sonuç ortadadır.yaygın bir kanı vardır yabancı dil ülkesinde öğrenilir diye.ben ingilizce bilmeden amerikaya gittim hayatımın en kötü günlerini yaşayıp geldim.çünkü ingilizce bilmiyordum.bu durum da şu sonuçlar değerlendirilir:
  -İlkokul 4. sınıftan bu yana bize ögretilen inlgilizce yöntemi yanlıştır.bu yanlışlığı kursların büyük bir çoğunluğu devam ettirmektedir.bu yüzden kurslara değerli paralarınızı hibe etmeyin.
  -Eğer inlgizce bilmeden yurtdışına çıkacaksanız ingilizce öğrenebilmek gibi hayali bir amacınız kısa vadede olmasın.eğer uzun vade kalacaksanız mesela 4 5 yıl gibi öğrenebilirsiniz.fakat bir kaç ayda öğrenemezsiniz.
  Demek ki şu ana kadar yaptıklarımızı yaparsak bu işi başaramayacağız.ben bu olumsuzlukta 10 kişiden 9 unun ingilizce konuştuğu avrupada bu işin hangi yollarla yapıldığını merak ettim ve bilimsel yöntemlerle karşılaştım.
  Kısaca çağ değişmiştir bu yöntemler çağ dışı kalmıştır.Kimse bir Türk ün dil öğrenmede kabiliyetsiz olduğunu iddia edemez.iddia edilecek ve doğru olan tek şey yöntemlerin işe yaramadığıdır.
  Bu yöntemi Bir ispanyol kıza karşı yaşadığım utanç verici halimden sonra buldum.3 haftadır devam ediyorum.Kıyas yapmak gerekirse 2 ay ingilizce kursuna gittim ve zaman ve para kaybından başka bir şey yaşamadım.şu an devam eden kursu bıraktım çünkü bu yönteme rastaladım 3 haftadır çalışıyorum ve bu kısa zamana göre gelişim mükemmel.

  • su

   sizden bir şey istiyorum.bana ingilizce konuşabilmek için nelere başvurduğunuzu ve neler yaptığınızı detaylı bir şekilde yazabilir misiniz lütfen ?belki bana da yararı olabilir

   • oguz kagan

    Yaklaşık 2 sene önce Pre intermedite kursuna gittim.İngiliz hocalar vardı.Bir şeyler öğrenmediğimi söylemem haksızlık olur.Ama öğrendiğim şeyleri hatırlayamam çünkü kalıcı öğrenmeyi sağlamadı.
    Amerika’da 2 ay öğrenmeyi denedim fakat bu dili konuşamayan birisinin Amerikaya gitmesi vakit ve para kaybı oluyor.
    Son olarak Amerikadan döndükten sonra bir kursa daha katıldım.Fakat cağ dışı öğretme yolları kullanan bir kursta kendimi kadıramazdım.
    Bu kursa devam ederken İspanyol bir kızla tanıştım.Bir akşam beraber dışarı çıktık ve ömrümde yaşadığım en utanç verici dakikalar başladı.Kız sürekli konuşuyordu ben ne cevap verebiliyordum ne de konuştuğunu anlayabiliyordum.Daha sonra arkadaşım bu setleri anlattı.O günden itibaren bu setlerden çalışıyorum.Gece uyurken ingilizce konuştuğumu dahi söylediler.Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.Bu seti kullanarak ingilizce konuşmayı öğrenen uzak doğu ülkelerini gördükçe bizim ülkemizdeki insanların parasını saçma sapan kursalar bağışladıklarını gördüm.Bu set ingilizce konuşturabilen bir set.Benim istediğim de bu.

 • zehra

  iyi günler ben desleri kredi kartı ile satın aldım mail geldi fakat dersleri indirebileceğim linki içeren mail gelmedi ne zaman gelir acaba bir yanlışlık mı yaptım yardımcı olursanız sevinirim hemen bu akşam başlamak istiyordum umarım olur

 • selman

  Merhaba,
  Power English setini almak icin benim icin link yapar misin?

  saygilar

 • ilhami

  İnglizce yok denecek kadar az biliyorum ne tavsiye edersiniz nasıl bir yol izleyeyim

 • selman

  Sevgili Admin,
  Power english setini aldim. Set icinde 49 zip. dosyasi var. Dogru mu?

 • yesim

  Merhaba,

  Ben power english setini aldım,ancak çalışma ile ilgili aklıma takılan bir konu var. Setin en başında bonus olarak denilen action vocabulary videoları var. (2a,2b,3a şeklinde devam ediyor)Önce bunları mı çalışmak gerekiyor? yoksa intro denilen ilk setten direkt başlamalıyım? bilgi verebilirseniz sevinirim.

  Teşekürler

  • admin

   Merhaba Yeşim, öncelikle intro dersinden başlayıp sırasıyla her hafta bir ders bölümünü çalşımalısınız. Videolar extra bonuslardır. Asıl önemli olan diğer derslerin içindeki mini story dersleridir. En çok bu mini story derslerini dinleyin. Mesela ikinci günden sonra vocabulary dersini dinlemenize gerek yoktur. Onun yerine mini story dersini daha çok dinleyin ve sorulara yüksek sesle cevaplar verin. Her ders bölümünü bir hafta (en az 4-5 gün) çalışmadan bir sonraki bölüme geçmeyin. Bu şekilde çalışırsanız bir kaç hafta sonra İngilizce konuşmanızın gelişmeye başladığını hissedebilirsiniz.

 • Metin Kaba

  Merhaba http://effortlessenglishclub.com/ sayfasını incelerken aynı sayfada a birde VIP Member Program sayfası gördüm hangisi daha iyi bi rfarkı var mı?
  Teşekkürler

  • admin

   Merhaba Metin, Effortless English VIP programı daha ileri seviye arkadaşlar için abonelik şeklinde uygulanan bir programdır. Derslerin içeriği Power English İngilizce setindeki derslere benzemektedir. VIP programında size her hafta bir ders bölümü gönderilir. Ödemesi aylık 37 dolardır.

   Ancak ben size Power English İngilizce setini kullanmanızı tavsiye ederim. Bir kereye mahsus 97 dolar verip dersleri satın aldığınızda toplam 32 bölüm dersin tümünü hemen bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ve bu derslerin bir süresi yoktur, ömür boyu kullanabilirsiniz.

 • oguz kagan

  Merhaba
  Flow english seti Mini story i bir hafta günde iki kere dinlemek yeterli midir?
  Mini story deki soruları rahatlıkla cevaplıyorum.

  • admin

   Merhaba Oğuz Kağan, bir hafta boyunca günde iki kere mini story dersini dinlemek yeterli olur. Ama mini story dersindeki tüm sorulara yüksek sesle cevaplar vererek çalışırsanız çok daha faydalı olur.

 • erdogan

  merhaba,burada anlatırken level demişsiniz kur demişsiniz fakat bunların hangi klasörlere (yani flow english mi originak english mi) tekabül ettiğini belitmemişsiniz. Bende bu sebeple tam anlayamıyorum olayı. Yani seti eline alan birisi Flow English ten mi başlamalı Original English ten mi ya da diğerlerinden mi?
  benim düzeyim ortanın biraz altı denebilir
  bu konu da da aydınlatırsanız çok sevinirim, sevgiler…

  • admin

   Merhaba Erdoğan, sizin bahsettiğiniz bu isimlerin her biri normalde ayrı birer settir. Anladğım kadarıyla siz, internette dolaşan, bir kaç setin yarım yamalak bir birine karıştırılmasından oluşan bir dosya indirmişsiniz.

   İllegal yollardan indirilen bu tür derslerin zararlarından ve bu durumun yanlış olduğundan daha önce defalarca bahsettim. O yüzden size yardımcı olamıyorum.

 • isimsiz

  Selamlar. Set hakkındaki bilgileri okuduktan sonra yüksek ihtimal ben de bu eğitime başlamayı düşünüyorum. Bir iki sorum olacak. Upper intermidiate sertifikam var. Bunun için yaklaşık 1,5 sene kursa gittim ve bir sürü de para akıttım dolayısıyla. İlk kur-İkinci kur iyiyken sonralarda derse katılmamam ve kurların zorlaşıp benim çalışmamam, pratik falan da yapmamam sonucunda ilerleyemedim, ama upper sertifikasını da aldım:) şimdi benim seviyemin preintermediate, intermediate olduğunu düşünüyorum. Çoğunlukla anlıyorum ama konuşamıyorumlardanım. Kelimeyi bildiğim sürece çoğu zaman anlayabiliyorum. ama konuşmada problemim var, yine çoğunlukla kelime bilgimin de eksikliğinden kaynaklanan. Üni öğrencisiyim, son senem, 4 ay sonra artık okull bitiyo iş hayatı başlıcak . Bir an önce de en azından iş hayatında yetecek kadar ya da upper sertifikama yakışır şekilde görünmek istiyorum. Bunu 4 ayda sağlayabilir miyim ve hangi paketi almam daha doğru olur sizce verdiğim bilgiler doğrultusunda? effortless english seti mi, power english seti mi? sorularım cevap verebilirseniz sevinirm. Cevaplarınız doğrultasında bir yol çizicem.

  • isimsiz

   bir de deep english var bana uygun gelen? bu konudaki fikriniz nedir?

  • admin

   Selam, sitemizde ayrıntılı olarak anlattığımız Effortless English sistemi, tam da sizin durumunuzdaki arkadaşlar içindir. Yani İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum durumundaysanız sizlere kesinlikle kursa gitmenizi önermiyorum. Paranıza ve zamanınıza yazık etmeyin.

   Size, Power English İngilizce setini kullanmanızı mutlaka tavsiye ederim. Bu setin içerisinde 32 ders bölümü var. Her bölümü bir hafta (en az 4-5 gün) boyunca dinlemenizi tavsiye ederim. Özellikle mini story derslerinde AJ Hoge’un sorduğu kolay sorulara yüksek sesle cevap vererek çalışın. Bu şekilde çalışarak 4 ayda İngilizce konuşmanız çok iyi hale gelecektir.

   • isimsiz

    teşekkürler hemen cevapladığınız iiçin. Son olarak bir iki daha sorum olacak. cevaplarsanız benim için çok faydalı olacak. Çünkü bugün almayı düşünüyorum. Power englishten başlamakla effortless englishten başlama arasındaki fark nedir tam olarak? dersler arasındaki fark ve sonucunun nasıl olduğu hakında merak ediyorum. Power englishle daha ileri seviyeye mi gelebliriz ve benim gibi çıtasının en fazla intermediate olduğu biri için power english uygun mudur? doğrusu power intermediatten başlamak istiyorum daha hızlı yol almak için.

 • isimsiz

  Power english dosyalarını yükledim bilgisayara, ama açılmıyorlar. Açmak istediğimde çıkan ekranda sadece simgeler çıkıyor. Ne yapmalıyım?

 • isimsiz

  Çok oldum farkındayım, fakat sürekli hata veriyor POWER ENGLİSH için indirdiğim dosyalar.benim yapabileceğim de bir şey yok. Bir şekilde media playerla ses dosyalarını açmayı başardım neyse ki, fakat okumak için döküman hiçbir şekilde açılmıyor. Sürekli hata veriyor. Her açmaya çalıştığımda windows şu dosyayı açamıyor diyor. hata olduğunu düşünüyorum bu dosyalarda. 🙁 word ya da pdf ile açılmıyor. bana yardım edin lütfen. 🙁 Son isteğim diye umuyorum. Ayrıca bendeki olumlu veya olumsuz gelişmeleri de gördüğüm an yazacağım burada. Eğer bende gelişme yaparsa garanti herkeste yapar. Ondan beni iyi takip edin 😀 cevabınızı umutla bekliyorum. sağlıcakla…

  • admin

   Merhaba isimsiz, keşke yorum yazarken isminizi de belirtseydiniz. Yorumlarınızı göndereli epey zaman olmuş ama sitemizin mail bildirimindeki aksaklıktan dolayı yeni farkettim, kusura bakmayın lütfen.

   Power English setini almışsınız, hayırlı olsun. dersler bilgisayarınızı zip veya rar formatında indirilir. Bu dosyaları açmak için winzip veya win rar programlarından birini bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekir. Google da aratın bulursunuz.

   Metin dosyaları da pdf formatındadır. Bu dosyaları açmak için de herhangi bir pdf reader programı indirip kurmanız gerekir. Başka sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım. İyi çalışmalar..

 • Kemal

  Merhaba;
  Effortless English Sistemini internet ortamında duyup araştırmadan önce fono temel ingilizce setini almıştım.sonra bu sistemi duyunca öncelikle pişman oldum.daha sonra temel ingilizce seviyesinde olanaların kullanabileceği bir sistem olduğunu öğrenince fonodanl aldığım set ile temele ingilizce seviyesine ulaşıp sonrasında bu effortless sistemine başlarım diye düşündüm.

  Şimdi bu hususta bir kaç sorum var.

  1- Effortless ve Power English tek bir seferde 97 usd ye alabildiğimiz birlikte satılan set mi?
  2- 6 8 yada çalışmaya bağlı 1 sene zaman zarfında akıcı ingilizceye ulaşıldığında b derslerin bird evamı var mı?
  3-Set bizi nasıl çalışacağımız hususunda yönlendiror mu?
  4- bahsdilen vip ve vip dersleri nelerdir ?
  Buraya cevabınızı yazmakla birlikte zahmet vermek istemem ama mailime detaylı bilgi gönderebilir misiniz ?

  teşekkürler İyi Çalışamalar.

  • admin

   Merhaba Kemal, Fono sistemiyle veya herhangi bir kaynakla çalışarak okuduğunuz ve dinlediğiniz günlük ingilizceyi anlayacak seviyeye geldiğinizde Effortless English sistemini kullanmanızı tavsiye ediyorum.

   Power English İngilizce seti, Effortless sisteminin en yeni sürümüdür içerisinde 32 bölüm ders ve bonuslar bulunan ayrı bir set olup fiyatı 97 dolardır. Bu setten önceki sürüm Original Effortless English setidir ve ayrıca bir set olup onun da fiyatı 97 dolardır.

   Bu setlerdeki her ders bölümünü bir hafta boyunca dinleyerek 6-8 ayda akıcı İngilizce konuşur duruma gelebilirsiniz. Devamı konusunu bence o zaman değerlendirmenizde fayda var, mesela vip derslerine abone olabilirsiniz.

   Setler sizi nasıl çalışacağınız konusunda yönlendiriyor. Zaten bu sayfada sizinle paylaştığımız bilgiler ve yorumlarda nasıl çalışacağınızı anlatıyoruz.

   Vip dersleri Effortless sisteminin ücretli abonelik yöntemidir. Aylık 37 dolar ücret karşılığında her hafta Power English setindeki derslere benzeyen bir ders bölümü gönderilir. Ben öncelikle Power English İngilizce setini kullanmanızı tavsiye ediyorum.

 • Evrim

  Ben seti satın aldım ama bana Power english seti geldi.
  Yanlışlıkla mı o seti aldım onlar mı yanlış gönderdi emin degilim.
  Seviyem öte intermadiate. Mail yazdım sma şimdi orijinal seti yeniden mı almam gerekecek?

  • Evrim

   Pre intermadiate demek istemiştim

   • admin

    Merhaba Evrim, okuduğunuz ve dinlediğiniz günlük ingilizceyi anlayabiliyorsanız. Power English setini de kullanabilirsiniz. Power English seti, Effortless sisteminin en yeni sürümüdür, tavsiye ederim. Original Effortles English seti ile çok fazla bir seviye farkı yoktur. İlk başlarda zorlanabilirsiniz ama zamanla alışacak ve dersleri seveceksiniz.

    En önemli iki nokta:
    1) tekrarlı çalışın; her ders bölümünü bir hafta (en az 5 gün) boyunca dinleyin.
    2) mini story derslerinde hocanın sorduğu sorulara yüksek sesle cevaplar verin. İlk günlerde olmasa da sonraki günlerde bir iki kelimelik cevaplar verebilirsiniz.

 • kardelen

  seviyem pre intermediate. power english seti alırsam ne kadar faydalı olabilir? yoksa effortless english seti mi almalıyım? Düzenli olarak kulanırsam ne kadar sürede faydasını görebilirm ve kaç ayda istediğim akıcı ingilizceyi konuşabilirim? yardımlarınız için teşekkürler.

  • admin

   Merhaba Kardelen, Pre intertermediate seviyesi için bu setler ilk başlarda biraz ağır gelebilir. Şimdi şöyle bir deneme yapıp karar verebilirsiniz. Effortless English AJ Hoge videosunu izleyin. Anlatılanların %70’ini anlayabiliyorsanız bu derslerle çalışmanızı önerebilirim. Eğer videodaki konuşmanın çoğunu anlayamadıysanız daha kolay kaynaklarla çalışmanız faydalı olacaktır.

   Original Effortless English İngilizce seti AJ Hoge’un ilk çıkardığı derslerdir. Power English İngilizce seti ise son çıkan sürümdür. Dersler hemen hemen aynı formatta olup işleyiş ve öğrenme bakımından aynı sayılır. Original Effortless English İngilizce setinin birinci seviyesinde konuşma hızı biraz daha yavaştır. Sizin seviyeniz için daha uygun olabilir.

   Bu her iki setten biri ile düzenli olarak çalışırsanız, yani her gün iki saat (en az bir saat hergün) 6 ayda akıcı İngilizce konuşacak seviyeye gelebilirsiniz. Dersleri çalışırken en çok mini story dersini dinleyin ve mini story dersindeki sorulara yüksek sesle (bir iki kelime de olsa) cevap vermeye çalışın. Her bölümü bir hafta boyunca çalışın. Bu şekilde İngilizce konuşmanız çok ilerleyecektir.

 • mine.

  Merhaba cok fazla kursa gidip faydasini goremeyen insanlardanim.cok rahat konusmalari anliyorum fakat bana bir soru yoneltildiginde ilkokul cocuklari gib kizarip bozariyorum.sanki konusamayacagim gibi hissediyorum ve donup kaliyorum.bu programin bana uygun olup olmadigini bilmiyorum. Yardim ederseniz sevinirm.

  • admin

   Merhaba Mine, maalesef sizin durumunuzda olan bir çok insan var. Ama bunun sebebi siz değilsiniz. Yanlış yöntemlerle İngilizce eğitimi veren okullar ve kurslar yüzünden Türk milleti olarak İngilizcede anlıyorum ama konuşamıyorum durumundan kurtulamıyoruz.

   Effortless English 7 kuralına baktığımızda, bu yanlış yöntemleri daha iyi anlıyoruz.
   Kural 1: Tek kelimeleri çalışmayın. İngilizcede parçaya değil bütüne ve genel anlama odaklanmak gerekir.
   Kural 2: Gramer çalışmayın. İngilizce gramer kuralları bize İngilizceyi analiz etmeyi, düşünmeyi öğretir. Ama konuşurken düşünmeye vakit yoktur. Kural 3: İngilizce Dinleyerek öğrenin. Gözlerinizle değil, kulaklarınızla öğrenin. Biz ise okullarda ve kurslarda sıkıcı ders kitapları okuyarak öğrenmeye çalışıyoruz.
   Kural 4: Deep Learning, yavaş ve tekrarlı İngilizce öğrenin. Okullarda ve kurslarda hedef kitabı bitirmek olduğu için yeterince pratik yapmadan hızlı hızlı konular öğrenilip geçiliyor.
   Kural 5: Point of View: İngilizce grameri, kitaplardan değil, özel hikaye dersleriyle otomatik olarak öğrenebilirsiniz.
   Kural 6: Gerçek İngilizce Öğrenin. Gerçek hayatta kullanılan İngilizce kitaplardaki İngilizceden çok farklıdır.
   Kural 7: Dinle ve Cevapla Tekniğini kullanın. Okullarda ve kurslarda hep dinle ve tekrarla yöntemi kullandık. Ama bu etkili bir yöntem değildir. Bunun yerine dinle ve cevapla tekniği kullanarak İngilizce konuşma refleksi kazanabilirsiniz.

   Özetlemek gerekirse, sizin seviyenizdeki arkadaşlar için Power English İngilizce setini mutlaka tavsiye ediyorum.

 • bilge

  merhabalar. çok çok faydalı bi iş yapıyosunuz. bunun farkında olduğunuzu düşünüyorum ama tekrar dillendirmekte bir sakınca görmüyorum. yalnız bu programları ücretsiz bir şekilde sunsaydınız çok daha iyi olurdu 🙂

  • admin

   Merhaba Bilge, yorumun için teşekkür ederim. Bize ait olmayan bir programı ücretsiz sunmamızın doğru olmadığını düşünüyorum.

 • kübra

  ben bir yardım almak istiyorum

 • Pınar

  Merhaba,

  bende sitenizi inceleyip seti satın alanlardanım. yalnız ben bir hata yaptım ve farkında olmadan Power English setini almışım. diğerini almam gerekiyordu ne yapmam gerekiyor acaba bana yardımcı olabilir misiniz?

  • admin

   Merhaba Pınar, daha öncede bir kaç arkadaşımız Original Effortless English setini almak isterken Power English setini satın aldılar. Bu durumda kendilerine Effortless English resmi sitesinde bildirilen mail adresine (members@effortlessenglish.org) durumlarını anlatmalarını tavsiye etmiştim. Kendileri bu yolu izleyerek Effortless English yetkilileriyle iletişime geçip durumlarını anlattılar.

   Bu tip durumlarda Effortless English size şöyle bir yanıt verir: “Power English İngilizce seti, daha yeni ve kapsamlı bir settir. İçerik olarak da birbirinden faydalı konulardan oluşmakta olup AJ Hoge’un en iyi ürünüdür. Aralarında seviye olarak da çok fazla fark yoktur. O yüzden Power English setini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.” derler.

   Benim fikrime göre de gerçekten Power English çok kaliteli bir settir. Bu dersleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Original Effortless English setinin birinci seviyesindeki ilk derslerde konuşma hızı biraz yavaştır. Onun dışında bu iki set arasında bir seviye farkı yoktur. Ama mutlaka değiştirmek istiyorum diyorsanız Effortless English sitesine mail yazıp durumunuzdan bahsetmeniz gerekiyor. Size önce yukarıdaki gibi bir cevap gönderecekler. Ama ısrar ederseniz değiştirebilirler.

 • caner kaya

  Merhaba setle ilgili bir kaç sorum var.
  1 hafta boyunca bir set çalışın demişsiniz.Bende power english klasörünün içinde intro,emotional,beliefs… vs gibi dosyalar var her biri içinde pdf dosyası ve ses dosyaları var.şimdi ben bir set dediğiniz mesela sadece intro 1 hafta çalışılacak bunu mu demek istiyorsunuz.Yoksa power english klasörü içindeki her dosya bir gün içinde mi dinlenecek yardımcı olursanız çok sevinirim.Birde bende bir çok klasör var flow english,economic,original english gibi.Hangisinden başlamalıyım

  • caner kaya

   Seti illegal yollardan aldığımı düşünmeyin.Setleri satın alan arkadaşım faydalanmam için istediğimde beni kırmayarak verme inceliğince bulundu.Yanlış bişey gelmesin aklınıza

  • admin

   Merhaba Caner Kaya, Power English İngilizce seti içindeki her ders bölümünü bir hafta boyunca dinleyeceksiniz. (AJ Hoge bu bölümleri set diye ifade ediyor) Yani ilk hafta sadece Intro bölümündeki dersleri dinleyeceksiniz. İkinci hafta Emotional Mastery bölümündeki dersleri, üçüncü hafta Emotional Mastery-2, dördüncü hafta Beliefs şeklinde çalışacaksınız.

   İçerisinde flow english, economic, original english gibi dosyalar bulunuyorsa arkadaşınız bu dersleri illegal yoldan indirmiştir.

   • caner

    Eğer illegal ise derhal öğrenip sileceğim.Ve satın alacağım.birşey sormak istiyorum.ingilizce bilgim orta seviyede.ama mp3 leri anlamıyorum yani dinlerken.Anlamam gerekiyormu.parça içinde geçen kelimeleri öğrenip öyle mi dinleyeyim.Nasıl tavsiye edersiniz

    • admin

     Merhaba Caner, Evet derslerde geçen kelimelerin anlamlarını sözlük kullanarak öğrenmelisiniz. Ama parçaları ezberlemeye uğraşmayın ve anlama odaklanın. Aynı ders bölümünü tekrar tekrar (bir hafta boyunca) dinleyerek çalışın. Her defasında daha iyi anlamaya başlayacaksınız.

 • selman

  Meraba,
  Ben yaklasik iki yildir A.J.Hoge setlerini (ilk olarak Original Effortless english, su anda da Power english) kullanmaktayim. Yurt disinda yasiyorum. almanca ve flemenkce yi gunluk kullanmaktayim. Isim geregi ingilizce ogrenmem gerekti.
  Bu setlere basladiktan sonra dil ogrenme yontemlerinin ne denli onemli oldugunu anladim. Keza, almanca ve flemenkcce yi klasik yontemlerle ogrenmeyi denemedim. Isterdimki bu dilleri de ogrenirken, bunun gibi setlerden faydalanayim. su andaki ingilizcem seviyem is arkadaslarimin (hepsi yabanci) ingilizce seviyesinin cok ilerisinde bu setler sayesinde. Dil ogrenmek zaman ve disiplin gerektirir. Ben , herhangi bir dilin kurs yada okulda ogrenebilecegini inanmiyorum.

  saygilar

  • admin

   Merhaba Selman, deneyimlerini bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim. Söylediklerin, bizim bu sitede paylaştığımız bilgilerin bir özeti gibi oldu. Tüm arkadaşlardan deneyimlerini bizimle paylaşmalarını rica ediyorum.

 • Eralp

  merhaba,
  Ben okulumda ingiliz ingilizcesi eğitimi görüyorum ve tam anlamıyla ingilizcemi geliştirmek için bu seti almaya karar verdim fakat amerikan ingilizcesiyleymiş sizce bu sorun olur mu bir de genelde kelime haznem kötü olduğu için anlamıyorum ve konuşamıyorum bu set kelime öğrenmek içinde faydalı mıdır

  • admin

   Merhaba Eralp, Evet bu set aslen Amerikalı olan AJ Hoge tarafından geliştirilmiştir. Yani dersler Amerikan İngilizcesidir. Ancak Amerikan İngilizcesiyle İngiliz İngilizcesi arasında çok fazla bir uçurum yoktur. Bu bakımdan sorun olacağını düşünmüyorum.

   Ancak anlama konusunda her zaman belirttiğim gibi, dinlediğiniz ve okuduğunuz günlük basit İngilizceyi anlayamıyorsanız bu derslerin anlatım dili İngilizce olduğundan sizin seviyenize uygun olmaz. Ancak temel İngilizceyi anlayabiliyorum ama konuşamıyorum derseniz bu seti kullanmanızı tavsiye ederim. Bu dersleri sürekli olarak dinleyerek ve mini story derslerindeki kolay sorulara cevap vererek çalıştığınızda bir çok yeni kelimeyi kolayca öğrenebilirsiniz.

 • gokce

  merhaba bu seti nasıl satın alacagım. herhangi bi kredi kartı olur mu ?
  efflortes de sitenizde olan ingilizce videolarda mı dahil ?

  ingilizceye calısıp bi türlü ogrenemeyenlerdenim. beginnerden yukarı taşıyamadım.

  Şimdiden teşekkürler…

  • admin

   Merhaba Gökçe, Effortless English İngilizce setini herhangi bir kredi kartı kullanarak 97 dolar ödeyip internet üzerinden satın alabilirsiniz. Original Effortless English setinde video yoktur. Power English setinde 5-6 adet video bulunmaktadır. Bu videolarla bizim sitemizde yayınladığımız videolar aynı değildir.

   Son bir hatırlatma: Bu setler, yeni başlayanlar için uygun değildir. Okuduğu ve dinlediği günlük İngilizceyi anlayabildiği halde akıcı İngilizce konuşamayanlar için geliştirilmiş setlerdir. Yeni başlayanlar için Rahat İngilizce ‘yi tavsiye edebilirim.

   • kgokce

    sayın admin,
    satın almaktan vazcaydım. yeni baslayanlar ıcın ne onerirsiniz? ondan sora bu sete geçebilmemiz icin ? . bu arada belirteyim ben isitme engelliyim.
    sitenizde yayınladıgınız videoların alt yazı olması işime geldi, hemen onları indirdim izlemek uzere. yayınladıgınız ıcın tesekur ederım.
    Bilginiz icin de cok tesekkur ederim.

    Saygılarmla.

 • sefa yılmaz

  Ben bu setleri aldım.İçinde ana konu başlıkları ( sanırım setlere karşılık geliyor) var.Onların içinde de alt klasörler,onların içindede mp3 ve pdf dosyaları var.Herşey ok’de hangi sıra ile setlere çalışacağım? ÖR/ success business->flow english->Point of View Stories->power english … gibi orjinal sırasını bana yazabilir misiniz lütfen ?

  • admin

   Merhaba Sefa Yılmaz, söylediğiniz isimler, bir kaç setin karman çorman birbiriyle birleştirilmesinden oluşmuş illegal yollardan dağıtılan setlerdir. Bu yüzden size yardımcı olamıyorum.

 • nazlı

  merhaba.ben efforless english setini almayı düşünüyorum fakat bütün ses dosyalarının yazılı pdf dosyası var mı acaba ? Ben de ingilizce gramer kurallarını genel olarak biliyorum.ingilizce sınavlarında da başarılıyım.yalnız kelime eksiğim çok ve yazılanı anlayabildiğim halde aynı cümleyi duyunca anlamakta zorluk çekiyorum.bunu geliştirmek istiyorum ve ingilizceyi rahatça anlayıp konuşabilmek istiyorum.bu set benim için ne kadar faydalı olur ?

  • admin

   Merhaba Nazlı, söylediklerinizden anladığım kadarıyla İngilizceyi hep ders kitaplarından öğrenmişsiniz. Okuduğunuz İngilizceyi anladığınız halde duyduğunuz İngilizceyi anlamamanızın sebebi tama olarak budur. Sizin bol bol İngilizce dinleme çalışmaları yapmanız gerekiyor.

   İngilizce gramer bilgisi iyi olan, sınavlardan iyi puanlar alan ancak akıcı İngilizce konuşamayanlar için Effortless English dinleme derslerini tavsite ediyorum. Effortless English sisteminin son çıkan versiyonu olan Power English İngilizce setindeki tüm derslerin yazılı pdf dosyaları vardır. Hergün 2 saat bu derslere, mini story derslerindeki sorulara cevap vererek çalışırsanız kısa süre sonra İngilizce anlama ve konuşmanızın geliştiğini göreceksiniz.

 • ismail

  merhaba admin ben 10.sınıf öğrencisiyim anadolu lisesinde okuyorum.haftada 4 ders ingilizce desimiz var.6 yıldır ingilizce öğretiyorlar.ama genelde öğrenen öğrenen öğrencilerin durumu neyse benim durumumda o.effortless english lesson derslerini indirdim 2 hafta kadar çalıştım sonra ara verdim 1 sene kadar sonra tekrar başlamaya karar verdim. dersler pek zorlamadı yani bu seti kullnmam sizce işe yarayabilirmi.bilmediğim kelimeler var onlarıda kendim sözlükten buluyorum. önce original english mi yoksa learn real english mi .sizin fikirlerinizi bekliyorum

  • admin

   Merhaba İsmail, dinlediğinizi anlayabiliyorsanız Effortless English derslerine devam edin. Yeni İngilizce kelimelerin anlamlarını sözlük kullanarak bulup bir yere not alarak çalışabilirsiniz. Ama bunu yaparken tek kelime olarak yazıp çalışmayın. Kelime grubu olarak yazıp çalışın. Ayrıntılı bilgi için kural 1 videosunu izleyin.

   Learn Real English derslerinde bir sürü deyim vardır. Bu set daha çok ileri seviye için hazırlanmış. O yüzden ben öncelikle Effortless English İngilizce seti ile, Power English İngilizce eğitim setini tavsiye ediyorum.

 • samet

  ben internetten gayri yasal olarak indirdim seti “power english” ve anlayabiliyorum sonra merağımdan “effortless engslih” indirdim power a devam mı edeyim sizce yoksa effortless english setine mi döneyim

  • admin

   Merhaba Samet, İnternet üzerinden yasal olmayan yollardan indirilmiş olan İngilizce eğitim setlerini tasvip etmiyorum. Bu sebeple sorunuza bir yorum yapmayacağım.

 • aytac

  sayın admin,
  ben effortless english almak isterken yanlışlıkla power english aldım. sonradan effortless i de aldım. power english te tüm soru cümle ve hikayenin pdf si olduğu halde effortles english te sadece hikayenin pdf si var. acaba eksik mi indirdim. yoksa sadece her dersin 1 pdf si mi var?

  • admin

   Merhaba Aytac, Original Effortless English setinde sadece ilk iki seviyenin pdf yazılı dökümanı vardır. Yani eksik indirmemişsin. Söylediğin gibi Power English İngilizce setindeki tüm derslerin yazılı pdf dosyası vardır.

 • çok güzel anlatmışsın ama biraz az geldi bana sanki

 • Belinay

  37 usd ne kadar ediyor ?

 • Cem

  Merhabalar,
  Sitenizdeki samimi ve ılımlı mesajlarınız doğrultusunda güvenimi kazandınız ve yaklaşık 5 dakika önce power english setini 97 dolar ödeyerel aldım. Sonrasında aldığım maile girdiğimde yalnızca giriş videosunu bulabildim. Diğer derslerin olduğu bir klasör ya da indirme linki tarafıma ulaşmadı. Şuan nasıl bir yol izlemeyeliyim? Cevabınızı bekleyeceğim. Sevgiler.

  • admin

   Merhaba Cem, mesajınızı geç farkettim kusura bakmayın. Şu an her hangi bir sorun var mı? Yardımcı olabileceğim bir konu olursa bana bildirin lütfen.

 • CANSU

  Merhabalar,

  Ben sürekli yolda işe gelip giderken dinleyebilmek için, ıphone telefonuma, effortless englısh olarak 268 adet podcast yükledim. Podcastlar setten farklı sanırım ama Sistemde anlatıldığı gibi günde 3- 4 adet mp3 1 hafta boyunca dinlesem, yine faydası olur mu?
  Umarım geç yanıt dönmezsiniz, yorumların arası epey açılmış 🙂
  Teşekkürler

  • admin

   Merhaba Cansu, Effortless English podcast içerisindeki derslerin çoğu Original Effortless English setindeki derslerden alınmıştır. Tabi ki bunları da dinlemek faydalı olur. Özellikle podcast bazı bölümlerinde mini story soru cevap derslerini dinlemenizi tavsiye ederim. Her mini story dersini en az 4-5 gün boyunca tekrarlı olarak dinlemenizi ve sorulara yüksek sesle cevaplar vermenizi öneririm. İyi çalışmalar…

 • isimsiz

  mailden dogru bana geri dönebilme sansınız var mı? biraz acele bilgi almam lazım ayrıntılı kurs arastırırken buldum sizi ve sormak istediğim ayrıtılı sorular var

 • zehra

  lütfen en kısa zamanda bana geri dönüş yapın cok acil sormam gereken seyler var bilgi almam lazım sizden

 • zehra

  admin lütfen bir geri dönüs yapın lütfen ya eger siteyle ilgilenmiyorsanız yorumlara cevap verip maille de geri dönüs yapmayacaksanız söyleyin de cevap beklemeyelim ya lütfen geri dönüs yapın artık lütfen.
  arastırırken sizin gibi baska birsite daha gördüm onlarda orijinal siteden satın almak icin yönlendirmişler ama ornek olsun diye the race lessons dersini koymuslar bnde indirdim bilgisayara bilgisayardan ses dosyası acılıyor dinleyebiliyorum ama android telefonumda acılmıyor ne yapmam lazım??

  • admin

   Merhaba Zehra, sitemize yazdığınız yorumlara en erken şekilde cevap vermeye gayret ediyoruz. Ama bu her zaman mümkün olmuyor. Android telefonunuza direk olarak rar dosyasını indirdiyseniz bu dosyayı telefonunuzda açabilmek için rar lab gibi ücretsiz bir uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Veya bilgisayarınızda dinleyebildiğiniz mp3 formatındaki dersi telefonunuza mp3 olarak transfer ederek de dinleyebilirsiniz. Yardımcı olabileceğimiz başka bir şey varsa lütfen paylaşın.

   • zehra

    cevapladıgınız için tesekkür ederim tekrar okuyunca biraz utandım yazdıklarım için kusura bakmayın biraz sert cıkısmısım huyum degildir aslında. laptopumda tıklayınca direkt acılıyor mp3 olarak androidde acılmadı rar yukledim acılıyor ama youtube gibi arka planda calısmıyor telefonun baska yerlerını kullanamıyorum aynı laptotaki gibi mp3 sekide yukleyebilirsiniz demissiniz telime nasıl mp3 olarak yukleyebilirim? bir de bu dosyaları hangi sırayla dinlemeliyim mini story the race audio, the race MS, the race POV, the race vocab sıralamasıyla yüklendi bilgisayarıma. ben videoyu direkt kafamda ceviremiyorum cogunlugunu cıkartabiliyorum aklımda yazılı olarak görünce de iyi ama tek dinlemek fazlaca problem gibi arada bilmediğim kelimeler var onların anlamına bakınca parcanın tamamını anlıyorum. bu kadar anlamak yeterli mi hala kararsızım satın alıp almamak konusunda. kursa gidecekken bununla karsılasınca kafam karıstı simdi ikiside kaldı ingilizce ögrenimim baslamadan bitmiş gibi oldu. gecen sene hazırlık okudum kur kur degilde kitap bittikçe diğer kitaba geciyorduk intermediat son seviyeydi ama o sevide olmadıgımı biliyorum. fakat ses kayıtlarının yarısını anlıyorum ki listening en kötü oldugum bölüm . ne yapmalıyım bir yardimci olursanız. araya sınav haftaları girince arastırmalarıma ara vermek zorunda kaldım.

    • admin

     Merhaba Zehra, dosyaları önce laptopa indirip burada rar dosyası içinden mp3 ve pdf dosyalarını çıkarıp, bu şekilde telefona aktarmanızı öneririm. Android telefonlarda file master diye bir uygulama var mı? Varsa bu programı biraz kurcalayıp wifi ile dosya transferi ve zipli dosya açma desteği de veriyor.
     Ders sırası için önce main audio, sonra vocabulary sonra mini story ve en son pov derslerini dinleyin. Dersleri anlama oranınız %50 ise bu dersler sizin seviyeniz için biraz zor demektir. Önce Rahat İngilizce eğitim setini kullanmanızı öneririm. Rahat İngilizce bitince de Power English setine başlarsınız. Böyle çok daha sağlıklı olur.
     Rahat İngilizce ücretsiz örnek dersleri indirmek için tıklayın.

 • seçil

  Merhaba admin, effortless setine her gün 2 saat çalışarak 6 ayda bitirmek yerine günde 4-5 saat çalışarak 3 aya indirmenin bir sakıncası var mıdır?
  Çok zamanım yok üniversitenin hazırlığını atlamak istiyorum. Bunun için yalnızca 3 ayım var. Cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

  • admin

   Merhaba Seçil, Effortless English derslerini günde 4-5 saat çalışarak 3 ayda bitirmenizin bir sakıncası yoktur. Günde 4-5 saat vakit ayırmak zor bir iştir. O yüzden insanlara genel olarak tavsiyede bulunurken günde iki saat şeklinde söylüyoruz. Burada önemli olan dersleri tekrarlı olarak çalışmak ve bir sonraki bölüme geçmek için acele etmemektir. Bir sonraki bölüme geçme kriteri, mini hikaye dersindeki sorulara hızlı ve güvenli cevaplar verebilmektir. Eğer bu seviyeyi yakalarsanız 3-4 gün sonra da diğer bölüme geçebilirsiniz.
   Burada size, Effortless English setlerinin Türkçe destekli olmadığını ve yeni başlayanlar ve orta seviye için biraz ağır gelebileceğini tekrar hatırlatmak isterim. Eğer okuduğunuz ve dinlediğini günlük İngilizceyi anlayabiliyorsanız bu sisteminin son sürümü Power English dersleri size önerebilirim.

 • Gümüş

  Merhaba. Öncelikle sitenizi üç gündür inceliyorum. Eğitim sisteminin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Ancak hem sayfalarınızda ve hem de yorumlarda gördüğüm şey maalesef Konunun çok karışık olduğu. O kadar çok kafa karışıklığı yaratıyor ki… Bu konunun izahı da , satın alımı ve kullanımı da daha basit olabilir, daha basit izah edilebilirdi diye düşünüyorum. Seti satın almak istiyorum ama hem yorumlarda hem sitelerde söylenenler kafamı çok karıştırıyor ve anlaşılmaz oluyor maalesef.
  1-Satın alma butonuna basıldığında satın alınan ürün adı effortless english olarak çıkmıyor başka bir isim olarak çıkıyor. Bunlar farklı şeyler mi anlaşılmıyor
  2- Satın aldıktan sonra indirme işleminin nasıl yapılacağını ingilizce dinleyin diyorsunuz ama biz zaten dinlediğimizi tam anlayamıyoruz zaten.
  3- İndirme işleminde sorun yaşarsak veya para iadesinde bize kim yardımcı olacak, nasıl ulaşacağız bu belli değil. İsim, adres, tel. no firma adı vs… hiçbirşey yok.

  4- Ders çalışma sisteminden bahsediyorsunuz ve birçok konu adından falan bahsediyorsunuz ama bu dersler nelerdir, ne kadar uzundur, ne ifade ediyor ne kadar zamanımızı alıyor bilmiyoruz. Dersler hakkında kafa karışıklığı yaşanıyor.

  5- Bu derslein hepsi birden mi indiriliyor, yoksa haftalık dersler tek tek mi indiriliyor

  Bu kadar kafa karışıklığına meydan vermeden tek bir sitede bu konuyu açıklıkla anlatsanız ne kadar güzel olacak.
  Teşekkürler, iyi çalışmalar

  • admin

   Merhaba Gümüş, bu sitedeki yazılar yaklaşık 4-5 yıllık kısım kısım yayınladığımız yazıladır. Yorumlar da öyle. Bazı arkadaşlar yazının kendisiyle ilgili değil de, başka yazılarımızla veya biraz daha bilgi sahibi oldukları eğitim setiyle ilgili yorum yazıyorlar. Böyle olunca kafa karışıklığı yaşamanız normaldir.

   Öncelikle şunu belirtelim. Eğer duyduğunuz günlük İngilizceyi anlamakta zorlanıyorsanız Bu sayfada anlatılan Effortless English dersleri sizin için uygun değildir. Bu setler duyduğu İngilizceyi anlayabilen ama konuşamayanlara yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin ve linklerin size karışık gelmesinin sebebi, bu sistemin çıkardığı bir kaç farklı eğitim seti olmasıdır. Bu setler sistem olarak birbirine benzemekle birlikte, bizim en çok Power English setini öneriyoruz. Ayrıntılı bilgi için sitesinde geniş bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca bir sorun yaşamanız halilnde veya merak ettiklerini sorabilmek için iletişim sayfasında (contack us) gerekli telefon ve mail adresi bilgileri mevcuttur. (Effortless English sitesini incelemek için tıklayın!)

   Sizin durumunuzda olan arkadaşlarımız için Rahat İngilizce eğitim setini öneriyoruz. Bu sette de Effortless English setindeki gibi, mini hikaye soru cevap tekniği kullanılarak İngilizce anlama ve konuşma becerilerinizi çok hızlı geliştirmeniz hedeflenmektedir. Bu setle ilgili ders çalışma rehberini ve set içerisinden bir bölümü ücretsiz olarak indirip denemek isterseniz şu yazımıza bakabilirsiniz: http://www.zahmetsizingilizce.net/ingilizce-egitimi/baslangic-ingilizcesi-ogrenme-ve-konusma-seti.html

   Rahat İngilizce sitesindeki sıkça sorulan sorular ve iletişim sayfalarından aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

 • muhammed

  benim ingilizcem iyi bir seviyede( upper intermediate c1) ama ben yinede mp3 dersleri dinlemek istiyorum.bana yardımcı olabilir misiniz?tam olarak bilmiyorumda hangilerini dinleyeceğimi?vede bu benim ingilizce konusma seviyemi yukseltırmı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir