İngilizce Öğrenme ve Akıcı Konuşma Becerisi Geliştirme

İngilizce öğrenme konusunda belki yenisiniz. Belki de bugüne kadar bir çok yöntem denediniz, birçok kurslara gittiniz. Ama hep duyarız ya, kurslara giden insanların çoğunun kullandığı “anlıyorum ama konuşamıyorum” diye meşhur bir ifade vardır. Ders kitaplarından İngilizce öğrenmeye uğraşmanın doğal bir sonucu, İngilizceyi bilmek ancak konuşamamaktır. Sınavlarda karşınıza çıkan İngilizce kelimeler ve cümleleri muhtemelen anlayabilirsiniz. Ama işittiğini anlama ve kafada çeviri yapmadan İngilizce konuşma konusunda aynı başarıyı elde edemeyebilirsiniz.

Etkili İngilizce öğrenme için bizim tavsiyemiz, beynimizin başarılı olduğu dil öğrenme metodu olan dinleme yoluyla ve de konuşarak öğrenmektir. Bunu yapabilmek için rast gele içerikler dinlemek yerine özel olarak konuşma becerilerini geliştirmek için hazırlanmış dersleri dinlemek oldukça hızlı sonuçları elde etmemizi kolaylaştıracaktır.

Aşağıdaki videoda en iyi İngilizce öğrenme yöntemi olan kısa hikaye soru cevap dersleriyle nasıl hızlı ve etkili sonuçlar elde edeceğinizi anlatmak istiyoruz. İzlediğiniz videonun Youtube sitesindeki açıklama kısmındaki linke tıklayıp Temel bilgiler birinci bölüm ders dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İngilizce öğrenme ve akıcı konuşma Becerisi

Mini Hikaye Yöntemi ile İngilizce Öğrenme

Bu videoda sizinle İngilizce pratik çalışması yapacağız. İngilizce dil bilgisi konularını ya da kelimelerin ne anlama geldiğini bilmek yeterli olmuyor. Asıl önemli olan bildiğimiz şeyleri otomatik olarak anlamak ve de konuşabilmektir.

Mesela İngilizce öğrenme sürecinin birinci konularından olan İngilizce zamirler konusunu biliyorsunuz diyelim. Ancak konuşmaya çalıştığınız zaman onları akıcı bir şekilde kullanamıyorsanız yeteri kadar pratik çalışması yapmadınız demektir.

Şimdi özel bir teknik uygulayarak zamirler ile ilgili İngilizce dinleme ve konuşma çalışması yapacağız. Bu tekniği daha önce Effortless English seti hakkında bilgi verirken de anlatmıştık. Bu videoda da aynı tekniği yanı mini hikaye soru cevap metodunu kullanacağız. Videoyu bitirdiğinizde, İngilizce zamirleri nasıl akıcı bir şekilde anlayıp kullanabileceğinizi keşfetmiş olacaksınız.

İngilizcede pratik denilince genel olarak; Dinleme, yani dinlediğini anlama ve de konuşma becerilerini ilerletmeyi kastediyoruz. İşte bu becerilerimizi ilerletip otomatikleştirmek adına mini hikaye soru cevap yöntemini uygulayacağız.

Soru cevap İngilizce pratik çalışmasında tam olarak şunu yapacağız:

  1. İlk olarak bazı İngilizce cümleler dinleyeceksiniz.
  2. Daha sonra bu cümlelerle ilgili kolay sorular gelmeye başlayacak.
  3. Hemen ardından doğru cevapları göreceksiniz…
  4. Yapmanız gereken, cevaplar açılmadan önce işte bu soruların cevabını yüksek sesle söylemeye çalışmak.

İlk denemenizde cevapları söyleyemiyorsanız sadece dinleyin. Bu çalışmayı tekrarlı olarak yapacağız. Ve daha sonraki dinlemelerde yanıtları yüksek sesle çabucak söylemeye gayret edin.

Rahat İngilizce eğitim seti başlangıç derslerinin birincisi olan bu mini hikaye İngilizce konuşma egzersizi çalışmasında duyacağınız cümleleri anlamıyorsanız, videonun sonunda bu konunun gramer ve ekstra çalışma dosyalarını vereceğim. İşte bu derslerle, pratik çalışmamızda dinlediğiniz her bir şeyin ne anlama geldiğini ve gramer konusunu çok kolay öğrenmiş olacaksınız.

Evet arkadaşlar mini hikaye soru cevap İngilizce pratik dersimizi bitirdik. Umuyorum ki hoşunuza gitmiştir. Söz konusu çalışmadaki gayemiz, dersin dil bilgisi konusu olan İngilizce zamirleri otomatik olarak kullanabilmek, anlayıp konuşabilmek. Bunu gerçekleştirebilmenin yegane yolu da çok tekrar yapmaktan geçiyor.

Bu Derslerle Nasıl Tekrar Yapılır?

Hemen şimdi bu videonun youtube sayfasında bulunan açıklama kısmındaki bağlantıya tıklayıp söz konusu dersin bütün çalışma metaryallerini bilgisayarınıza indirin. İndireceğiniz dosyaların aralarında;

  • Bir tane gramer konu anlatımı
  • Bir adet extra dersi ve
  • Bir adet mini hikaye dersi vardır.

Dersler mp3 formatında dinleme dosyalarından oluşuyor. Aynı zamanda her bir dinleme dersinin bir de pdf biçiminde yazılı dokümanı mevcut. Biraz evvel ingilizce pratik çalışmamızda duyduğunuz cümleleri anlamadıysanız, ilk önce extra dersini birkaç kere dinleyin. Böylelikle duyduğunuz her şeyi sözlük bile kullanmaya ihtiyaç duymadan anlayabileceksiniz.

İndirdiğiniz dersleri en az bir hafta süresince her gün, bol tekrarlı olarak dinleyin. Bilhassa mini hikaye İngilizce pratik dersini daha fazla dinleyin. Sorulara yüksek sesle, git gide daha hızlı ve kendinizden emin bir şekilde cevaplarınızı söyleyin. Bu metodu bol tekrarlı bir şekilde uygulamaya devam ettiğiniz sürece, İngilizce konuşma refleksi kazanmaya başlayacaksınız…

Gramer çalışarak mı, dinleyerek mi İngilizce öğrenmeliyiz?

Bu arada arkadaşlar sizin düşüncelerinizi merak ediyorum. Sizce gramer çalışarak mı daha rahat İngilizce öğrenebiliriz, ya da dinleyerek mi? Cevabınızı ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız çok sevinirim.

Youtube Video Dersleri İle Hızlı ve kolay İngilizce Öğrenme

Arkadaşlar İngilizce öğrenmek istiyorum diyen herkese Youtube video derslerini takip etmelerini öneriyoruz. Bildiğiniz gibi Youtube, dünyanın en büyük 2. arama motorudur. İşte bu nedenle internetten İngilizce öğrenmek adına kullanabileceğiniz en iyi platformlardan birisidir.

İngilizce konuşma ve anlama becerilerini ilerletebileceğiniz binlerce kaliteli video derslerini Youtube sitesinde bulabilirsiniz. Aynı zamanda Rahat İngilizce Youtube kanalımıza da abone olarak videolarımızı beğenip paylaşırsanız seviniriz. Rahat İngilizce Youtube kanalımızda; Kolay İngilizce ders anlatımları, pratik çalışmaları, hızlı ve kolay İngilizce öğrenme teknikleri paylaşıyoruz. Yeni video derslerimizden hemen haberdar olabilmek için Youtube kanalımıza abone olmayı ve bildirim zilini açmayı unutmayın:

https://www.youtube.com/c/Rahatingilizceseti

Paylaşmak Güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir