Learn Real English Gerçek İngilizce Anlama ve Konuşma Seti

Ülkemizde pratik İngilizce konuşma oranı maalesef çok düşük. Duyduğum ve okuduğum İngilizceyi anlıyorum fakat kendimi ifade edemiyorum diyenlerin problemini özetle şu şekilde anlatabiliriz. Senelerce devlet okullarında İngilizce dersleri görmüşlerdir. İngilizce dil bilgisi kurallarını bekli de bir İngilizden bile çok daha fazla biliyorlardır.

Pek çok İngilizce kelimenin manasını biliyorlardır. Seviye belirleme sınavlarına girseler geçer notlar alabilirler. Ancak İngilizce konuşmak istediklerinde bir utanma halleri, panik ve stres ile geçen anlar ortaya çıkar. Okul kitaplarını okudukları zaman anlarlar ama İngilizce filmleri anlamazlar.

Okulda aldıkları İngilizce derslerinin az geldiğini düşünüp İngilizce dil kurslarına devam edenler de “anlıyorum ancak konuşamıyorum” düzeyinden genellikle ileri gidemezler. İşte bunun sebebi de özel kurslardaki öğretim metodunun devlet okullarında izlenen metotla çok benzer olmasıdır. Binlerce lira vererek gittikleri kurslarda daha çok gramer ezberler, daha fazla ders kitabı talim ederler ve daha çok boşluk doldurma alıştırması yaparlar fakat netice maalesef hüsrandır.

İngilizce konuşma için doğru metot

Benzer teknikleri kullanarak farklı neticeler elde edemezsiniz. Bundan dolayı ders kitapları talim ederek, gramer kurallarını ve de ingilizce kelime listelerini ezberlemeye çalışarak, boşluk doldurma alıştırmaları çözerek ilerletemediğiniz İngilizce duyduğunu anlayıp konuşabilme yeteneğinizi, ancak farklı metodlar izleyerek ilerletebilirsiniz.

İşte bu yöntemlerden size bir süre önce Effortless English tekniği olarak söz etmiştik. Söz konusu tekniği özetle hatırlatmak gerekirse, analitik İngilizce yerine kolay ve hızlı İngilizce öğrenme teknikleri uygulamak diyebiliriz. İngilizce pratik nedir? Dinlemek ve bununla birlikte konuşmaktır. Effortless English sisteminde bol tekrarlı İngilizce dinlersiniz ve bununla birlikte mini hikaye derslerinde uygulanan tekrarlayan soru cevap yöntemiyle İngilizce konuşma pratiği yaparsınız.

Pratik İngilizce Eğitim Seti

İşte bu yazıda sizlere bahsedeceğimiz Learn Real English kursu, Effortless English programının yöneticisi A.J. Hoge ve 2 partneri Joe Weiss ile Kristin Dodds tarafından hazırlanmış özel İngilizce dinleme derslerinden teşekkül ediyor.

Film izlerken duyduğunuz İngililzce, günlük hayatta kullanılan İngilizce ile tamamen aynıdır. Biliyoruz ki filmlerdeki oyuncular gerçek yaşamı yansıtmaya çalışıyorlar. Günlük konuşma İngilizcesinde de pek çok deyim, argo kelimeler, phrasal verbs denilen sözcük grupları ve bununla birlikte yaygın olarak kullanılan bir takım anlatım ifadeleri mevcuttur.

Bunların hemen hemen hiçbirini ders kitaplarında göremezsiniz. Bu sebeple, okullarda ve İngilizce kurslarında dil bilgisi yayınlarıyla İngilizce öğrenip konuşmak isteyen biri, günlük hayatın içinde ve de filmlerde konuşulan İngilizceyi anlama konusunda başarılı olamaz.

learn real english ingilizce seti indir

Günlük Konuşma İngilizcesi Öğren

Learn Real English programında gerçek yaşamda konuşulan İngilizce ile oluşturulmuş dersleri dinlersiniz. Vocabulary dersinde bu diyalogta kullanılan sözcükleri, slang ve deyimlerin manasını öğrenirsiniz.

Daha sonra mini story adlı derste bu ilk defa öğrendiğiniz kelimelerin uygulamalı olarak kullanıldığı eğlenceli, komik ve ayrıca gerçek üstü bir hikaye dinleyip, yöneltilen kolay suallere hızlı ve güvenli bir sesle cevap vermeye çalışırsınız. Bu mini story dinle ve cevapla metodunu tekrarlı olarak uygulayarak çok iyi bir öğrenim deneyimi yaşarsınız.

Daha sonra da Point of View dersine başlayıp, aynı hikayeyi değişik zaman yapılarında dinleyip, ingilizce dil bilgisi kurallarını çalışmadan İngilizce dil bilgisini uygun bir biçimde kullanmayı öğrenirsiniz. Bu setle çalışırken, bilinçli ve bilinçaltı olarak faydalanacağınız yöntemleri şöyle açıklayabiliriz;

  • Dinleyerek etkili İngilizce öğrenirsiniz.
  • Hikayelerle beyninizin farklı fonksiyonlarını eğitim sürecine dahil etmiş olursunuz.
  • Soru cevap yöntemi ile etkili ve pratik İngilizce öğrenirsiniz.
  • Tekrarlayan soru cevap yöntemi ile bilgileri unutmayacak şekilde öğrenirsiniz.
  • Gerçek hayatta kullanılan birçok İngilizce kelime ve ifade kalıbını son derece etkili ve kolay öğrenirsiniz.
  • İşte bu kelimeleri yalnızca anlam olarak bilmeyi değil uygun bir biçimde kullanmayı öğrenirsiniz.
  • Okul kitapları ve de gramer talim etmeden kuralına uygun cümle yapısı kurmayı öğrenirsiniz.
  • Seti bitirdiğinizde gerçek İngilizceyi kolayca anlar ve konuşursunuz.

Dinle ve Cevapla Yöntemi

Kısacası, Effortless English yani dinle ve cevapla yöntemiyle hazırlanmış olan Learn Real English programını intermediate ve ileri düzeyde İngilizce temeline sahip olanlara tavsiye ediyoruz. Bu set orta ve üzeri seviye İngilizce bilgisine sahip olanlar için hazırlanmıştır. Başlangıç ve orta seviye arasında bulunanlar bu yöntemlerle hazırlanmış olan Rahat İngilizce programını kullanabilirler.

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyip eğitim seti hakkında A.J. Hoge’un anlattıklarını dinleyebilirsiniz. Küçük bir hatırlatma, şayet videoda dinlediklerinizi yüzde seksen nispetinde anlarsanız söz konusu eğitim seti sizin için biçilmiş kaftandır. Bu orandan daha az anlayabiliyorsanız Rahat İngilizce eğitim setiyle ilerlemeniz daha doğru olacaktır.

Learn Real English İngilizce Seti

 

Learn Real English İngilizce eğitim setini inceleyip indirmek için tıklayın!

Okuduğunuz okullarda İngilizceyi ders kitaplarından öğrendiniz ve gerçek yaşamda, sokaklarda, lokantalarda ve otellerde konuşulan İngilizceyi anlamakta zorlanıyor musunuz? Bazenİngilizce konuşmaya çalıştığınızda sıkılıp utanıyor musunuz? İngilizce konuşma konusunda gerginlik yaşıyor musunuz?

Aylar ve hatta yıllar boyunca gramer ve ders kitaplarını çalışmaktan ve hala iyi İngilizce konuşamamaktan yoruldunuz mu? İngilizce filmleri ve Amerikan televizyonlarını anlamakta sıkıntı yaşıyor musunuz? Yalnız değilsiniz. Eski metotlarla ve geleneksel okul yöntemleriyle İngilizce öğrenen insanların çoğu aynı durumları yaşıyor.

Real English eğitim seti, gerçek hayatta konuşulan İngilizceyi anlamanız ve kullanabilmeniz için tasarlanmıştır. Real English nedir? Real English, İngilizce konuşulan ülkelerde günlük hayatta kullanılan doğal konuşma dilidir. Amerikalılar, Kanadalılar ve İngilizlerin arkadaşlarıyla, aileleriyle iletişim kurdukları ve iş hayatında kullandıkları veya televizyon programları ve filmlerde duyduğunuz İngilizcedir. Gerçek İngilizce, okuldaki derslerde okutulan kitaplarda öğrendiğiniz İngilizce değildir.

6 Ayda İngilizce Konuşun

Learn Real English eğitim setini aldığınız zaman, altı aylık bir kurs almış olursunuz. Set içindeki her ünitede gerçek İngilizce konuşmalar vardır. Bu konuşmalar iki veya daha fazla Amerikalı arasında geçen doğal konuşmalardır. Onlar bir yazılı doküman veya metin okumuyorlar. Dinleyeceğiniz İngilizce, önceden planlanmamış ve doğal bir konuda karşılıklı konuşmalardan oluşur. Elbette bu derslerin yazılı dokümanı vardır ve siz bu konuşmaları okuyarak takip edebilir ve her şeyi anlayabilirsiniz.

Set içerisinde, yeni öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri, deyimleri ve argo ifadeleri öğreneceğiniz vocabulary dersi vardır. Yani bu ders, dinlediğiniz her konuşmada geçen yeni ifadeleri, yine İngilizce olarak açıklayan bir derstir.

Real English eğitim setinde, İngilizceyi hikaye tekniği kullanarak öğreneceğiniz bir mini hikaye dersi vardır. Bu ders, İngilizce dinleme ve konuşma becerilerinizi geliştiren en güçlü derstir. Yeni öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri pekiştirmek ve doğru gramer kullanımını zihninizin derinliklerine yerleştirmek için bu ders birebirdir.

Learn Real English eğitim setinde bir de Point Of View hikaye dersleri bulunur. Bu dersler size doğal yoldan gramer öğretir. İngilizce grameri, uzun kurallar listesi çalışarak değil, doğal yoldan dinleyerek öğrenirsiniz. Tıpkı çocukların kitaplardan değil, konuşmaları dinleyerek öğrendiği gibi.

Learn Real English İngilizce seti, sizi ileri İngilizce seviyesine getirir. Bu eğitim setiyle çalışın; güçlü, açık ve akıcı bir şekilde gerçek İngilizce konuşmaya başlayın.

Learn Real English Seti için tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir:
One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir