Kural 04 Yavaş ve Derinden İngilizce Öğrenin

Bir sürü İngilizce kelime biliyorsunuz. İngilizce gramer bilginiz de fena değil. İngilizce sınavlarında başarılı puanlar alıyorsunuz. Ama iş İngilizce konuşmaya gelince orada takılıyorsunuz. İstediğiniz gibi konuşamıyorsunuz. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü?

Arkadaşlar bunun sebebi, okullarda ve hatta İngilizce kurslarında takip edilen yanlış İngilizce eğitimidir. Size bir ders kitabı verirler ve katıldığınız kur (okulda dönem) bitene kadar o kitabı bitirmek için haldır huldur gidersiniz. Konuların birini bitirir diğerine başlarsınız.

Okullarda ve kurslardaki amaç, kitaplardaki tüm konuları bitirmiş olmaktır. Konularla ilgili yeteri kadar İngilizce pratik yapmadan hızlı hızlı geçer gidersiniz. Bu, sizin sınavlarda puan alacak kadar bilgi edinmenizi sağlasa da, İngilizce konuşmanıza yardımcı olmaz.

Yeni İngilizce kelimeleri ve gramer kurallarını, İngilizce konuşmalarınızda otomatik olarak kullanabilmek için defalarca tekrarlamanız gerekir. Nasıl ki araba sürmek, bisiklet sürmek kitaplardan öğrenilemezse; çok fazla tekrarlı çalışmak gerekiyorsa, İngilizceyi de tekrarlı çalışarak akıcı konuşabilirsiniz. Bu dersimizde Effortless English 4. kuralını öğreneceğiz. Aşağıdaki videoyu izleyin ve açıklamaları okuyun.

Effortless English Kural 4: Yavaş ve Tekrarlı İngilizce Öğrenin

Hyun, Kore’den bir öğrenci: Ben çok ciddi bir öğrenciyim. Kore’de İngilizce çalışırken, büyük bir sınav için 50.000 kelime ezberlemiştim. Elli Bin. Ama onları kullanamıyordum. İngilizce sınavlarını geçebiliyordum. Ama yerli konuşmacıları anlayamıyordum.

Effortless English Sistemiyle İngilizceyi otomatik olarak anlamayı öğrendim. Kelimeleri nasıl otomatik olarak kullanacağımı öğrendim. Altı hafta sonunda, artık kolayca konuşabiliyordum. Konuşmadan önce düşünmeye ihtiyacım kalmamıştı. Çok teşekkür ederim.

KURAL 4 Yavaş, Derinden  İngilizce Öğrenme En İyisidir.

Hyun kısa zamanda birsürü İngilizce kelime öğrenmişti. Onun öğrenişi hızlı ve yüzeysel olmuştu. İşte bu yüzden öğrendiği kelimelerin çoğunu cabucak unutmuştu. İşte bu yüzden kelimeleri kullanamamıştı.

Kolayca İngilizce konuşabilmenin sırrı, her kelime ve pharesi DERİNDEN öğrenmektir. Kelimelerin tanımlarını bilmek yeterli değildir. Onları bir sınav için hatırlamak yeterli değildir. Kelimeleri beyninizin derinlerine yerleştirmelisiniz. Kolayca İngilizce konuşabilmek için, her dersi pek çok kere tekrar etmelisiniz. Formülümüz basit: Derinden öğrenin, Kolayca konuşun. Derinden öğrenin, Kolayca konuşun.

Derinden nasıl öğreneceksiniz? Kolay, sadece bütün dersleri tekrar tekrar dinleyerek. Örneğin, bir sesli kitabınız varsa, ikinci bölüme geçmeden önce birinci bölümü 30 kere dinleyin. Birinci bölümü on gün boyunca, hergün üç kere dinleyebilirsiniz.

İngilizcem, sayenizde çok ilerledi. Yerli konuşmacıları da eskisine göre çok daha iyi anlıyorum. Evet, size çok çok teşekkür ederim. -Mao Sokha

Derinden Gramer Öğrenme

Ya Gramer ne olacak? Gramer kurallarını çalışmadan onu nasıl derinden öğreneceksiniz? Evet onu da Effortless English 5. kuralımızda bulabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve Effortless English sitesine gitmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Effortless English Club

Effortless English Yazıları:

Paylaşmak Güzeldir:
2 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir