İngilizceyi Nasıl Öğrenebilirim

Sitemiz ingilizce öğrenenlere, ingilizceyi daha hızlı ve etkili öğrenmelerine yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Bir işi yapmak kadar, onu nasıl yapacağınızı bilmek de çok önemlidir. Yıllardır ingilizce eğitimi aldığı halde, istediği gibi ingilizce konuşamayanların sorunu, ülkemizde uygulanan analiz temelli ingilizce eğitim uygulamalarından kaynaklanmaktadır.

Burada konunun çok fazla detaylarına girmeden özetle şunu söylemek yerinde olur. Eğer doğru tekniklerle ingilizce eğitimi yapılırsa, klasik ingilizce eğitimiyle öğrendiğinizden 3-5 kat daha verimli ingilizce öğrenebilirsiniz. Bir başka deyişle doğru tekniklerle ingilizce çalışırsanız çok daha hızlı ve etkili ingilizce öğrenebilir ve çok daha kısa sürede ingilizce konuşma becerisi kazanabilirsiniz.

Yabancı dil öğrenmek uzun soluklu bir maratondur. Sabırlı ve kararlı bir şekilde çalışmanız gerekir. Hatta İngilizceyi, zorunluluk olarak görmeyip bir hobi haline getirebilirseniz ne kadar hızlı ve etkili bir şekilde öğrendiğinizi görecek ve büyük keyif alacaksınız. O yüzden İngilizceyi bir ders olarak görmeyip onu sevin. Onu kendinize bir oyun ve eğlence haline getirin.

nasıl-ingilizce-ogrenebilirim

İngilizce öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlar ilk başlarda sıkılabilir bıkkınlık gösterebilirler. Başlangıç dönemlerinde çok sabırlı olmak ve pes etmemek başarıyı mutlaka getirecektir. Bir enstrüman çalan arkadaşlar bana hak vereceklerdir. Yabancı dil öğrenmekle enstrüman çalmak, süreç olarak birbirine benzer. İlk başlangıç seviyelerinde sıkıcı ve zor olabilir. Ancak enstrümandan melodik sesler çıkarmaya başlayınca, öğrenme süreci keyifli olmaya başlar. İngilizce öğrenmek de böyledir. Başlangıç seviyelerinde zor ve sıkıcı gelebilir. Ancak zamanla okuduğunuz basit metinleri, hikayeleri, dinlediğiniz basit cümleleri anlamaya başlayınca, öğrenme sürecinden keyif almaya başlarsınız.

Son olarak, bu sitede anlatılan teknikleri öğrendikten sonra mutlaka uygulayın. Yabancı dil öğrenmek gibi ciddi işlerde bilmek yetmez, uygulamak şarttır.

Etkili İngilizce Öğrenme Kuralları:

Paylaşmak Güzeldir:
62 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir