EBES E-Broker Eğitim Seti Dış Ticaret Kursu

İngilizce öğrenmek ne işinize yarayacak? Veya neden İngilizce öğrenmek istiyorsunuz? Bu soruların cevabını kendinize ne kadar güçlü ifade edebiliyorsanız, İngilizce öğrenmedeki başarınız o kadar yüksek olacaktır. Aslına bakarsanız, bir çok İnsan İngilizce bilme avantajını paraya dönüştürmek ister. İşte burada meslek seçimi devreye girmektedir. Yapmak istediğiniz iş biraz İngilizce bilgisi gerektiriyorsa, getirisi ve tatmin oranı da bir o kadar yüksek olacaktır.

İngilizce öğrenenlerin ilgi alanına girebilecek mesleklerden biri de günümüzün en gözde ve yüksek kazançlı işlerinden biri olan dış ticaret e-brokerlığıdır. Bu işin uygulama alanı çok çeşitli olabilmektedir. O yüzden de hemen herkese hitap eden bir boyutu vardır. Mesela, biraz sermayeniz varsa direk olarak ithalat-ihracat yaparak para kazanabilirsiniz. Sermayeniz yoksa, dış ticaretle iştigal eden şirketlerde çok iyi işler bulabilirsiniz. Ya da bu alanda kendinizi çok iyi yetiştirip bu sektörde dış ticaret danışmanlığı yapabilirsiniz. Veya kendi işinizi kurup e-brokerlik (alıcıyı ve satıcıyı bulup, taraflardan komisyon alma işi) yapabilirsiniz.

dış-ticaret-dersleriBugün sizlere yeni bir eğitim setinden söz etmek istiyorum. E-Broker olarak piyasaya çıkan bu eğitim seti, dış ticaret konusunda epeyce kapsamlı bilgiler içeriyor. Dış ticaret komisyonculuğu olarak da bilinen e-broker işi son zamanların en gözde iş alanlarından birisidir.

Son yıllarda Türkiye’nin ihracat rakamları, baş döndürücü bir hızla artarak, senelik yüz elli milyar doları zorlar hale geldi. İşte bu rakamlar da bizlere, dış ticaret sektörünün nasıl bir istihdam gücü olduğunu ispatlıyor. Eğer iş seçimi hususunda hala kararsızsanız, dış ticaret sektörünü ciddi olarak düşünmenizi tavsiye ederim.

Şimdi bu dış ticareti her yönüyle bir ele alalım. Belli bir miktar paranız varsa, yurt dışına ihracat yapan bir şirket kurabilirsiniz. Paranız yoksa bile brokerlik metoduyla oldukça ciddi paralar kazanabilirsiniz. Veya bu sektörde kariyer düşünebilir, kalifiye personele ihtiyaç duyan büyük firmalarda çok rahat prestijli bir iş bulabilirsiniz. Hemen alt taraftaki videoda, Bu İşte Para Var televizyon programının dış ticaretle alakalı on üç dakikalık sunumunu izlemenizi rica ediyorum.

EBES Dış Ticaret Eğitim Programı

Dış ticaret alanında ayrıntılı teknikler bulabileceğiniz bu eğitim setiyle kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz. Biraz önce de belirttiğim gibi dış ticaret alanında yetişmiş, uzmanlaşmış bir kişi direk olarak girişimcilik yapabilir. Bir başka ifadeyle kendi ürünlerini yurt dışına satabileceği gibi, başkalarının ürünlerinin ticaretini de uluslar arası alanda yapabilir.

Mal alım satımı yapmak için yeteri kadar parası ya da kredisi olmayanlar, son zamanların oldukça gözde mesleklerinden biri olan dış ticaret komisyonculuğu olarak da bilinen e-brokerlik yapabilirler. Bir E broker geniş araştırmalar sonucu alıcıyı bulur. Onun ürün isteklerini karşılayacak üreticileri veya satıcıları bulur. Müşteri ve Satıcı arasındaki iletişimi sağlar. Son olarak da kendi komisyonunu bir sözleşme ile garantiye alarak gerçekleşen satış rakamı üzerinden yüzde üç, %5 komisyonunu kazanır.

Bir meslek tercihi olarak da dış ticaret mesleğini değerlendirebilirsiniz. E-broker eğitim programı ile dış ticaret öğrenip bu sektörde faaliyet gösteren yüzlerce, binlerce firmada çok güzel koşullarda çalışabilirsiniz. Dış ticaret mesleği size, geleceği parlak bir kariyer fırsatı da sağlamaktadır.

E-Broker Eğitim Programı İçeriği

Dış ticaretle alakalı bilmeniz gereken en önemli konuları başlıklar altında toplayan e-broker eğitim seti, yazılı dokümanların yanında videolu anlatımlarla tüm konularda tatmin edici bilgiler sağlamaktadır. Hemen şimdi konu başlıklarına göre içeriklerin nelerden oluştuğunu kısaca özetleyelim.

İthalat Dersleri

İşte bu bölümde ithalata dair her konuya hakim olacaksınız. İhtiyacınız olabilecek bilgilere hızlı yoldan erişmeyi öğreneceksiniz. Bölümün konuları şu şekildedir. İthalat nedir, nasıl yapılır? İthalatta iş akışı ve dikkat edilmesi gereken konular. İthalatta maliyet hesaplama ve İthalatta kullanılan belgeler.

İhracat Dersleri

Bu bölümde hem yazılı hem videolu derslerden oluşan konular şu şekildedir. İhracat derslerine giriş. İhracat çeşitleri nelerdir. İhracatta kullanılan belgeler. Ürüne göre ihracat nasıl yapılır. Ülkeye göre ihracat nasıl yapılır. Transit ticaret nedir? Dahilde işleme rejimi. Hariçte işleme rejimi. İhracatta Kdv iadesi. Gtip nedir, nasıl bulunur? İhracatta hesap kapatma.

Dış Ticarette Teslim Şekilleri

Bu kısımda Dış ticarette incoterms olarak bilinen, uluslar arası ticarette bütün ülkelerde standart olarak kullanılan teslim şekilleri ve ayrıca bunların kısa kodlarını öğreneceksiniz. Sigorta ve kullanılan belgeler konusunu da yine bu bölümde yazılı ve videolu anlatımlarla basit bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Dış Ticarette Pazar Araştırması

Dış ticaret alanındaki en önemli bölümlerden birisi de Pazar araştırmasıdır. Çünkü mevzuatı ve kanunları çok iyi bilseniz bile müşteri olmadıktan sonra bildiklerinizi hayata geçirmek ve para kazanmak mümkün değildir. Pazar araştırması bölümünde, dış ticaret uzmanlarının uyguladıkları yöntemleri öğreneceksiniz. Bu bölümde yalnızca müşteri aramayı değil, özel metodlarla müşterilerin sizi bulmasını ne şekilde sağlayacağınızı da öğreneceksiniz.

Dış Ticarette Ödeme Şekilleri

Yazılı ve videolu anlatımlarla, dış ticaretteki para alış verişini risklere girmeden ne şekilde yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Bu da dış ticaretin en önemli konularından biridir.

İngilizce Yazışmalar Rehberi

Günümüzde İngilizce bir dünya dilidir. Dış ticarette de tüm dünyanın ortak dili İngilizcedir. Dış ticaret yapmak isteyen, ancak ingilizce bilmeyenlerin kolayca müşterileriyle iletişim kurabilecekleri yazışma örneklerini de e-broker eğitim setinde bulabilirsiniz.

Devlet Destekleri Rehberi

Bu kısımda yeni projelerinizi hayata geçirmek için lazım olan hibe ve kredi programlarından ne şekilde faydalanabileceğinizi bulacaksınız. Bir projeniz yoksa, Pazar araştırması bölümünde öğreneceğiniz bilgilerle yeni proje oluşturmak için gerekli olan fikirleri öğrenebilirsiniz. Devletin, kendi işini kurmak ve iş yapmak isteyenlere sağladığı imkanları görünce çok şaşıracaksınız. Bu konuda çok detaylı bir kaynak olan devlet destekleri rehberiyle projelerinize ne şekilde kaynak sağlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Lojistik Eğitimi

Bu bölümde dış ticarette, karayolu, havayolu, denizyolu, demiryolu nakliyeleri ve ayrıca ihtiyacınız olan tüm lojistik bilgilerini bulacaksınız. Böylelikle lojistik firmalarıyla nasıl faydalı çalışacağınızı öğrenebilirsiniz.

Alibaba.com Rehberi

Alibaba web sitesi, dünyada ürün sahipleriyle alıcıları buluşturan en yaygın kullanılan sitelerden biridir. Bu site ve benzeri siteleri kullanarak mallarınızı dünyaya tanıtma yöntemlerini ve global müşterilerin ürün taleplerini bulmayı öğreneceksiniz. Günümüzde Türk şirketlerinin çoğunun Alibaba sitesini yararlı kullanamadıklarını görüyoruz. Bu rehber vasıtasıyla Alibaba sayfasını etkili bir şekilde kullanmayı öğrenebilirsiniz.

E-broker nedir?

E-broker olarak çalışmayı düşünenler için hazırlanmış olan işte bu bölümde, kendi ürünü veya şirketi olmadan, şahıs olarak nasıl çalışabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hem ihracat ve hem de ithalat yapan şirketlere danışmanlık yapabilirsiniz. Bu sayede danışmanlık hizmeti sunarak para kazanabileceğiniz gibi, yapılan ihracat ya da ithalat hizmetinden komisyon almak suretiyle de gelir sağlayabilirsiniz.

Web Sitesi Kurma Rehberi

İsterseniz ürünlerinizle alakalı ya da şirketinizle ilgili, ya da bireysel bir internet sitesi dış ticarette oldukça işinize yarayacaktır. Bu kısımda internet sitesi kurmanın mantığını öğrenecek ve yarım saat içerisinde bir internet sitesi kurabilir hale geleceksiniz.

Gördüğünüz gibi çok geniş kapsamlı ve detaylı konulardan oluşan bu e-broker eğitim programı ile, kendinizi dış ticaret alanında geliştirebilirsiniz. Bu alanda bir şeyler öğrenmek için piyasadaki kurslara yüksek ücretler ödeyerek katılabilirsiniz. Ya da e-broker eğitim setini kdv dahil 100 Tl den satın alıp evinizin rahatlığından kendi kendinizi geliştirebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir