Pratik İngilizce Nasıl Öğrenilir

Pratik İngilizce nedir? Nasıl öğrenilir die merak ediyorsanız hemen belirtelim. İngilizceyi sınavlar için değil de iletişim kurmak amacıyla öğrenmek için pratik yaparak, yani uygulayarak İngilizce öğrenmeniz gerekir. Uygulama yani pratik İngilizce ise, dinlemek ve konuşmak anlamına gelir.

Sadece ders kitapları okuyarak, bir sürü İngilizce kelime ezberlemeye çalışarak ve gramer kurallarını analiz ederek İngilizce öğrenmeye çalışırsanız, geleceğiniz seviye “anlıyorum ama konuşamıyorum” seviyesidir. Hatta basit İngilizce konuşmaları anlayabilseniz bile filmlerde ve gerçek hayatta konuşulan İngilizceyi anlayamazsınız bile. Bu yüzden İngilizceyi okuldaki dersleri geçmek için değil; insanlarla iletişim kurmak, onları anlamak ve kendinizi akıcı bir şekilde ifade edebilmek için öğrenmelisiniz. Bunu başardığınız zaman okul derslerini de çok rahat geçersiniz.

Türkiye’de uygulanan eğitim programında ciddi bir seviyede İngilizce dersleri verilmesine rağmen İngilizce konuşma oranını çok düşük seviyelerdedir maalesef. Bunun en büyük sebebi, İngilizceye bir dil olarak değil bir ders olarak yaklaşılmasıdır. İngilizce ders kitaplarıyla gramer kurallarını ezberlemek, boşluk doldurma testleri ve kelime listeleri ezberlemek okuduğunuz İngilizceyi anlamanızda biraz yardımcı olabilir elbette. Ancak söz konusu akıcı İngilizce konuşmak ise bu yöntemlerin faydasından söz edilemez. Belki konuşmayı engelleyici etkisi bile olabilir.

Akıcı İngilizce Konuşmanın Formulü Nedir?

pratik İngilizce öğreniyorumFormülümüz uygulamadır, yani İngilizce pratik yapmaktır. Bu da bol bol dinlemek ve konuşmak anlamına gelir. Eğitim müfredatımız buna uygun olmadığına göre, İngilizce pratik yapmak için önümüzdeki seçeneklerden biri yurt dışına gitmektir.

İngilizce konuşulan bir ülkede en az 6 ay yaşama şansınız varsa mutlaka değerlendirin. Ancak orada kaldığınız süre boyunca Türklerle arkadaşlık etmeyin. Tüm hayatınızı yoğun bir şekilde İngilizce ile kuşatın. Amacınız yabancı bil ülkede tatil yapmak değil de gerçekten İngilizce öğrenmek ise sürekli İngilizce okuyun, dinleyin ve konuşun.

Dil öğrenmek için yurt dışına mı gitmeliyim?

Yurt dışında dil eğitimi son derece masraflı bir süreçtir. Veya maddi durumunuz elverişli olsa bile zaman olarak müsait olmayabilirsiniz. Ayrıca İngilizce konuşmak için mutlaka yurt dışına çıkmanız gerekmiyor. Hayatı boyunca hiç yurt dışına çıkmamış olan ve akıcı İngilizce konuşabilen birçok insan vardır.

Eğer dil eğitimi için yurt dışına gitme şansınız yoksa kendi kendinize İngilizce pratik yapabilirsiniz. Bunun için de Rahat İngilizce mini hikaye derslerimizde kullandığımız dinle ve cevapla metodunu kullanabilirsiniz. Mini hikaye soru cevap yöntemi sayesinde, bol bol İngilizce dinlemiş olacaksınız. Kolay sorulara yüksek sesle cevaplar vererek konuşma pratiği yapmış olacaksınız. Sistematik tekrar yöntemiyle çok kalıcı bir şekilde İngilizce öğrenecek, öğrendiklerinizi otomatik olarak kullanabilecek duruma geleceksiniz.

Rahat İngilizce eğitim seti içindeki derslerin avantajlarını özetleyecek olursak;

  • Etkili ve kolay İngilizce dinleyeceksiniz.
  • Basit soru-cevap tekniği ile konuşma pratiği yapacaksınız.
  • Öğrendiğiniz grameri doğru ve otomatik kullanacaksınız.
  • İngilizce kelimeleri ezber yapmadan kolayca öğreneceksiniz.
  • Bol tekrarlı dinlemelerle İngilizceyi otomatik hale getireceksiniz.

Rahat İngilizce Seti ile Nasıl Öğreneceksiniz?

Rahat İngilizce seti içindeki dersleri ücretsiz olarak denemeniz için sizlerle bir bölüm dersi sitemizde paylaşmıştık. Birinci bölüm mp3 derslerini hemen indirmek için şu yazımıza bakabilirsiniz: İngilizce Öğrenmek ve Akıcı Konuşmak İçin Mp3 Dersleri İndir! Bu dersleri bilgisayarınıza indirin ve en az 3-4 gün boyunca tekrarlı bir şekilde dersleri dinleyin. Sistemin faydasını hissedeceksiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir