Kolay İngilizce Eğitim Seti Rahat İngilizce

Bu sitede uzun bir süreden beri Effortless English sistemini sizlere anlatıyoruz. Gerek sizlerden gelen tepkiler, gerekse tüm dünyada bu sisteme gösterilen ilgi, sistemin ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Bu yazıda sitemize gönderdiğiniz yorumlarda en çok sorulan sorulardan birine cevap vermiş olacağız. Sorumuz, yeni başlayanlar yani sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için Effortless English İngilizce eğitim seti uygun mudur?

Bizim verdiğimiz cevap: hayır, uygun değildir. Effortless English İngilizce eğitim setleri orta ve üzeri düzey İngilizce bilgisine sahip olanların konuşma becerilerini geliştirmeleri için çok idealdir. Yani “İngilizce öğreniyorum, anlıyorum ama konuşamıyorum” durumunda olanlar için çok faydalı olan bir settir. İçerik ve anlatım olarak tamamen İngilizcedir. Türkçe destekli olmadığından sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayanlara ağır gelir.

Bu güne kadar bize, “yeni başlayanlar için kolay İngilizce eğitim seti öneriniz var mı” sorusuna ise, açıkçası net bir cevap veremiyorduk. Çünkü, sitemizde her zaman okullarda uygulanan klasik eğitim yöntemlerini eleştiren biri olarak, Effortless English sisteminin kullandığı etkili yöntemleri kullanan bir İngilizce seti yoktu. Ama şimdi size, yeni başlayanlar için önerebileceğimiz, bu etkili yöntemleri kullanan bir setten bahsedeceğiz.

Rahat İngilizce Sistemi ile Kolay İngilizce Öğrenin

Rahat İngilizce eğitim seti, hem sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için hem de biraz temel bilgisi olan ve İngilizcesini geliştirmek isteyenler için hazırlanmış Türkçe destekli bir kolay İngilizce eğitim setidir. Set içerisinde dört bölüm temel bilgiler dersleri bulunmaktadır. Ayrıca 16 bölüm de, İngilizcede en çok kullandığımız diğer konuları işlemektedir. Toplam 20 bölümün her birinde, bir gramer dersi, bir mini hikaye dersi ve bir de extra dersi bulunmaktadır.

Gramer dersinde ortalama 10 dakikalık, çok basit ve sade bir anlatımla gramer öğrenebilirsiniz. Bu dersin amacı, İngilizce gramer kurallarını ezberletmek değil, bol örneklerle İngilizcedeki cümle yapılarının genel mantığını kavratmaktır. Önemli olan grameri, analiz etmek ve teorik olarak bilmek değil, İngilizce konuşurken doğru bir şekilde kullanabilmektir. Bunun için mini hikaye derslerini kullanacaksınız.

Mini hikaye derslerinde, o bölümün gramer konusunu içeren kısa ve eğlenceli bir hikaye dinlersiniz. Sonra dinlediğiniz hikayeyle ilgili kolay sorulara cevaplar verirsiniz. Bu mini hikaye soru cevap yöntemi, Effortless English setlerindeki mini story derslerine çok benzemektedir. Effortless English 7. Kuralında ayrıntılı olarak anlattığımız bu soru cevap yöntemi, İngilizce pratik yapmanın yani konuşarak İngilizce öğrenmenin en iyi yoludur. Rahat İngilizce eğitim setiyle, artık yeni başlayanlar da bu yöntemi kullanarak daha ilk derslerden itibaren İngilizceyi konuşarak öğrenme fırsatına sahip olacaklar.

rahat-ingilizce-seti03Mini hikaye derslerindeki kelimelerin ve cümlelerin anlamlarını Extra dersinde öğrenirsiniz. Yani Extra dersinde, mini hikayede kullanılan tüm cümlelerin, soruların ve cevapların önce İngilizcesini dinler, sonra da Türkçesini dinlersiniz. Effortless English 1. Kuralında öğrendiğimiz, İngilizce tek kelimeleri değil, phrase denilen kelime gruplarını öğrenin prensibini Extra dersinde uygulamış olursunuz.

Kolay İngilizce öğrenme seti Rahat İngilizceyi nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz için bir ders çalışma rehberi vardır. Böylece, dersleri hangi programla, ne kadar ve nasıl kullanacağınızı öğrenecek ve derslerden en yüksek faydayı sağlayabileceksiniz. Ayrıca set içerisindeki tüm bölümlerde hangi konuları öğreneceğinizi gösteren bir adet index dosyası hazırlanmıştır. Böylece hangi konuyu, ne kadar çalışacağınızı da görebilirsiniz.

Effortless English sistemindeki 7 kural gibi, Rahat İngilizce sisteminin de 5 prensibi var. Bu prensipleri, ücretsiz e-mail kursuna katılarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca, bu mail aboneliğine katılarak, set içerisindeki bir bölümü ücretsiz olarak indirip deneme fırsatı bulabilirsiniz. İsterseniz, aşağıdaki küçük formu doldurup mail kursuna katılarak, ücretsiz derslerinizi hemen indirip çalışmaya başlayabilirsiniz.

Rahat İngilizce eğitim seti sisteminin, hızlı ve etkili eğitim teknikleri kullanarak hazırlamış olduğu kolay İngilizce öğrenme seti ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için, web sitesini www.rahatingilizce.com ziyaret edebilirsiniz. Sitede bulunan sıkça sorulan sorular sayfasından ve iletişim bölümünden soru sorarak merak ettiğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz.

Rahat İngilizce Dersleri Ücretsiz İndir

Şimdi aşağıdaki linkte paylaştığımız yazımızı okuyup, bu yazı içerisinde paylaştığımız Rahat İngilizce eğitim seti birinci bölüm derslerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dersleri indirdikten sonra tekrarlı olarak 3-4 gün boyunca dinlemenizi öneriyoruz. Özellikle mini hikaye derslerini daha çok dinleyin. Gramer dersini 1-2 kere dinlemek yeterli olacaktır. Mini hikayedeki tüm cümleleri anlayabilir hale geldiğiniz zaman artık Extra dersini de dinlemeyi bırakın.

Ücretsiz İngilizce Dersleri İndir!

Bu derslere ait pdf formatında derslerin yazılı dokümanları vardır. Bilgisayarınızdan veya tabletten dersleri dinlerken, pdf dokümanlarını da açıp aynı zamanda okuyarak da dersleri takip edebilirsiniz. Böylece kelimelerin yazılışlarını ve okunuşlarını da öğrenmiş olursunuz.

Bu konuyla ilgili soru ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşırsanız seviniriz. Şimdiden teşekkürler.

Paylaşmak Güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir