Başlangıç İngilizcesi Öğrenme ve Konuşma Seti

Başlangıç İngilizcesi öğrenme, belki de yabancı dil eğitimi sürecindeki en kritik dönemdir. İngilizce öğrenmeye büyük bir hevesle başlayanların çoğu, yanlış ve sıkıcı yöntemler nedeniyle çalışmaktan vazgeçmektedir. Sitemizde bu tür yanlış yöntemlerden sıkça bahsediyoruz. Okullarda ve bir çok İngilizce kurslarında okutulan sıkıcı ders kitapları, ezberlenmesi gereken gramer kuralları ve kelime listeleri yüzünden, çok önemli olan başlangıç İngilizcesi süreci tam bir eziyete dönüşmektedir.

Hâlbuki İngilizce diğer dersler gibi birkaç kitap okuyarak, boşluk doldurma alıştırmaları çözülerek öğrenilecek bir şey değildir. O, bizim yaşantımızın en önemli unsurlarından biri olan, duygu ve düşüncelerimizi ifade etmemizi sağlayan bir dildir. Bu yüzden İngilizceyi, beynimizin aşina olduğu yoldan yani dinleyerek ve kullanarak öğrenmemiz gerekir.

Daha açık bir ifadeyle, kullanmak derken dinlemek (anlamak) ve konuşmayı kastediyoruz. Akıcı İngilizce konuşmak istiyorum diyorsanız, bol tekrarlı İngilizce dinlemeniz ve konuşmanız gerekiyor. Bunu da okullarda yapma şansınız olmadığına göre, sizin için en iyi İngilizce setlerini kullanmanızı öneriyoruz.

Kendi seviyesini, “anlıyorum ama konuşamıyorum” şeklinde ifade eden orta ve üzeri seviye için Effortless English sisteminin en iyi seti olan Power English derslerini tavsiye etmiştik.

Başlangıç İngilizcesi öğrenmek isteyenlere de, Effortless English siteminde kullanılan mini hikaye dinle ve cevapla yöntemini yeni başlayanlar için Türkçe destekli olarak uygulayan Rahat İngilizce eğitim setini önermiştik.

başlangıç ingilizcesi öğrenmekŞimdi sizlerle, zaman zaman bize gönderdiğiniz e-postalardan birini ve ona verdiğimiz cevabı paylaşarak, bu set hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi paylaşmak istiyoruz. Böylece Rahat İngilizce seti nedir, içerisinde neler vardır ve başlangıç İngilizcesi öğrenme konusunda size nasıl faydalı olacaktır gibi sorulara da ışık tutmuş olacağız. Ayrıca bu yazının sonundaki linklerden, set içerisinden bir bölümü ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirip deneyebileceksiniz. Şimdi gelelim, site ziyaretçilerimizden Yasin Bey’in sorusuna.

Merhabalar. Ben Dış ticaret mezunuyum. Mesleğim gereği İngilizce gerekmektedir. Şuan farklı bir iş üzerine devam etmekteyim. Sitenizden İngilizce öğrenmek için yazılan yazıyı okudum. Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorum. Yalnız okuma yönünden de eksikliğim var. Bu eksiklik bu sette giderilmiş olur mu? Ya da ne kadar etkili olur? Çalışma yönünden pratik yönünden kendim buna hazırlıklıyım. Zaman açısından her akşam ve hafta sonu  bu setle birlikte pratik yapmanın faydası ne olur? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Başlangıç İngilizcesi Öğrenme

Merhaba Yasin Bey. Rahat İngilizce eğitim seti, sıfırdan İngilizce öğrenmek için uygun olarak hazırlanmıştır. Set içinde toplam 20 bölüm vardır. Her bölümde; gramer, mini hikaye ve extra olmak üzere 3 ders bulunur. Her dersin mp3 formatında dinleme dosyası ve pdf formatında  yazılı dokümanı vardır. Derslerimizi dinlerken aynı zamanda okuyarak da takip edebilirsiniz. Böylece İngilizce kelimelerin yazılışlarını ve telaffuzlarını da öğrenmiş olacaksınız. Aynı zamanda İngilizce okumanız da gelişecektir.

Set içinde ders çalışma rehberi vardır. Bu rehberde verilen açıklamalara uygun olarak her akşam ve hafta sonları düzenli çalışırsanız çok büyük faydasını göreceksiniz inşallah.

Özellikle mini hikaye derslerinde kullanılan tekrarlı soru cevap yöntemi, İngilizce anlama ve konuşma becerilerinizi çok hızlı bir şekilde geliştirecektir. Bu dersi bol bol dinleyin ve birinci dinlediğinizde olmasa bile, sonraki dinlemelerinizde sorulan kolay sorulara yüksek sesle cevapları söylemeye çalışın.

Bu yöntem gerçekten çok güçlüdür, faydasını bir iki hafta sonra hissetmeye başlayacaksınız. Ve bu derslerle çalışarak, diğer İngilizce kurslarında elde edemediğiniz pratik yapma şansıyla İngilizceyi dinleyerek ve konuşarak çok sağlam öğreneceksiniz. Şimdi aşağıda paylaştığımız ücretsiz dersleri bilgisayarınıza indirip en az 4-5 gün boyunca tekrarlı olarak dinleyin. Size nasıl faydalı olacağını kendiniz görün.

bedava-ingilizce-dersleri-indir

Rahat İngilizce ders çalışma rehberi indir!

Rahat İngilizce 2. Bölüm İndir!

Bu yazıyı aşağıdaki paylaşım butonlarına tıklayarak arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize önerebilirsiniz. Paylaşımlarınızla bize destek olduğunuz için teşekkür ederiz. Sormak istediklerinizi veya konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir