İnsparkus Online Kariyer Merkezi

İngilizce öğrenme amaçlarının başında kariyer hedefi gelmektedir. İşin doğrusu şimdilerde ingilizce bilmeksizin arzuladığımız şekilde bir iş bulmak, iş bulabilsek bile harika bir kariyer hedefi yakalamak muhtemel değildir.

Özellikle internet ve ulaşım teknolojilerinde yakın zamanlarda yaşadığımız baş döndürücü ilerlemeler, yaşadığımız dünyayı sanki ufak bir şehir haline indirgemiştir. İşte bu duruma küreselleşme (globalizm) diyoruz. İnternet yoluyla, artık istediğimiz bilgiye ve insanlara çok daha rahat ve hızlı erişebiliyoruz. Bu da bilhassa iş alanında çok büyük bir verim artışı sağlıyor. Bu sebeple şirketler artık istihdam etmek istedikleri işçileri, çok daha eğitim seviyesi yüksek ve özellikle ingilizce bilen insanlardan tercih ediyorlar.

Kariyer hedefi amacıyla ingilizce öğrenmek oldukça zaruri olsa da yalnız başına yeterli değildir elbette. Bütün yaşamımızı ilgilendirecek ve bununla birlikte geleceğimizi biçimlendirecek olan kariyer hususunda, ilk önce bir farkındalık sağlamak ve dikkatli bir kariyer planlaması oluşturmak zorundayız.

Yakın bir zamana kadar kariyer planlaması konusunda faydalanabileceğimiz yegane yardım özel üniversite kurslarının rehberlik ve danışmanlık bölümleri ve öğretmenleriydi. Onlar da (büyük çoğunluğu epey amatör olarak) bizimle sadece üstünkörü ilgilenebiliyor, az bir zaman ayırıp tutturabileceğimiz muhtemel Üniversite bölümlerini bize ifade etmekten öteye gidemiyordu. Özetle, tüm geleceğimizi direk ilgilendiren çok önemli bir konuda tatmin edecek bir kariyer danışmanlığı edinmek mümkün değildi.

kariyer-merkeziSon zamanlarda bu konudaki büyük açığı algılayan bazı girişimlere rastlamak mümkün. Kariyer koçluğu ya da kariyer merkezi şeklinde karşımıza gelebilecek bir takım oluşumlar bize geleceğimizi şekillendirecek kariyer planlaması yapabilmemiz için oldukça yararlı olabiliyorlar.

Şimdi size kariyer danışmanlığı konusunda çok faydalı olacağını düşündüğüm İnsparkus Kariyer Yönetim Sisteminden söz etmek istiyorum. İnsparkus, kendi alanında profesyonel olan ekibi ile bize online olarak süper bir servis sunuyor. İnsparkus kariyer merkeziyle ilgili ayrıntılı bilgileri yazımın devamında okuyabilirsiniz. Hemen şu anda, ücretsiz üyeliğinizi oluşturmak için buraya tıklayın.

Kariyerinizi Biçimlendirmek Sizin Elinizde!

Dünyanın pek çok ülkesinde, birbirlerinden bağımsız milyonlarca insan aynı problemi paylaşıyor: “yaşamını sürdürmek için, memnun olmadığı bir işte çalışıyor olmak.” Söz konusu durumun ise eğitim sistemindeki sorunlar, finansal meseleler, ailevi durumlar, kendini iyi tanıyamama, yanlış yönlendirilme olarak gösterebileceğimiz bir çok nedeni olabilir.

Yaşamının çok ciddi bir kısmını tatmin olmadığı bir iş yaşamında geçiren kişi için ise 2 seçenek mevcut: Ya bu şartları kabul edip, memnun olmadığı işe devam etmek ya da bu döngüyü kırarak hayatını şekillendirmek adına radikal bir adım atmak…

Hayatınıza memnun olmadığınız bir işle devam etmenin bedelini hayatınızla ödemek yerine zor fakat doğru olan alternatifi seçin ve mesleki yaşamınızla alakalı mutlu olabileceğiniz derin bir değişim oluşturun!

İşte tam bu konumda, yani “neye, ne şekilde başlamalıyım?” sorusuyla yüz yüze geldiğinizde çözüm bulmanız amacıyla online kariyer yönetim programı insparkus’u oluşturduk.

Öyleyse insparkus vasıtasıyla söz konusu sorunun yanıtını nasıl bulacaksınız?

insparkus, güvenli bir ortamda hayallerinizin serbest kalmasını sağlayarak, “kendinizle tanışmanıza” vesile oluyor. Böylelikle hayalinizi gerçekleşmiş gibi yaşayacak, hayalinizden beslenecek ve ayrıca geleceğinizi planlamaya doğru harekete geçeceksiniz…

Sonuç mu?

Düşlediğiniz geleceğin gelmesini beklemek yerine, ona doğru gitmeye başlayacaksınız.

Online Kariyer Danışmanlığı Programı

insparkus Kariyer Yönetim Sistemi“, hepsi online sağlanan ve birbirini izleyen 17 bölümden oluşan bir sistemdir.

Hayallerinizdeki kariyeri kendi durumunuz çerçevesinde programlamanız amacıyla insparkus yardımcınızdır.

insparkus-kariyer-merkezi

İnsparkus senelerin birikimi olan uzmanlık ile oluşturulmuş bir kariyer danışmanlığı yol haritası sunar. Sizlere planlarınızı netleştirmeniz için destek olur.

Yalnızca hayal kurmak için değil düşlerinizi başaracağınız bir program oluşturup ilk adımı atana kadar geçen zamanda aşama aşama ilerlemenizi sağlar.

İnsparkus kariyer danışmanlığı nasıl çalışır?

insparkus kariyer danışmanlığı programı bir sürü değişik eğitim, koçluk ve bununla birlikte psikolojik araştırmalardan yararlanarak ortaya konulan bir e-eğitim hizmetidir. insparkus kariyer danışmanlığı boyunca kariyer basamaklarını besleyen:

Sorular: sıralaması ve ayrıca içeriği dikkatlice seçilmiş olan birbirini izleyen bununla birlikte ilgili adımla çok daha derin bir farklı bir bakış ortaya çıkarmak amacı ile oluşturulmuş sorular.

Videolu dersler: ustalıkla oluşturulmuş ve izleyeceğiniz süreçle ilgili bilgilendiren, motive eden videolu dersler.

Sesli talimatlar: kariyer danışmanlığı herkes için aynı formatta işleyen mekanik bir sitemden çok sizler için kişiselleşen ve ayrıca şahsınıza odaklanmanızı gerektiren doğal bir süreçtir. Bu sebeple bir çok adımda yönlendirmeli görselleme dediğimiz, sesli yönergeler ile hayal kurduran; böylelikle kendinize konsantre olduğunuz bir yolculuk yaşatan parçalar.

Oyunlar: söz konusu doğal süreçte süreci eğlenceli ve hoş kılan bir yandan da çevre baskısı altında sergileyemediğiniz yeteneklerinizi bulmanızı sağlayacak oyunlar vardır. Söz konusu yöntemlerden yararlanarak kariyer tercihlerinizle alakalı farkındalık ve inanç elde eder; eyleme geçmek için bir kariyer hedefi ortaya çıkarırsınız.

Kariyer danışmanlığı bölümleri ile ilgili…

Her bir aşama ortalama 45 dakika sürer. Hayal ettiğiniz kariyeri programlamak, içsel bir yolculuk olduğu için, programı kendi ritminize göre tamamlamanızı öneriyoruz.

Kariyer danışmanlığı sistemi internetten yürütüldüğü için, kendi seçtiğiniz zaman, yer ve periyotta, kendinize uygun olan durumlarla, şahsi sürecinizi planlamanız mümkündür.

Kariyerinizi programlamaya hazır mısınız?

İnsparkus bir sürü profesyonelin yararlandığı destek mekanizmalarının, sizler için basit ve erişilebilir olması amacıyla şekillendirildi. Eğer internete girebiliyorsanız (pc, mac, tablet), kariyerinizle ilgili sorumluluğu almak istiyor ve ayrıca bu süreç için lazım olan zamanı ayırabiliyorsanız: Demek ki hazırsınız!

Hemen şimdi tek yapmanız gereken kendinize uyan paketi tercih etmek ve eyleme geçmek…

Kariyer danışmanlığı sisteminin online olmasının avantajları nedir?

Bölümleri dilediğiniz zaman ve yerde yapabildiğiniz gibi kat ettiğiniz yolu (kariyer vizyonu, kariyer alternatifleri, kariyer planı, C planı, tarzda..) kaydedersiniz. Böylelikle kariyerinizde geliştikçe, gereksinim duyduğunuzda geri dönüp takip edebileceğiniz, değiştirebileceğiniz bununla birlikte sizi motive eden bir kariyer danışmanlığına kavuşursunuz.

Paylaşmak Güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir