İngilizce Deyimler Öğren Beyaz

Bugünkü İngilizce dersimizde beyaz ile ilgili İngilizce deyimler öğreneceğiz. İngilizce öğrenme konusunda referans yayınlara sahip olan BBC İngilizce servisinin hazırlamış olduğu birbirinden eğlenceli ve faydalı video dersleriyle İngilizce bilgimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Bugünkü dersimizde öğreneceğimiz İngilizce deyimler ve anlamları aşağıdaki gibidir.

Black and white: Doğru veya yanlış olduğu apaçık ortada olan. (if we have situation in which it’s easy for someone to understand what’s wrong and what’s right, we say ‘it’s black and white.)

As white as a sheet: Rengi solmuş, solgun. (very pale, ashen, pallid, wan.)

A white-knuckle ride: Ürpertici, heyecan verici durum. (if something is very exciting or scary, we call it a white-knuckle ride.)

Bu dersin videosunu bilgisayarınıza indirmek için burayı tıklayın. Dersin İngilizce scriptini (İngilizce metnini) indirmek-okumak için burayı tıklayın.

İngilizce öğrenmede deyimlerin ve phrase adı verilen  ifadelerin yeri çok önemlidir. Bu konuda sizlere Effortless English derslerini tavsiye ediyorum. Effortless English mp3 dersleriyle dinleyerek İngilizce öğrenmek ve mini sotory dersleriyle Bir çok İngilizce kelimeler, İngilizce deyimler ve phrase ifadeleri soru cevap tekniğiyle çok hızlı, kolay ve kalıcı öğrenebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir