Kural 05 Point of View

Bu günkü dersimizde Effortless English 5. kuralını öğreneceğiz. Bu kuralda öğreneceğimiz teknik, sadece Effortless English İngilizce setinde bulabileceğiniz çok özel ve faydalı bir tekniktir. Point Of View tekniği ile İngilizce grameri doğal olarak öğrenebilirsiniz. Tıpkı çocukların ana dillerini öğrendikleri gibi.

Çocuklar ana dillerini öğrenirken gramer kurallarını çalışmazlar. Buna rağmen grameri doğru bir şekilde kullanabilirler. Yine çocuklar ders kitapları okumaz, kelime listeleri ezberlemezler. Onlar konuşmayı, sadece dinleyerek öğrenirler. Effortless English İngilizce setinde kullanılan tekniklerle, İngilizceyi doğal, hızlı ve pratik bir şekilde öğrenirsiniz. Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin ve Point of View tekniği hakkında detaylı bigi edinin.

Effortless English Kural 5

Point Of View Tekniği (Otomatik Gramer Öğrenme)

ingilizce-gramer-ogrenEffortless English 2. kuralımızı anlatırken size, asla gramer çalışmayın demiştik. Ama siz tabi ki İngilizce grameri doğru kullanmak istersiniz. Belki de siz, gramer kurallarını hiç çalışmazsam nasıl gramer öğreneceğim diye düşünüyorsunuz. Evet, hemen söyleyelim.

Biz, size İngilizce grameri doğal olarak öğrenme metodunu öğreteceğiz. Bu metodu kullanın, gramer bilginiz otomatik olarak gelişecek. Doğru fiil zamanlarını otomatik olarak kullanacaksınız. Fiilleri kullanırken denemeyeceksiniz, düşünmeyeceksiniz.

Miyuki’nin Hikâyesi:

Miyuki, İngilizce gramer sınavlarında çok iyiydi. Bütün gramer kurallarını biliyordu. İngilizce fiilleri biliyordu. Ama Miyuki’nin bir problemi vardı. Gerçek bir konuşmada grameri kullanamıyordu. Geçmiş zamanı ayrıntılarıyla açıklayabilirdi, ama konuşurken, “Yesterday I GO to school (Ben dün okula gitmek) diyordu. Miyuki’nin kafası karışmıştı. Onun konuşması bu kadar kötüyken, test sonuçları nasıl böyle iyi olabilirdi.

Miyuki Diyor ki:

Sizin derslerinizden önce, bütün gramer kurallarını biliyordum. Ama doğru bir şekilde konuşamıyordum. İngilizce grameri konuşurken hissedemiyordum. Point of View hikayeleri kullandıktan sonra grameri hissetmeye ve doğru bir şekilde kullanmaya başladım. Şimdi konuşurken grameri çok iyi kullanabiliyorum. Konuşurken grameri hiç düşünmüyorum. Sadece otomatik olarak doğru bir biçimde kullanıyorum. Teşekkür ederim.

Miyuki, İngilizce grameri doğal metodla öğrendi. Bizim derslerimiz sırasında asla gramer çalışmadı. Peki konuşurken doğru gramer kullanmayı nasıl başardı?

Önce kısa hikâyemizi şimdiki zamanda dinledi. Bunu her gün yaptı. Sonra tamamen aynı hikâyeyi, fakat bu sefer on yıl öncesinden başlatılarak dinledi. Bu hikâyeyi dinleyerek, geçmiş zamanı hissetmeyi öğrendi. Ve sonra ona tamamen aynı hikâyeyi verdik. Bu sefer hikâyemi “2004’ten beri” başlıyordu. Böylece Miyuki, tamamlanmış geçmiş zamanı hissetmeyi öğrendi.

Ve son olarak ona tamamen aynı hikâyeyi, gelecek yıldan başlatarak verdik. Ve o bu hikayeyi dinleyerek gelecek zamanı hissetmeyi öğrendi.

KURAL 5: Point Of View İngilizce Hikâyeleri Kullanın

Biz Effortless English sisteminde bu hikâyelere, “Point Of View Mini-Stories” diyoruz. Onlar, İngilizce gramer öğrenmenin ve otomatik olarak kullanmanın en güçlü metodudur.

Otomatik olarak İngilizce Gramer Öğrenmek için Point of View Stories Kullanın.

İngilizce grameri, gerçek İngilizce dinleyerek öğrenmelisiniz. En iyi yol, hikâyeler dinlemektir. Farklı zamanlarda anlatılmış hikâyeler (Point of View): Geçmiş Zaman, Tamamlanmış Geçmiş Zaman, Şimdiki Zaman ve Gelecek Zaman.

Bunu nasıl yapacaksınız? Kolay… Şimdiki zamanda bir hikâye ya da yazı bulun. Sonra native speaker (ana dili İngilizce olan) bir hocanızdan bulduğunuz materyali Past (geçmiş zaman), Perfect tense (tamamlanmış geçmiş zaman) ve Future (gelecek zaman) olarak tekrar kaydetmesini rica edin.

Böylece hikâyeleri farklı gramer çeşitleriyle pek çok kere dinleyebilirsiniz. Gramer kurallarını bilmenize gerek yok. Sadece Point of View hikâyelerinizi dinleyin ve İngilizce gramer otomatik olarak gelişecektir. Bu teknik güçlüdür, basittir ve bir o kadar da başarılıdır. İşte bu doğal İngilizce gramerin sırrıdır.

Gerçek İngilizceyi Nasıl Öğrenirsiniz?

Effortless English 6. kuralımızda textbook lardan nasıl sakınacağınızı ve sadece gerçek İngilizceyi nasıl öğreneceğinizi anlatacağız. Başaracağınızı garanti ediyoruz. Pes etmeyin. Yapabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Effortless English Club

Effortless English Kuralları:

Paylaşmak Güzeldir:
2 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir