Linguatic İngilizce Sözlük İndir

İngilizce sözlük internetin yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte cep telefolarına kadar girdi. Eskiden sarı kaplı İngilizce sözlük veya kırmızı kaplı Oxford sözlükler kullanırdık. Özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların baş ucu kaynağı olarak düşünebileceğimiz bu aracın kolay erişilebilmesinin yanında zengin bir İngilizce kelimeler dağırcığına da sahip olması gerekiyor.

Online İngilizce Sözlük

Sizlere önerebileceğimiz sözlüklerden ilki, internet üzerinden anlık olarak erişebileceğiniz tureng sözlüktür. Son derece pratik bir kullanımı olan bu sözlüğün arama kutusuna İngilizce kelimeler veya Türkçe kelimeler yazıp enter tuşuna veya çevir butonuna bastığınızda kelime anlamlarını alt kısımdaki sonuç bölmünden inceleyebiliyorsunuz.

Tureng sitesinde ayrıca kelime tamamlama özelliği bulunduğundan siz kelimeyi yazmaya başlayınca, o harflerle başlayan kelime ve kelime gruplarını görebiliyorsunuz. Bu da daha fazla pratik kullanım deneyimiyle birlikte benzer yazılışlı kelimeleri de görmenizi sağlıyor. Sonuç sayfasının üst bölümünde, hopörlör simgesinin yanındaki bayraklara tıklayarak kelimenin telaffuzunu da dinleyebiliyorsunuz. Bu bayraklar aynı kelimenin Amerika, İngiltere ve Avusturya olarak telaffuz seçeneklerini dinlemenize yarıyor.

Linguatic Sözlük

Effortless English 1. kuralını öğrenmiş bulunuyoruz. Buna göre İngilizce kelimeleri tek tek değil, phrase olarak yani grup olarak öğrenmeye çalışıyoruz. Şimdi Effortless English 2. kuralını anlatmaya başlamadan önce size harika bir İngilizce sözlük tanıtmak istiyorum. İngilizce sözlük

Hiç şüphesiz İngilizce eğitimi için olmazsa olmaz birincil kaynak iyi bir İngilizce sözlüktür. Günümüzde kitap defterle çalışmanın yerini bilgisayar ve internetten çalışmanın aldığını düşünürsek, bilgisayar ortamındaki İngilizce kelimelerin anlamlarını öğrenebileceğimiz kullanışlı bir sözlük başucu kaynağımız olacaktır.

Yıllardır İngilizce öğrenmeye gayret eden biri olarak pek çok İngilizce sözlük denedim. Bunların başında Moonstar ve Babylon geliyor. Şimdi sizlere bahsettiğim sözlük tıpkı Babylon sözlük gibi bilgisayar ortamındaki (word, Excel, internet Explorer, pdf file v.b.) sözcükleri Ctrl+sağ tuş kombinasyonuyla yakalayabiliyor. (Ctrl tuşuna basılı tutarak kelimenin üzerine mause sağ tıklayarak kelimeyi otomatik yakalıyorsunuz.)

linguatic 02

Aynı zamanda pek çok phrase ve idiom anlamlarını da bulabiliyorsunuz üstelik bu sözlüğü aşağıdaki adresten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Detaylı Bilgi almak ve Sözlüğü indirmek için Tıklayın!!

Babylon Sözlük İndirmek için burayı tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir:
2 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir