İngilizceyi Nasıl Öğrenebilirim

Sitemiz ingilizce öğrenenlere, ingilizceyi daha hızlı ve etkili öğrenmelerine yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Bir işi yapmak kadar, onu nasıl yapacağınızı bilmek de çok önemlidir. Yıllardır ingilizce eğitimi aldığı halde, istediği gibi ingilizce konuşamayanların sorunu, ülkemizde uygulanan analiz temelli ingilizce eğitim uygulamalarından kaynaklanmaktadır.

Burada konunun çok fazla detaylarına girmeden özetle şunu söylemek yerinde olur. Eğer doğru tekniklerle ingilizce eğitimi yapılırsa, klasik ingilizce eğitimiyle öğrendiğinizden 3-5 kat daha verimli ingilizce öğrenebilirsiniz. Bir başka deyişle doğru tekniklerle ingilizce çalışırsanız çok daha hızlı ve etkili ingilizce öğrenebilir ve çok daha kısa sürede ingilizce konuşma becerisi kazanabilirsiniz.

Yabancı dil öğrenmek uzun soluklu bir maratondur. Sabırlı ve kararlı bir şekilde çalışmanız gerekir. Hatta İngilizceyi, zorunluluk olarak görmeyip bir hobi haline getirebilirseniz ne kadar hızlı ve etkili bir şekilde öğrendiğinizi görecek ve büyük keyif alacaksınız. O yüzden İngilizceyi bir ders olarak görmeyip onu sevin. Onu kendinize bir oyun ve eğlence haline getirin.

nasıl-ingilizce-ogrenebilirim

İngilizce öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlar ilk başlarda sıkılabilir bıkkınlık gösterebilirler. Başlangıç dönemlerinde çok sabırlı olmak ve pes etmemek başarıyı mutlaka getirecektir. Bir enstrüman çalan arkadaşlar bana hak vereceklerdir. Yabancı dil öğrenmekle enstrüman çalmak, süreç olarak birbirine benzer. İlk başlangıç seviyelerinde sıkıcı ve zor olabilir. Ancak enstrümandan melodik sesler çıkarmaya başlayınca, öğrenme süreci keyifli olmaya başlar. İngilizce öğrenmek de böyledir. Başlangıç seviyelerinde zor ve sıkıcı gelebilir. Ancak zamanla okuduğunuz basit metinleri, hikayeleri, dinlediğiniz basit cümleleri anlamaya başlayınca, öğrenme sürecinden keyif almaya başlarsınız.

Son olarak, bu sitede anlatılan teknikleri öğrendikten sonra mutlaka uygulayın. Yabancı dil öğrenmek gibi ciddi işlerde bilmek yetmez, uygulamak şarttır.

Etkili İngilizce Öğrenme Kuralları:

62 yorum

 • zeynep

  ayrıntıyı açabilirmisiniz?

 • ayça

  merhaba ben ayça 5-b sınıfı öğrencisiyim.ama geçen yılki ingilizce öğretmenimiz bize öğretmedi sadece tahtaya yazıp oturdu soru sordumyzda da dedi ki gidin be başımdan şimdi isee yeni öğretmenimiz zeynep ince çok güzel anlatıo ama nede olsa alt temelim yok yinede çok çalışıorum sitenizi çok beğendim.yalnız öğretmenimiz için gerekenin yapılmasını çok isteriz. eminim diğer öğrencileride sadece onun yüzünden ingilizce öğrenemeyecek lütfen gerekeni yapınız

 • ayşegül

  merhaba ben ayşegül 4. sınıf öğrencisiyim ayçanın öğretmeni şimdi bizim sınıfımızda lütfen gerekeni yapın onun yüzündenn ingilizce öğrenememek istemiyoruz.

  • admin

   Merhaba Ayşegül ve Ayça, İngilizce öğretmeninize kızıp, ingilizce derslerinize çalışmamak olmaz. Eminim daha sonra karşınıza seveceğiniz bir öğretmen çıkacaktır. O zamana kadar ingilizce derslerinize çok iyi çalışıp kendinizi geliştirin. Hepinize iyi dersler diliyorum, kalın sağlıcakla 🙂

 • cihan

  ben ingilizce ögrenmek istiyorum nasıl yardımcı ola bilirsiniz.temelden hiç bişi bilmiyorum nerden ve nasıl başlamam gerek.cevap mutlaka bekliyorum.

 • dalin

  merhaba ben damla bir gun okulda dous oldu ama ingilizce oğretmeni beni hiç dinlemedi çocukların dousmesin izin verdi ve çok şikayetçi olanlar da var böyle oğretmenlr lütven siz hocalar siz boyle olmayın şefkat le karşılayın öğrencileri iyi ders anlatı tamam kızın vurun ama onlar sizin öğrenciniz

 • Elvira

  mrba.ben 4 yildir yurtdisindayim surekli ingilizce duyuyorum anliyorum da cok az bildigim cok sey var ama cumle kuramiyorum kursada hic gitmedim sadece cevremde konustular oyle ogrendim.kitaplar aldim evde de yardimci oluyorlar ogrenmek icin ama bi turlu konusmayi ogrenemedim kitap gordummu kaciyorum ne yapayim ogrenmek icin nasil zevk haline getireyim 🙁

  • admin

   Merhaba Elvira, İngilizceyi kitaplardan öğrenmek yerine gerçek konuşma ingilizcesi öğrenmek çok daha doğrudur. Çünkü kitaplardaki ingilizceyle, günlük hayatta kullanılan ingilizce farklıdır. Siz zaten 4 yıldır konuşma ingilizcesini dinliyorsunuz.

   Şimdi size tavsiye edeceğim teknik, daha önce sitemizde Callan metodu olarak anlattığımız ve Effortless English 7. Kuralında bahsettiğimiz soru cevap tekniğidir. İngilizce konuşma refleksimizi geliştiren en önemli çalışma budur. Bu teknikle çalışmak için Effortless English derslerini kullanmanızı önerebilirim. Effortless English ingilizce eğitim seti içindeki mini story mp3 derslerinde AJ Hoge, anlattığı hikaye içinde bir sürü kolay sorular sorar ve siz bu kolay sorulara bir iki kelimelik cevaplar verirsiniz. İşte bu kadar basit.

 • The PESSETME

  Merhabalar
  Öncelikle böyle bir site hazırladığınız ve insanları yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.
  İnanılmaz derecede çok güzel ve yararlı bir site olmuş.çok mutluyum.Bende hedefi ingilizce öğrenmek
  olan insanlardanım.Çok istekliyim ve gerçekten istiyorum,ingilizceyi öğrenicem.Daha başlangıç kısmındayım ingilizcenin.
  Temel seviye diyelim ama daha tamamlamadım.Ben sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.rica ediyorum beni bilgilendirin olur mu?

  Ben ne yapmalıyım,Effortless setini tamamen hayatıma geçirmem için önceden ne derece ingilizce bilmem gerekiyo,eğer temel seviyedeysem ve sitenizdeki videoların %70 i anlamıyosam ne yapmalıyım.En önce ilk başta ne yapmalıyım,şuan tamamen kendimi ingilizceye vermedim ,çünkü doğru yolu bulup ,tamamen kendimi verip başlamak istiyorum.Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Nasıl bi yol izlemeliyim.

  • admin

   Merhaba The PESSETME, öncelikle güzel yorumların için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla ingilizce öğrenme konusunda çok isteklisiniz. Bu çok güze bir şeydir. İngilizceyi en etkili, hızlı ve kolay öğrenmek için sitemizde bir çok faydalı bilgiler paylaşıyoruz. Özellikle ingilizce eğitimi ve Effortless English kategorisi altında yayınladığım yazıların hepsini okuyarak ingilizce öğrenme konusunda bilgilenmeniz yararlı olacaktır.

   Burada çok kısa bir iki şey söylemek gerekirse, bol bol ingilizce dinlemeni ve okumanı tavsiye ediyorum. Çalıştığın ingilizce dinleme ve okuma parçaları mutlaka kolay olmalı ve sizi sıkmamalıdır. Çalışma zamanınızın %80’ini dinleme aktivitelerine ve kalan zamanınızı okuma çalışmalarına ayırın. Her gün 2 saat (en az bir saat) ingilizceye ayırın. (Ders çalışma rehberimizi okuyun.) İngilizceyi zorunlu bir ders olarak değil, bir hobiniz ve eğlenceniz haline getirin. İyi çalışmalar diliyorum.

 • emrah

  ben ingilizce öğrenmek istiyorum ancak interneten öğrenmek istiyorum nasıl olacak yardımcı olurmusunuz

  • admin

   Merhaba Emrah, internetten ingilizce öğrenmek için Google’da arama yaparak istediğin konuyla ilgili bir çok sonuç bulabilirsiniz. Özellikle ingilizce video derslerini seviyenize göre takip etmeniz faydalı olabilir. Bu konuda sizlere bir çok ingilizce video dersi bulabileceğiniz ingilizcetube.com sitesini tavsiye ederim. Bunun gibi ücretsiz bir sürü kaynaktan başka, ücretli olarak internetten ingilizce öğrenebileceğiniz my language gibi siteleri de inceleyebilirsiniz.

   Ancak öncelikle daha etkili, hızlı ve kolay ingilizce öğrenmek için, bizim sitemizde paylaştığımız ingilizce eğitimi ve Effortless English kategorisi altındaki önerilerimizi okuyup öğrenmenizi tavsiye ederim.

 • seray

  en acilinden ingilizce öğrenmek istiyorum hostes olmak istiyorum bu yüzden ana dilim gibi ingilizce konşmam lazım biraz anlıyom soruları cümleleri ama konuşmada cümle pek kuramıyorum ne yapmam gerekir tam olarak:)

  • admin

   Merhaba Seray, İngilizce maalesef çok acil, bir kaç günde öğrenilebilecek bir şey değildir. Okuduğunuz ve dinlediğiniz basit ingilizceyi anlıyor ama konuşamıyorsanız size Effortless English ingilizce eğitim setini tavsiye ederim. Normalde Effortless English mp3 derslerini günde 2 saat dinlemeyi tavsiye ediyoruz ama sizin aceleniz varsa ve çok hızlı ingilizce konuşmayı öğrenmem lazım diyorsanız, bu dersleri günde 4 saat ya da daha fazla dinleyebilirsiniz.

   Effortless English dersleri, ingilizce konuşmayı geliştirmek için çok güçlü derslerdir. Özellikle bu setin içindeki mini story mp3 derslerini bol bol dinleyip, AJ Hoge’un sorduğu basit sorulara yüksek sesle cevaplar vererek çalışırsanız kısa sürede İngilizce konuşmanızın geliştiğini farkedeceksiniz. İyi şanslar.. (Not: İngilizce seviyesi orta ve ileri olan arkadaşlara Power English setini tavsiye ediyorum.)

 • feride

  superrrrrr

 • feride

  bende ingilisce oyrenmeyi icden istiyorum lutfen biri bana inlisceyi oyretsin cok rica ediyorum cokkkk (((((((((((

 • beyza

  biraz daha açarmısınz çok hoş değildee

 • imran

  slm herkes gibi bende işim geregi ingilizce ögrenmek istiyorum bu konu hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

  • admin

   Selam İmran; İngilizceyi ister iş için, ister eğitim için ya da hobi için öğrenmek isteyen herkes öncelikle akıcı ingilizce konuşmayı başarmalıdır. Bunun için de sitemizde ayrıntılarını paylaştığımız Effortless English kurallarını ve derslerini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Başarılar dilerim.

 • ezgi

  mrhb. üniv 3.snf öğrencsym. üds den iyi bi puan almam gerekiyor ve sadece bir senem kaldı.ingilizcem de yok denecek kadar az. bunu gramer olmadan nasıl yapabilirim?

  • admin

   Merhaba Ezgi, ingilizceniz yok denecek kadar az ise, gramer olmadan öğrenmeniz zor. Özellikle sınavlar için ingilizce öğrenmek istiyorsanız biraz gramere bakmanız gerekiyor. O yüzden basit ingilizce gramer kurallarını çalışabilirsiniz.

 • esra

  merhaba ben esra lise 2 ögrencisiyim meslek lisesinde okuyorum bölümüm dış ticaret ve ingilizcemin çok iyi olması gerekiyor bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 • UMUT

  merhaba ben üniversite öğrencisiyim ve ingilizce hayatım için bi dönüm noktası bu ve öğrenmek istiyorum.Daha doğrusu konuşmak istiyorum.bu sitede böyle bi ingilizce ögrenmek yeterlimi bilmiyorum fazla araştırmadan yazıyorum yorumumu ama bu siteden ingilizceyi daha nasıl kolay öğrenmeye çalışrız diye yardımcı olursanız sevinirim 🙂

  • admin

   Merhaba UMUT, sitemizdeki makaleleri okuduğunuz zaman doğru ingilizce öğrenme teknikleri hakkında epey bilgi sabihi olmuş olacaksınız. Bu teknikleri kullanarak, daha hızlı ve kolay İngilizce öğrenebileceksiniz. Sizlere özellikle Effortless English derslerini kullanmanızı öneriyorum. Bu dersler gerçekten İngilizce konuşmak için çok faydalı derslerdir.

 • eda

  merhaba. ben 8.sınıf öğrencisiyim. ben ingilizce’yi çok seviyorum ve ingilizce konuşmak istiyorum. bunun için tenslerin kurallarını ezberledim. fakat bu başarılı olmamı sağlamıyor. ingilizce kelimelere çalışıyorum,ezberliyorum. fakat bu da yetmiyor. konuşamadığım gibi konuşulanları anlamakta da güçlük çekiyorum. kelime kelime anlayabiliyorum.fakat bütün anlamıyorum. sizce ne yapabilirim?

  • admin

   Merhaba Eda, İngilizce gramer kurallarını çalışmak sizin İngilizce konuşmanıza yardımcı olmaz. Bunu Effortless English 2. kuralını anlatırken açıklamıştık.

   Akıcı ingilizce konuşmanın en iyi yolu bol bol İngilizce dinlemektir (Mükemmel İngilizcenin Anahtarı). İlginizi çeken konularda ve kolay ingilizce dinleme derslerini hergün dinleyin. Bu size çok yardımcı olacaktır.

   Son olarak size Effortless English 7. kuralında anlattığımız dinle ve cevapla derslerini tavsiye ediyorum. Bu teknik otomatik İngilizce konuşma becerisi kazandıran çok güçlü bir tekniktir.

 • hüseyin tunç

  ingilizeçe öğrenmek çok istiyorum

 • ayyüce

  merhaba, ben lise 2 öğrencisiyim ingilizce bilgim yok denecek kadar az iş hayatımda bana lazım olacağını biliyorum.Fakat olmuyor.Kelimeler ezberledim.Bir şeyler çabaladım olmadı.Bir yerde yanlış yapıyorum.Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

  • admin

   Merhaba Ayyüce, size tavsiyem çok kolay İngilizce okuma ve dinleme hikayeleri bulup, bunları tekrarlı olarak çalışmanızdır. Bol bol dinleyin. İngilizceyi ders kitaplarından öğrenmeye çalışmak yorucu, sıkıcı ve zordur. O yüzden gözlerinizle değil, kulaklarınızla (dinleyerek İngilizce) öğrenin.

   İngilizce kelimeleri ezberlemeye uğraşmayın. Sürekli ve tekrarlı ingilizce dinlediğiniz zaman İngilizce kelimeleri cümlelerin içerisinde otomatik olarak öğrenebilirsiniz.

 • ahmet

  ben ingitere deyim ingilizce ogrenmek icin ne yapmak gerekiyo

 • alican

  merhaba ben üniversite 2. sınıf öğrencisiyim matematik okuyorum.. ingilizce yi temelden almak istiyorum fakat birazz gramer öğrendikten sonra ve çok azda olsa cümle kurabildikten sonra konuşmayı devam ettirmek istiyorum çünkü çok hevesliyim öğrenmeye. türkiyede çok zor . çünkü herkes türkçe konuşuyor yurtdışına gitmek istiyorum 3 aylık tatilde ama ingilizce kurslarına gittim bir türlü bilgi alamadım erasmus’a katılmayı düşündüm ama okulum uzayabilir ben 3 aylık tatilde yurtdışına gidip orda yaşamak istiyorum . türkiyede kendimi nasıl geliştirebileceğimi bilmiyorum..sizce ne yapmam gerekiyor…

  • admin

   Merhaba Alican, İngilizce öğrenmek için yurtdışını sihirli bir değnek olarak görmemelisiniz. Çoğu arkadaşımız, ne de olsa orada öğrenirim diye düşünerek, yurtdışına hazırlık yapmadan gidiyor ve sonuçta hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar.

   Kitaplar, kurslar, hocalar ve yurtdışı ancak birer yardımcı olarak görülmelidir. Sonuçta İngilizceyi öğrenecek olan bizleriz. Yani bu işe mutlaka ciddi zaman ayırmamız gerekiyor. O halde size tavsiyem yurtdışına gitmeden önce bol bol kolay İngilizce hikayeler okumanı ve İngilizce dinlemeni tavsiye ederim.

 • irem

  Merhaba ben irem. 7. sınıf öğrencisiyim bu sene ingilizce konuşabilien 15 civarlarında öğrenci polonya,litvanya ve hollandaya bir haftalığına gezi yapmaya götürülcek. Ben 3 senedir ingilizce derslerine giriyorum öğretmenlerim 3 tane ingilizce öğretmeni değişti ama hepsi de çok güzel anlatım yapıyor fakat ben ingilizce dersinde başarılı olduğuma inanıyorum ama hiç ingilizce konuşamıyorum.Geziye gitmem içinde konuşabilmem lazım. Öğretmen tahtaya soru yazdığında ancak ipucu verirse anlamadığım soruları hemen anlıyorum. İngilizce konuşabilmem için ne yapmalıyım… Lütfen yardımcı olur musunuz ?

  • admin

   Merhaba İrem, İngilizceyi kendinize bir hobi haline getirip her gün en az bir saat İngilizceye vakit ayırın. İngilizce çalışmalarınızın çoğunu kolay İngilizce hikayeler okumaya ve eğlenceli dinlemeler yapmaya ayırın. Bu şekilde İngilizcenizi çok hızlı ilerleteceksiniz.

 • Mesut

  Nasıla daha eğlenceli ezberlerim

 • Özlem

  Merhaba ben Özlem ben im ingilizce öğretmenim çok iyi ama ben pek iyi asnlayamıyorum ne yapmamı önerirsiniz ileride ingilizce konuşbalien biri olmak istiyorum bana ingilizce eiğitimi veren sitelerin adını söylermisiniz lütfen

 • semanur

  merhaba ben en çabuk şekilde ingilizceyi öğrenmek istiyorum ama öğrenemiom

 • samet

  merhabalar samet ben yaşım 24 ingilizceyi hiç ama hiç bilmiyorum tamamen sıfırdan başlamam gerek ve bol bol zamanım var en kısa zamanda öğrenmek istiyorum ama nerden ve nasıl başlıyacağımı bilmiyorum. alt yapım hiç yok kesinlikle kurs şart biliyorum ama öğrenebiliceğimi buradan öğrendikten sonra kursa gitmeyi düşünüyorum ben yönlendirirmisiniz.
  saygılarımla

 • can

  ingilizceyi öğrenemiyorum 7. sınıf öğrencsiyim bana yardım edebilirmisiniz

  • admin

   Merhaba Can, İngilizceyi bir ders olarak görmeyin, onu kendinize bir hobi haline getirin. Kolay İngilizce hikayeler okuyun ve dinleyin. Zamanla İngilizceyi sevecek ve daha hızlı öğrendiğinizi göreceksiniz.

 • Görkem

  ingilizce öğrenemiyorum bana yardım edin lütfen

  • admin

   Merhaba Görkem, İngilizce konusunda böyle düşünmeyin. Kendinizi İngilizce öğrenmede çok iyi olduğunuza inandırın. Kolay okuma parçaları okuyun ve bol bol İngilizce dinleyin.

 • Göksu

  Anadolu Lisesi 2. sınıf öğrencisiyim okulda İngilizce durumum gayet iyi fakat günlük hayatta nasıl kendi dilimi konuşabiliyorsam İngilizceyi de öyle konuşmak istiyorum.İleride uluslar arası ilişkiler okumayı planlıyorum.Bu meslek içinde İngilizce diğer mesleklerden biraz daha fazla ağır basıyor.İngilizce öğrenmek konusunda ciddi anlamda bir isteğim var.Çok fazla yabancı film,dizi izliyorum çok fazla yabancı müzik dinliyorum.Uyguladığım bu etkinlikler kelime dağarcığımın gelişmesine yararlı oluyor.Fakat konuşulanları kendi dilim gibi anlayıp cevaplamak istiyorum.Eğitim programınıza baktım.Çok yararlı bir program.İngilizceyi kendi dilim gibi öğrenmek için gerekli eğitim programlarınızdan yararlarlanıcam.Fakat daha fazla olarak ne önerirsiniz ? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

  • admin

   Merhaba Göksu, İngilizceye olan ilginiz ve isteğiniz sayesinde İngilizcenizi çok hızlı ilerletebilirsiniz. Effortless English 7. kural videosunda anlatılan soru cevap tekniğini kullanmak, hem İngilizce konuşmaları daha kolay ve çabuk anlamanıza ve hem de otomatik olarak (düşünmeden, tercüme etmeden) İngilizce konuşma becerisi kazanmanızı sağlayacaktır.

   Bunun dışında kolay İngilizce hikayeler okuyabilirsiniz. Bol bol İngilizce dinlemeye devam edin.

 • Ismail

  Admin senin tavsiyenle power english setini aldim.cok guzel bir sey.Ha kredi kartini bilgilerini yazipda mail gelmemek gibi bir sorun yasamadim.bilgileri yazip entere basdigim anda maile girdim ve mail gelmisti.yani onda sorun yok.hic kuskulanmasinlar bence.yalnizca kredi kartlari bilgilerini dogru girin.Bi de bu A.J hoge-un sesi anlatim tarzi ogretim sekli falan cok guzel insan dinledice dinlemek istiyor.Yorumlari okurken rasladim.ya yazik diyilmi su admine yok mail gelmedi falan.bence once kredi kartindan para cikdigindan emin olun.admin sana cok tesekkur ederim gercekten samimi kalpten tesekkurler.biraz karisik bir yazi oldu ama idare edersiniz :).

  • admin

   Merhaba Ismail, yorumlarını ve tecrübelerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim. Power English İngilizce seti hayırlı uğurlu olsun diyelim. Her gün mutlaka en az bir saat çalışmayı ihmal etmeyin. En çok mini story dersine ağırlık verin. AJ Hoge’un sorduğu sorulara yüksek sesle cevap vererek çalışın. Ve her ders bölümünü bir hafta (en az 4-5 gün) dinlemeden sonraki ders bölümlerine geçmeyin. Bu şekilde düzenli olarak çalışırsanız faydasını kısa sürede göreceksiniz inşallah. Bu adarada, ilerleyen günlerde deneyimlerini ve derslerle ilgili yorumlarını bizimle paylaşırsanı çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

 • dangerous

  admin tekrardan yolluyorum hata yapmışım yazıda 🙂 selam admin bir konu hakkında düşüncelerini almak istiyorum ve düşüncelerimi söylemek istiyorum.. ingilizce öğrenmek istiyorum fakat kendi kendime yapabileceğimi sanmıyorum çünkü temelim hiç yok ve nefret ediyordum ingilizceden o yüzden kendi kendime yapabileceğimi sanmıyorum . üniversite 3. sınf öğrencisiyim ve bu 2 yılda üniversite bitene kadar ingilizceyi iyi derece daha doğrusu güzel bir iş bulacak şekilde öğrenmek istiyorum nasıl halledeceğim bilmiyorum çünkü mezun olur olmaz bir iş bulmak ve çalışmak istiyorum. beni bu konuda aydınlatırsan sevinirim .. iyi günler şimdiden teşekkür ederim..

  • admin

   Merhaba dangerous, İngilizceyi sevmemenizin sebebi muhtemelen daha önceki olumsuz deneyimlerinizdir. Yanlış tekniklerle İngilizce öğrenmek hem zordur, yavaş öğrenirsiniz ve hem de sizi İngilizceden soğutur. O yüzden sitemizdeki İngilizce eğitimi ve Effortless English kategorisi altında paylaştığımız önemli tavsiyelerimizi okuyup İngilizce öğrenme yöntemlerinizi değiştirmenizi tavsiye ediyorum.

   İlk olarak basit İngilizce hikayeleri bulup okumanızı öneriyorum. Bir sözlük yardımıyla bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını öğrenebilirsiniz. Bu hikayalerin CD lerini de bulup bol bol dinleyin. Yakında okuduğunuz ve dinlediğiniz basit cümleleri anlamaya başladıkça İngilizceyi de seveceğinizi tahmin ediyorum.

 • AHMET

  ingilizcede sıfır seviyesindeyim.diliminde çok yatkın olduğunu düşünmüyorum.ama öğrenmeyi çok istiyorum.eskişehirde yaşıyorum.tavsiyeniz veya öneriniz nedir.

  • admin

   Merhaba Ahmet, Öncelikle ön yargılarınızdan kurtulun. Ana dilimiz olan Türkçeyi konuştuğunuza göre dil öğrenme konusunda yatkınlığınız var demektir. Sadece doğru tekniklerle öğrenmeye ihtiyacınız var. Bu konuda Rahat İngilizce setini tavsiye ederim. Ayrıca kolay İngilizce hikayeler bulup okumaya başlayın. Bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını sözlük yardımıyla bulup öğrenin. Bu hikayelerin dinleme CD leri varsa bunları da kullanın. Bol bol kolay metinler okuyun ve dinleyin.

 • adem

  40 yaşındayım şu an yurt dışındayım ingilizce ögrenmeye calışıyorum bana nasıl yardımcı olursunuz 7 sınnıfa giden bir oglum var ingilizceyı sevmıyor oysa ben görüyorumkı yurtdışında tüm yazılımlar ingilizce ogluma bu dılı ögrenmesını ve gelıştırmesını söylüyorum nedenı tüm yazılımlar ingilzce
  lütfen genc kardeşlerım bu dılı ögrenın zaman ayırın ben bır arap,kadar ıngılızce konuşamıyorm

  • admin

   Merhaba Adem Bey, seviyenize göre bol bol kolay İngilizce dinlemenizi tavsiye ediyorum. Bir de kolay İngilizce hikayeler alıp bol bol okuyun. Dinlediğiniz ve okuduğunuz günlük İngilizceyi analayabiliyorsanız Effortless English derslerini kullanmanızı öneririm. Sizin de belirttiğiniz gibi İngilizce artık her yerde ve her zaman karşımıza çıkıyor. İngilizce öğrenmek insana yeni ufuklar açar ve çok büyük avantajlar sağlar. İngilizce öğrenmenin birinci şartı bu işe vakit ayırıp düzenli çalışmaktır. Başarılar diliyorum.

 • neriman

  merhaba ben neriman ingilizceye ne kadar çalışsam da ingilizceyi anlayamıyorum. Bu yüzden de ingilizceyi sevmiyorum. Ama öğretmenimizin Bir suçu yok o çok güzel anlatıyor sanırım ben anlamak istemiyorum. İngilizceyi anlamam için ne yapmam gerekir? bana tiyo verir misiniz?

 • Perihan

  Merhabalar! Ben 7. Sınıf öğrencisiyim. İngilizceyi bir zorunluluk olarak değil, gelecekteki hayatımın bir parçası olarak görüyorum. Kendimi geliştirmek amacıyla, ingilizce çizgi roman okuyor ve ingilizce şarkıları sözleriyle dinliyorum. Fakat bunlar benim için yeterli değil. Tavsiye edebileceğiniz bir yöntem var mı? Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir