Hızlı İngilizce Öğrenme Teknikleri

İngilizceyi gramere değil, içeriğe odaklanarak öğrenin. İçerik derken ne demek istiyorum? Yani, anlamlı iletişime ve anlamlı bilgiye odaklanarak ingilizce öğrenin.

Çoğu okul ve pek çok öğrenci, dilin mekanik kısmına odaklanıyorlar. Onlar fiillerin yapılarını çalışıyorlar. Edatların kurallarını çalışıyorlar. Sanki ölü bir şeymiş gibi, dili analiz ediyorlar. Tüm bu geleneksel teknikler çözümseldir, analitiktir. Fakat ingilizce, analiz edeceğiniz ölü bir şey değildir. O yaşayan bir dildir. İngilizce bir iletişim aracıdır.

Beyniniz, doğal olarak dil öğrenmede harikadır. Beyniniz dil öğrenmeye uygun yaratılmıştır. Ancak dili, beyninizin alışık olduğu yollardan öğrenmelisiniz. Beyninizi kurallarla sıkarsanız, yavaş öğrenirsiniz. Dili analiz etmeye çalışırsanız yavaş öğrenirsiniz. Ders kitaplarını çalışır ve bir sürü test çözmeye kalkarsanız yavaş öğrenirsiniz.

Beyniniz çok hızlı ingilizce öğrenme makinesidir. Onu doğru kullanırsanız çok hızlı öğreneceksiniz. İşte size beyninizi mutlu ederek çok hızlı ingilizce öğrenme teknikleri:

 • Hikayelerle öğrenin. Beynimiz hikayeleri sever. İşte bu, en eski ve en doğal iletişim kurma şeklidir.
 • Şekle değil, anlama odaklanın. Bir başka deyişle, gramer kurallarına takılmayın. Onun yerine anlama ve anlamış olmaya odaklanın.
 • İngilizcenin müziğini dikkatlice dinleyin. Telaffuzu geliştirmek için, İngilizce konuşanların tonlamalarını çok dikkatli dinleyin. Tıplı müzik dinliyormuş gibi dinleyin.
 • Sevdiğiniz içerikleri seçin. Sadece ilginizi çeken, hoşunuza giden, anlamlı bulduğunuz ve sizi eğlendiren şeyleri okuyun ve dinleyin. Çalıştığınız şey size zevkli gelmiyorsa, başka bir şey bulup çalışın.
 • Kolay okuma parçaları okuyun, ders kitapları değil. Tekrar ediyorum, beynimiz hikayeleri sever, sıkıcı ders materyallerinden nefret eder. Ders kitaplarını yakın gitsin. Onların yerine kolay, eğlenceli ve ilginizi çeken kitaplar okuyun. Bol bol okuyun.
 • Arkadaş edinin, gruplara katılın. İngilizce iletişim içindir. Öyleyse diğer ingilizce konuşanlarla iletişim kurun. Yanlış yapmayı hiç kafanıza takmayın. Gramer kurallarını kafanıza takmayın. Sadece rahat olun ve iletişim kurun.

Gülümseyerek, eğlenerek, anlamlı içeriklere odaklanarak beyninizi mutlu edeceksiniz. Ve mutlu beyinler çok hızlı öğrenir. Beyninize dost olan işte bu stratejileri kullanarak, ingilizce konuşma gelişiminizi 2-4 kat daha hızlı arttırın. Eğlenmenize bakın ve akıcı ingilizce konuşun.

Kaynak: Effortless English Club

İngilizce Mp3 dersini indirmek için tıklayın!

ingilizce-ogrenme-teknikleri

Bu dersin ingilizce mp3 dosyasını bilgisayarınıza indirip dinleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya sağ tıklayarak hedefi farklı kaydet sekmesini tıklayın. Rar dosyasını kaydetmek istediğiniz yeri işaretleyip dosyayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İngilizce Mp3 dersini indirmek için tıklayın!

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için: Effortless English Club

Sıfırdan İngilizce Öğrenme Seti

rahat-ingilizce-seti03İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ve biraz temel bilgisi olan orta seviye arkadaşlar için, hızlı ve kolay İngilizce öğrenebilecekleri yeni bir eğitim seti var. Eğlenceli hikayeler dinleyerek ve soru cevap tekniği ile konuşma pratiği yaparak İngilizce öğrenebileceğiniz Rahat İngilizce eğitim setini indirmenizi tavsiye ederiz.

Rahat İngilizce eğitim setinde kullanılan yöntem, Efforltess English sistemindeki yöntemlerle benzerlik gösterse de, bir çok farklı özelliği ve Türkçe desteği ile sıfırdan İngilizce öğrenenler için çok faydalı ve tamamen orjinal bir kaynaktır. Mini hikaye soru cevap tekniğini ile İngilizceyi dinleyerek ve konuşarak öğrenebilirsiniz.

54 yorum

 • Gerçekten güzel yöntemleriniz var… Harika saolun

 • Cem

  Çok güzel bir konu olmuş, teşekkürler.

 • admin

  Rica ederiz arkadaşlar. Konuyu beğendiğinize sevindim. Ben de sizlere yorumlarınız için teşekkür ederim. İngilizce öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza faydalı olduğumu görünce mutluluk duyuyorum.

 • nuray

  denemekte fayda var .. tesekkurler

 • miles

  merhaba.Ben ileride ingilizce öğretmeni olmak istiyorum ve bu yüzden ingilizce mi şimdiden geliştirmek istiyorum.Genellikle ingilizce şarkılar dinliyorum ve onları anlamaya çalışıyorum.İngilizce öğretmeni olabilmem için neler yapmalıyım beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.iYİ GÜNLER

  • admin

   Merhaba miles, Zahmetsiz ingilizce sitemizde, klasik ingilizce eğitiminde uygulanan yanlış yöntemlerden bahsediyor, hızlı ve etkili ingilizce öğrenme için gerekli olan doğru teknikleri okuyucularımızla paylaşmaya çalışıyoruz. Özellikle klasik ingilizce eğitiminin bir sonucu olan akıcı ingilizce konuşamama probleminin sebepleri ve çözüm önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.

   İyi bir İngilizce öğretmeni olmak istiyorsan, yukarıda bahsettiğim gibi yanlış yöntemler kullanılan klasik ingilizce eğitimi yerine doğru teknikleri öğrenip uygulanamanı tavsiye ediyorum. Bu çerçevede özellikle Effortless English kurallarını okumanı ve videolarını izlemeni tavsiye ederim. Ayrıca “Mükemmel İngilizcenin Anahtarı” ve “İngilizce Çalışma Rehberi” başlıklı yazılarımız da sana yol gösterici olabilir.

 • miles

  Beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.İYİ GÜNLER 🙂

 • duygu

  merhaba,ben neredeyse hiç ingilizce bilmiyorum,ve hızlı kolay ve eğlenceli yöntemlerle,öğrenmeyi çok istiyorum,bir kaç özel ders almaya çalıştım,ama sıkıldım,ve bıraktım,sizin önerileriniz çok mantıklı,bana yardımcı olusanız,çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

  • admin

   Merhaba Duygu, ingilizce öğrenmeye yeni başlayanların, önce ingilizceyi nasıl öğreneceklerini öğrenmelerinde fayda vardır. Sitemizde hızlı, kolay ve eğlenceli ingilizce öğrenme yöntemlerinden bahsediyoruz. Hemen yukarıdaki yorumumda belirttiğim yazılarımızı dikkatle okuyup bu yöntemleri iyice öğrenmeni tavsiye ederim.

   İngilizce öğrenmek, ilk başlarda biraz sıkıcı gelebilir. Ancak bu yeni başlangıç dönemini sabır ve kararlılıkla tamamlarsanız, yakında ingilizceden çok keyif alacaksınız. Bunu tıpkı bir müzik aleti çalmaya benzetebiliriz. Öğrenmeye ilk başladığınızda sıkıcı etüdleri tekrar tekrar çalışmak hiç keyifli değildir. Ama biraz öğrenip melodik bir şeyler çalmaya başladığınızda artık çalışmaktan keyif alırsınız.

   İngilizcede okuduğunuzu anlamaya başladıkça, yeni cümleler kurmaya başladıkça, yani onu kullandıkça ingilizce çalışmayı çok seveceksiniz. Böylece daha hızlı öğreneceksiniz. İngilizce seviyesi başlangıç düzeyinde olan arkadaşlara Rahat İngilizce setini tavsiye ederim.

 • kübra

  merhaba. selam. bende ingilizceyi tam bilmiyorum ama filmlerden ve hikayelerden az çok biliyorum. yani öyle öğrenmek daha eğlenceli oluyo.. gerçektente önerileriniz harika. biligilerniz için teşekkrler..

 • Görkem

  Çok Teşekkür Ederim Bu Tekniklerin Hepsini Uygulayacağım

 • murat

  meraba okulda ingilizce bilenleri yurtdışına götürücekler pazartesi sözlü olucaz 3 gün içinde ingilizce öğrenmem lazım bana yardımcı olabalirmisiniz neler yapmam gerekiyo ??

  • admin

   Merhaba Murat, 3 günde ingilizce öğretebilecek bir sihirli değnek maalesef yoktur. İngilizce öğrenmek zaman alır ve sabır ister. Kolay ve hızlı ingilizce öğrenmek için yukarıdaki yazımızda ve sitemizde yayınladığımız diğer yazılarımızda paylaştığımız tavsiyeleri uygulamanız faydalı olacaktır.

   Önümüzdeki 3 gün boyunca bol bol ingilizce dinlemeni tavsiye ediyorum. Mükemmel ingilizcenin anahtarı yazımızda bahsettiğimiz gibi kolay ve ilginizi çeken ingilizce parçaları dinlemelisiniz. Download sayfamızda paylaştığımız ücretsiz ingilizce mp3 dinleme derslerini bilgisayarınıza indirip tekrar tekrar dinleyebilirsiniz.. İyi dersler diliyorum.

 • nergül

  ben kolay ögren me yollarını bilmek istiyorum yardım diyorum

 • muhammd ali sarıkaya

  faydalı bilgiler saolun ama ben bu konuda dahada derin bilgiler elde etmek istiyorum ve ingilizceyi çok ii öğrenmek istiyorum ama bana ulaşırsanız sewinirim

  • admin

   Merhaba Muhammed Ali, Daha derin bilgiler elde etmek istiyorum derken tam olarak neyi kasdettiğinizi belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Yukarıda bahsettiğim gibi İngilizce eğitimi ve Effortless English kategorisi altında, etkili (hızlı ve kolay) ingilizce öğrenme konusunda bir çok faydalı bilgiler paylaştık. Bu yazılarımızı okudunuz mu? Eğer tüm bu yazılarımızı okuduğunuz halde aklınıza takılan bir şey varsa burada belirtin lütfen.

 • ugur

  ingilizce bılmeyen biri olarak bu hikaye kitaplarını okurken muhtemelen sözlük başucumuzdan eksik olmayacak

 • agah süheyl

  Ben 8 e giden bir ilköğretim öğrencisiyim.Beenim diğer deslerim çok yiy sınavlarda ya 1 yanlaş ya 2 yanlaş çıkıyor ama ingilizceden 17 soruda 11 yanlış 10 yanlış çıkıyor.Öğretmeime soruyrum nasıl öğrenebilirim diye o daban kelime ezberle diyo ben bütün zamanımı kelime öğrenmeye harcayamam çok sıkılıorm daha değişk yöntemnler istiorm ama nasıl admin yardım lütfen olursa duacınım lütfen please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • admin

   Merhaba agah süheyl, İngilizce kelime listeleri oluşturup onları ezberlemeye çalışmak hem sıkıcıdır, hem de faydası olmaz. Bunun yerine kolay ve eğlenceli ingilizce hikayeler okuyup dinleyerek ingilizcenizi daha hızlı ilerletebilirsiniz. Burayı tıklayarak ingilizce okuma ve kelime geliştirmeyle ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

   Ayrıca İngilizce kelimeleri öğrenirken, tek kelimeler yerine phrase denilen kelime gruplarına odaklanın. Bu şekilde 3-4 kat daha hızlı öğrenebilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgi için birinci kuralımızı okuyun ve videoyu izleyin.

 • agah suheyl

  tşekkürler admin

 • dilara

  Merhaba ben hostes olmak istiyorum.Ve hizli bir sekilde konusmayi ogrenmem gerek.suan devam eden bir egitimim var intermedite seviye.Kendimi ailemi cevremi sevdiklerimi sevmediklerimi anlatabiliyorum vsvs bununla ilgili ne onerirsiniz.

  • admin

   Merhaba Dilara, akıcı ingilizce konuşmanın yolu bol bol ingilizce dinlemekten geçer. Şu an devam eden İngilizce eğitiminizin yanı sıra sürekli ingilizce dinleyerek akıcı ingilizce konuşmayı öğrenebilirsiniz. Mükemmel İngilizcenin anahtarı yazımızda belirttiğimiz gibi, dinleyeceğiniz ingilizce dersleri kolay ve ilgi çekici olmalıdır. Ayrıca aynı dersleri tekrar tekrar dinleyerek onları özümsemelisiniz (Dördüncü kural: learn English deeply).

   Bu konuda Effortless English mp3 derslerini ve Power English derslerini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu dersleri Ders çalışma rehberimizde anlattığımız gibi çalışarak kısa sürede ingilizce konuşmayı geliştirebilirsiniz.

 • ben ingilizce bir kitap aldım kolay ve basit bir kitap.içinde bilmediğim bazı sözcükler var.onların türkçelerini çevirip kitaba yazıyorum.sizce doğru mu yapıyorum?

  • admin

   Merhaba Aysima, yeni ingilizce kelimeleri öğrenirken, onları tek tek değilde cümle içinde birlikte kullanıldığı bir kaç kelime ile birlikte yazıp öğrenmek daha etkilidir. Ayrıca bu kelimeleri direk olarak kitaba değilde bir not defterine ya da bilgisayarda bir excel dosyasına kaydedip daha sonra buralardan tekrar etmek faydalı olacaktır.

   Bu konuyla ilgili Effortless English birinci kuralında bahsettiğimiz gibi (tıkla-incele), tek kelime öğrenmek yerine phrase denilen kelime gruplarını öğrenmek daha hızlı ve etkili öğrenmenize yardımcı olacaktır.

 • humeyra

  güzel paylaşım..emeğinize sağlık..

 • janset

  merhabalar ben yaklaşık 1.5 yıldır ingilizce öğreniyorum. Yakında zor bir sınavım var ve bu sınav için çok fazla ingilizce kelimeye ihtiyacım var.Yaklaşık 4 ay gibi bir zaman dilimine sahibim bu sınav için.Kısa zamanda toefl kelimelerini nasıl ezberleyebilirim bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevineceğim şimdiden teşekkürler.

  • admin

   Merhaba janset, sadece sınavlar için kelime ezberlemenin sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Bu tür kelime ezberlettiğini iddia eden bir takım programlara da çok güvenmiyorum. Özellikle sınavlarda sorulan belli başlı kelimeler var mı, o konuda da çok emin değilim. Benim bu sitede ayrıntılı olarak anlatmaya çalıştığım Effortless English sistemi ve dersleriyle bir çok kelimeyi, konuşurken otomatik olarak konuşacak şelikde öğrenebilirsiniz. Yani bu dersler sizin sınavlarınız için yardımcı olabilir.

   Ancak bu setler, sınavlara hazırlık için hazırlanmamıştır. Sadece otomatik ingilizce konuşmayı geliştirmeyi amaçlar. Bu arada size pek çok kelime, idioms ve phrase de öğretmiş olur.

 • Levent

  Bana ingilizce şarkı önerebilirmisiniz? Kulağa hoş gelen 1 kaç müzik dinlemek istiyorum

 • eda

  merhaba.ben ingilizceyi çok seviyorum.bu yüzden yabancı dil bölümündeyim.fakat bizle çokta ilgilendikleri söylenemez.benim gramerde hiç sorunum yok.sorunum kelimeler.nasıl daha kolay kelime öğrenebilirim?açıklarsanız çok sevinirim.

  • admin

   Merhaba Eda, İngilizce kelimeleri kolay ve hızlı öğrenmek için çok zor çalışma materyalleri kullanmayın ve kelimeleri liste yaparak onları ezberlemeye çalışmayın. Çalışmak için kolay İngilizce okuma ve dinleme parçaları seçin. Bu parçaların içersinde yeni ingilizce kelimelerin sayısı çok olmasın. bu konuda ayrıntılı bilgi için şuradaki yazımızı okuyun.

   Tek kelimeler yerine, phrase denilen kelime gruplarına ve küçük cümle parçalarına odaklanın. Küçük parçalar (tek kelimeler) yerine cümlenin anlamına (büyük resme) odaklanarak çok daha hızlı öğrenebilirsiniz. Bu konuda Kural 1 videomuzu izleyin.

   İngilizce derslerini tekrarlı çalışın (kural 4 video izle). Bir dersteki tüm kelimelerin anlamlarını biliyorum diye bir sonraki derse geçmeyin, aynı dersi 4-5 gün boyunca tekrarlı olarak dinleyin. İngilizce kelimelerin anlamlarını bilmek yetmez, onları otomatik olarak kullanabilmek için tekrarlı ve yavaş gitmek çok önemlidir.

   Effortless English setinde kullanılan (7.kural videosu) dinle ve cevapla tekniği (mini story dersleri) yeni ingilizce kelimeleri öğrenmek ve otomatik ingilizce konuşma refleksi kazanmak için çok faydalıdır. Kullanmanızı tavsiye ederim.

 • fırlama

  dediğiniz güzel fakat ing s takları falan var onlar biraz zorluyor onlara nasıl alışcaz

 • Hello My name is Akın

 • huzeyfehl

  Arkadaşlar benim ingilizce ne kadar kötü olsa da japonca,çince vs. dilleri öğrenmenin kolay yollarını biliyorum…
  Çoğunlukla zaten ing öğrenmeye çalışanlar belirli bir yaş oranında…
  Zaten etrafınıza baksanız büyükler ing öğrenmek için bu kadar uğraşmaz…
  Benim yöntemim anime adlı dizilerde…
  Anime Nedir?
  Japon veya Japon animasyonlarına benzer çizgi filmlere “Anime” denir.
  Animelere örnek Naruto,Bleach,One Piece vs. örnek verebilirim…
  Bu arada animelerde japon dillerinin anlamını kolaylaştırmak için kelimeleri birkaç bölümde bir aynı olarak kullanıyorlar…Sizinde kulağınıza aynı geldiği için ve altyazılarını bildiğiniz için ezberlemenizde o kadar kolay oluyor 🙂 Ben öyle öyle birçok kelime ve cümle grupları ezberledim…Hatta bi kere bile kitabı açıp japonca nedir diye bakmadım…Bunu herkese itaben tavsiye ediyorum…Eğer ayrıntılı bilgi isterseniz veya başka birşeyler size face’imi verebilirim…
  Admin emeklerinize sağlık…Teşekkürler…
  Face:http://www.facebook.com/halilhuzeyfe

 • M A VURAL

  cok harika tavsiyeler. tesekkurler.
  bu 7 kuraldan baska ileri seviyede ingilizce bilen ama daha ileri sebiyeye cikarmak isteyenlere yeni tavsiyeleriniz varmi

 • elif

  merhaba ben elif orta öğretim öğrencisiyim.büyüyünce londraya gitmek istiyorum.her harfini bilmek için ne yapmalıyım ? yabancılar gibi konuşmak istiyorum.yalvarırım bana yabancılar gibi ingilizce öğretin. tekrardan soruyorum yabancılar gibi ingilizce söylemek ve anlamak için ne yapmalıyım?

  • admin

   Merhaba Elif, bol bol İngilizce dinlemelisin. Sitemizde paylaştığımız diğer yazıları da okursan, hızlı ve kolay İngilizce öğrenmeyle ilgili bir sürü bilgiler paylaştık. İyi dersler.

 • Zehra

  Merhaba.Ben orta 2 ye gidiyorum ve yarım yamalak ingilizce konuşuyorum. Yani çat pat 😀 . Gerçekten ingilizce öğrenmek istiyorum.Hemde çok. Sizin tekniklerinizi çok beğendim ama illa 8 yada 9 ayda o seti almadan sizin tekniklerinizle öğrenebilir miyim? İngilizce dinlemek için yani bilgisayarıma indirebileceğim ücretsiz bir site varmı? Yardım ederseniz çok çok sevinirim 🙂

 • manolya

  merhaba, ben ingilizce öğrenmeye gerçekten çok meraklı bir insanım. bunun için birçok araştırma yaptım ama yeterli olmuyor tabii. ben etrafımdaki insanlarla ingilizce konuşarak geliştirebileceğimi düşünüyorum ama mümkün olmuyor. ailemde ingilizce konuşabilen yok. arkadaşlarım da bunu kabul etmiyor. ingilizce öğrenmeyi gerçekten çok istiyorum 🙁 napıcam ben??

  • admin

   Selam Manolya, İngilizce konuşma pratiği yapmak için Effortless English İngilizce setindeki dinle ve cevapla hikaye derslerini kullanabilirsiniz. Bu teknik gerçekten çok faydalı olur, tavsiye ederim. Detaylı bilgi için Effortless English 7. kuralını inceleyin.

 • evrim

  merhaba
  ben ödemeyi yaptım ancak henüz linkler mailime gelmedi.Ne kadar zamanda linkler geliyor ödemeden sonra.

  • admin

   Merhaba Evrim, ödeme yaptıktan hemen sonra linkler gönderilir. Önemsiz postalarınızı (junk mail veya bulk mail) kontrol ettiniz mi?

 • ahmet

  ingilizce öyrenirken yazıları değil dudakları takip et öyrenme we blok şeklinde

 • merve

  Merhaba benim yabancı arkadaşlarım var biçok ülkeden fakat onlarla translate ile konuşabiliyorum yüz yüze görüşeceğiz fakat ne yapacağımı bilmiyorum yine translate geldi aklıma acaba sizin önereceğiniz hızlı öğrenme tekniği var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim..

  • admin

   Merhaba Merve, maalesef İnsanlarla konuşmak için translate işinize yaramaz. Olsa olsa size okuduğunuz bir yazıyla ilgili çok yüzeysel ve yanlış olma ihtimali yüksek olan bir ön bilgi verebilir. Arkadaşlarınızla konuşmak için İngilizcenizi geliştirmenizi öneririm. Yeni başlayanlar için Rahat İngilizce eğitim setini, orta ve ileri seviyedeki arkadaşlar için Power English setini tavsiye ederim.

 • Eren

  Merhabalar.

  1 sene sonra lys-5 e gireceğim ve tamamen kendim hazırlanıyorum. tavsiyeleriniz çok işime yarayacak. çok çok çok sağolun 🙂 🙂
  başarılar.

 • Tolga Yılmaz

  Lingusta eğitim setinden haberiniz var mı acaba. Sizce yararlı bir eğitim setimi dir ? benim imkanlarım kısıtlı bu set ilgili çekti o yüzden paramı sokağa atmak yerine sizlerin fikirlerini de almak isterim. Teşekkürler

  • admin

   Merhaba Tolga, Lingusta eğitim setini biraz inceleme fırsatı bulmuştum. Derslerde kullandıkları en önemli sistem, söylenen İngilizce cümleleri bir kez de sizin söylemenizi istiyorlar. Bu çalışma faydalı olabilir. Ancak bu yöntemin, duyduğunu tekrarlamadan ibaret olduğu için beynimizin dil öğrenmede kullandığı bölümleri aktif olarak çalıştırmada yetersiz kaldığını düşünüyorum. Bizim asıl önerdiğimiz sistem dinle ve cevapla yöntemidir. Özel olarak hazırlanmış mini hikaye derslerinde kullanılan bu yöntem, kolay soruları cevaplamamız gerektiğinden beynimizi dilin doğal yapısını en iyi şekilde kavramamıza ve tekrarlı çalışarak öğrendiklerimizi otomatik olarak kullanabilmemize yardımcı olmaktadır.

   Bu yüzden sıfırdan başlayan arkadaşlara önerimiz Rahat İngilizce eğitim setindeki mini hikaye soru cevap yöntemini kullanmalarını öneriyoruz. Orta ve ileri düzeydeki arkadaşlar için de yine aynı mini hikaye tekniğini kullanan Power English İngilizce setini tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir