İngilizce Makale Özgünleştirme

Arkadaşlar, zahmetsiz ingilizce sitemizin asıl amacı, sizlere İngilizceyi doğru yöntemlerle nasıl öğreneceğinizi göstermektir. Bu çerçevede sitemizde Effortless English sistemini tanıtmaya gayret ediyoruz. Effortless English kurucusu ve öğretmeni A.J. Hoge’un renkli kişiliğini ve öğrencilerin gelişimine nasıl katkı sağladığını daha iyi anlatabilmek için “internetten para kazanmak 1 ve 2” başlıklı yazılarımızı sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda eş anlamlı kelimeleri kullanarak bir yazıdan bir çok farklı makale elde etme tenkniğini öğreneceksiniz.

Bu iki yazımızda paylaştığımız videolarda A.J. Hoge, bizlere affiliate marketing kavramını anlatıyordu. Kısaca hatırlayacak olursak; affiliate marketing, internet üzerinden başkalarının ürünlerini satarak para kazanmak anlamına geliyor. Söz konusu ürünleri bulabileceğiniz sitelerin başında gelir ortakları sitesi geliyor. Gelir ortakları sitesine ücretsiz üye olup, satışını yapacağımız ürünleri nasıl bulacağımızı birinci yazımızda öğrenmiştik. Bulduğumuz ürünlerin tanıtımını yapabilmek için ihtiyacımız olan web sitesini nasıl ücretsiz ve çok kolay bir şekilde oluşturacağımızı ise ikinci yazımızda A.J. Hoge’dan öğrenmiştik.

Bu yazılardan sonra bazı arkadaşlardan affiliate marketing konusunda daha fazla bilgi paylaşmamızı isteyen özel mesajlar aldım. Bunun üzerine asıl alanımız olan akıcı ingilizce konuşma konusundan çok fazla ayrılmadan birkaç yazı daha paylaşmaya karar verdim.

Bugünkü yazımızda, Gelir ortakları platformundan bulduğumuz ürünleri kendi sitemizde tanıtmak için gerekli olan ingilizce makaleleri nasıl özgünleştireceğimizi öğreneceğiz. Affiliate ürünlerin tanıtımını yapmak için makale yazacak kadar ingilizce bilmiyorsak veya makale yazmak için yeterli zamanımız yoksa ne yapacağız?

Söz konusu affiliate ürünlerin kendi sitelerindeki ürünle ilgili yazılardan faydalanacağız. Bu makaleleri aynen kopyala yapıştır yöntemiyle kendi sitemizde yayınladığımız zaman Google bunu kolayca fark edecek ve sitemizin arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenmesine izin vermeyecektir. Çünkü Google, Duplicate content denilen kopya içerikleri hiç sevmez. O yüzden bu makaleleri kendi sitemizde yayınlamadan önce özgünleştirmemiz son derece faydalı olacaktır. Yani kopyala, özgünleştir ve sonra yapıştır tekniğini kullanacağız. Böylece sitemizde özgün içerikler yayınlayarak Google arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenebileceğiz.

kopya makale özgünleştirme

İngilizce Makale Özgünleştirme Nasıl Yapılır?

Şimdi size, ingilizce makale özgünleştirmeyi otomatik olarak yapan harika bir yazılımdan bahsetmek istiyorum. Öncelikle buraya tıklayarak The Best Spinner programının videosunuz izleyin. Bu programın size ne kadar faydalı olacağını kendiniz görün.

Özgünleştirmek istediğiniz ingilizce makaleyi seçtiğinizde program, makalenin içinde geçen kelimelerin eş anlamlılarını otomatik olarak algılıyor. Sadece kelimeleri değil, aynı zamanda İngilizcede phrase adı verilen kelime gruplarının eş anlamlarını da tespit edebiliyoruz. Mesela videoda gördüğünüz örnekteki gibi some of them ifadesi için, a number of them, many of them, a lot of them, a variety of them gibi ifadeleri kullanarak makalenizi zenginleştirebiliyorsunuz.

Daha sonra bu eş anlamlı kelimelerden birini ya da bir kaçını seçerek makalemizi büyük oranda özgünleştirmiş oluyoruz. Ayrıca The Best Spinner, online olarak programın merkezine bağlanıp, diğer kullanıcıların o kelimeleri nasıl değiştirdiklerini kaydederek size bol alternatif sunabiliyor. Ne kadar alternatif olursa o kadar iyidir.

İngilizce eş anlamlı kelimeleri işaretledikten sonra tek tuşa ile bir ingilizce makaleden, özgün içerikli 5-10 kadar farklı makale üretebilirsiniz. Bununla birlikte tab tuşunu kullanarak kelimeler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bu da hızınızı ve verimliliğinizi büyük ölçüde arttırıyor.

the best spinner

Son derecek kullanışlı olan The Best Spinner Programının bir yıllık ücreti 77 dolardır. İlk önce 7 dolar ödeyip programı test ediyorsunuz. Yedi gün sonra 70 dolar daha ödeyerek bir yıllık kullanım hakkına sahip oluyorsunuz. Son olarak The Best Spinner’i kullanıp da beğenmezseniz 30 günlük para iade garantisi veriyorlar.

Gördüğünüz gibi bu program sayesinde özgün ingilizce makaleler oluşturarak googleda yükselmek çok basittir. Affiliate marketing yaparak internetten para kazanmak isteyenler için tam bir baş ucu olacağını düşündüğüm The Best Spinner programını herkese tavsiye ederim. The Best Spinner programının size getirisi ile maliyeti kıyaslanamayacak kadar büyüktür. İngilizce makale özgünleştirme programı The Best Spinner hakkında detaylı bilgi için burayı tıklayın!

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir