Kişisel Gelişim İngilizce Dersleri 1

Arkadaşlar Merhaba. Uzun süredir sitemizde Effortless English metodunu anlatıyoruz ve anlatmaya devam edeceğiz. Şimdi sizlerle, kişisel gelişim ingilizce dersleri başlığı altında daha çok İngilizceyi geliştirmeye yönelik videolar paylaşmaya başlıyoruz. Bu sayede, Effortless English sisteminin kurucusu A.J. Hoge’u daha yakından tanıyacak ve aynı zamanda Effortless English derslerinin içeriği hakkında fikir edinmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Gerçekten de Effortless English kurucusu ve yöneticisi A.J. Hoge, sadece ingilizce öğretme konusunda değil daha pek çok alanda aktif ve kendini geliştirmiş bir insan. Bunun effortless english derslerine de yansımasını görmek mümkün. Pek çok derste A.J. Hoge; kişisel gelişim, motivasyon, sürekli öğrenme, işletme, yönetim ve kendi işini kurma konularından alıntılar yaparak, öğrencilere yalnızca İngilizceyi öğretmekle kalmıyor, hayata dair çok faydalı bilgileri de kazandırmış oluyor. İşte bu yüzden sizlere ısrarla Effortless English derslerini tavsiye ediyoruz.

Kişisel gelişim ingilizce derslerinde A.J. Hoge, movie technique (ingilizce eğitiminde film tekniği) denilen bir yöntem kullanarak, Kişisel gelişim alanının öncülerinden Tony Robbins (Anthony Robbins) eğitim videolarını daha kolay bir İngilizceyle anlaşılır hale getiriyor. Böylece ingilizce öğrencileri, hem Tony Robbins’in kişisel gelişim derslerinden yararlanmış oluyor, hem de konuşmalarda geçen kelime ve phraseleri daha iyi anlayarak, telaffuz ve tonlamaların farkına vararak gerçek ingilizce öğrenmiş oluyorlar. Şimdi aşağıda, ilk kişisel gelişim dersimizi izleyelim.

Herzamanki gibi bu konuda da youtube sitesinden alıntı yapıyoruz. Youtube sitesine giremeyen arkadaşlar şuradaki yazımızda anlattığımız ayarları yaparak videoları izleyebilirler.

Bu videolardan başka, A.J. Hoge’un iş İngilizcesi ya da başarı İngilizcesi olarak çevirebileceğimiz “Business English Success” isimli bir çalışması daha var. Piyasadaki iş İngilizcesi kurslarından biraz daha farklı bir çalışma olarak A.J. Hoge, iş hayatında kullanılan bazı teknik kelimeleri ezberletmek yerine, katılmış olduğu kişisel gelişim ve başarı seminerlerinden, bu konularda okuduğu kitaplardan ve kendi hayatındaki iş tecrübelerinden alıntılar yapıyor.

Ayrıca orijinal Effortless English ders setlerinde olduğu gibi, bu derslerin de vocabulary, mini story, pov mini story ve commentary bölümleri mevcuttur. Bu sayede hem kişisel gelişim ve iş başarısı prensipleri öğrenip hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Derslerimiz:

Kişisel Gelişim ingilizce dersleri 2

Kişisel Gelişim ingilizce dersleri 3

Kişisel Gelişim İngilizce Dersleri 4-5-6

Kişisel Gelişim İngilizce Dersleri 7-8-9

Paylaşmak Güzeldir:
6 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir