İngilizcede Ustalaşma Formülü

Bu gingilizce uzmaniünkü dersimizde İngilizcede ustalaşmanın formülünü öğreneceksiniz. Sadece İngilizcede değil, diğer başka alanlarda da uygulayabileceğiniz bu formülü uygulayın, faydasını göreceksiniz. Aşağıdaki indirme linkine tıklayıp rar dosyasını bilgisayarınıza indirin. Rar dosyası içindeki mp3 ingilizce dersini tekrar tekrar dinleyin. Dersin ingilizce metni rar dosyası içindedir.

İngilizce Mp3 indir: English Mastery Formula


İngilizcede Ustalaşma Formülünü Öğrenin

İngilizce öğrenme ya da diğer becerileri kazanma konusunda ustalaşmak için aşağıdaki ustalaşma formulünü takip edin.

Ustalaşma formulü nedir? Bir yetenekte gerçek bir uzman olmaya karar verdiğim zaman temel bir ustalık formulü uygularım. Mesela bu formulu iş için, müzik için ve sağlık için uyguluyorum.

İşte size Ustalaşmayı öğrenme formulü:

1. Seçkin bir hayat koçu, danışman, rol modeli (örnek kişi) ya da öğretmen bulun.

2. CANI (Constant And Never-ending Improvement / Sürekli ve Hiç bitmeyen İlerleme) yi hayata geçirin.

3. Yoğun öğrenme uygulayın. (Sırasıyla 2. ve 3. Maddeleri sonsuza dek tekrarlayın)

İşte budur! Çok basit ama aşırı derecede güçlü!

Bir şeyde ustalaşmanın ilk adımı gerçek başarılı bir koç ya da örnek bir kişi ya da öğretmen bulmaktır. Bu gerçekten de kolay değildir. Çoğu öğretmen (tanım olarak) aslında sıradan ya da vasattır. Bunu, her alandaki eğitimde gördüm; izlediğim öğretmenlerin yüzde 99’u kötüden ortaya, ortadan iyiye sıralanıyor.

Açıkcası kötü bir öğretmen istemezsiniz. Vasat düzeyde ya da zoraki iyi bir öğretmen de istemezsiniz. Bu tip öğretmenler, hep aynı yöntemleri ve malzemeleri kullanırlar. Hepsi, İngilizce öğretmekle (ya da başka bir şeyle) ilgili aynı düşünceye sahiptirler. İngilizceyle ilgili her yerde gördüğünüz kitaplarla, aynı tekniklerle, alıştırmaları ve ezberci metodu kullanırlar.

Sadece İngilizcede değil. Müzikte aynı şeyi gördüm. Mesela çoğu gitar öğretmeni, hep aynı yöntemi kullanıyor. Gerçekten harika bir bas gitar öğretmeni bulmak bir yılımı aldı. Harika bir öğretmen bulmak biraz zaman alır, bu normaldir. Sabırlı bir şekilde aramanız gerekir.

Öğretmenleri değerlendirirken, öğretme kabiliyetinin, yapabilme kabiliyetinden farklı olduğunu unutmamak gerekir. Bir başka deyişle, birisinin ana dili olduğu için harika ingilizce konuşuyor olması, onun iyi bir ingilizce öğretmeni olması anlamına gelmez. Bunu gitar öğretmenlerinde de görmek mümkün. Piyasada bir sürü harika gitar çalan, çok kötü gitar öğretmenleri vardır.

Öğretmek farklı bir yetenektir. Ders kitapları koleksiyonu olan değil, kendi güçlü öğretme sistemi olan öğretmenler bulun. Sizi öğrenme konusunda heyecanlandıran enerji dolu öğretmenler bulun. Psikoloji başarının yüzde seksenidir. Yani size ilham veren ve motivasyonunuzu güçlü tutan öğretmenler bulun.

Gerçekten iyi bir öğretmen bulunca, onu iki farklı öğrenme yaklaşımında değerlendirin. Birisi CANI (Constant And Never-ending Improvement / Sürekli ve hiç bitmeyen ilerleme). Bu, hergün küçük ama sürekli ilerlemeye odaklanma anlamına gelen Japoncadaki “Kaizen” kelimesinin aynısıdır. Bu; çok kolay, kademeli ve istikrarlı öğrenme yaklaşımıdır. Esasında, günde bir saat öğrenerek (ya da egzersiz yaparak) her gün birazcık ilerlemektir.

CANI/Kaizen felsefesi zamanla çok güçlüdür. Çok küçük ilerlemelerle başlarsınız ve her gün yavaş yavaş ilerlemeye devam edersiniz. Ve birden bire bir momentum (büyüme hızı) inşa edersiniz. Ve ilerlemeniz genişleyerek daha hızlı hale gelir. Bu çok güçlü bir süreçtir.

Ne var ki, yavaş ve istikrarlı öğrenme yeterli değildir. Bazen çok yoğun öğrenmeye de ihtiyaç duyarız. Örneğin her 3-5 ayda bir, dört haftalık süper yoğun çalışma programı oluşturup günde 5 saat ya da daha fazla çalışma yaparsınız. Bu yoğun programın hedefi, beyninizi İngilizceyle kaplamaktır (ingilizce manyağı yapmaktır). Ama bu, sadece dört haftalık kısa bir dönemdir. Dört haftalık bu dönemden sonra kademeli CANI (ya da Kaizen) programınıza dönersiniz.

Ve işte tüm yapmanız gereken: SEÇKİN öğretmeninizi bulun. Kademeli CANI programınızı ve Yoğun öğrenme programınızı sırayla uygulayın.

Ustalaşma formülünü kullanarak ingilizce öğrenin. Çok daha hızlı öğrenecek ve öğrenme sürecinden daha fazla zevk alacaksınız.

Bu dersi İngilizce Mp3 olarak indirmek için tıklayın!

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın!

EFFORTLESS ENGLISH CLUB

Benzer Yazılar ve Dersler:

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir