WordPress ile Web Sitesi Yapmak

Daha önce sizlere, satış ortaklığı sitelerindeki affiliate ürünlerin tanıtımını yapmak için ihtiyacımız olan web sitesini, blogger kullanarak nasıl bedava oluşturabileceğimizi anlatmıştık. Ancak bildiğiniz gibi blogger zaman zaman Türkiyede kapatılabiliyor. Ayrıca blogger, daha profesyonel ve işlevsel web sitesi yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalabiliyor. Son olarak blogger ile yapılan site adı uzantısı olarak blogspot.com görünmesi yapacağımız işte amatör olduğumuz imajı uyandırabiliyor. Bunun alternatifi ise wordpress sistemi ile kolay web sitesi kurmaktır.

Tüm bu sebeplerden ötürü, bugün size “self hosted” diye tabir edilen, kendimize ait siteadı.com ya da siteadı.net uzantılı alan adlarıyla wordpress kullanarak web sitesi yapmayı anlatacağım. Bunu yaparken hiçbir teknik bilgiye sahip olmayan ve wordpress konusunda yeni olanların bile kolayca anlayabilecekleri bir anlatım yapmaya gayret edeceğim.

5 Dakikada Otomatik WordPress Kurulumu

Yukarıdaki adım adım videolu anlatımı izleyerek çok kolay ve hızlı bir şekilde kendinize wordpress sitesi kurabilirsiniz. Videoda anlatılanları özetleyecek olursak; öncelikle bize hosting hizmeti sağlayan Dreamhost panelimize giriş yapıyoruz. Goodies ya da Toolbox menusu altındaki One Click Install sekmesine tıkladıktan sonra, tek tıklamayla otomatik kurabileceğimiz yazılımları göreceksiniz. Buradan sadece wordpress değil ayni zamanda joomla ve daha birçok yazılımı kolayca kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress logosuna tıklıyoruz. Karsımıza çıkan pencerede Custom installation seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra WordPress kurmak istediğimiz alan adini (domain) seçimini yapıyoruz. Hemen alttaki Automatically Create Database ifadesini değiştirmeden Install it for me now! Butonuna tıklıyoruz.

wordpress

Bu işlemlerden 5-6 dakika sonra Dreamhosttan bir mail alacaksınız. Maildeki bağlantıya tıklayarak wordpress kullanıcı adı ve şifremizi belirleyeceğimiz sayfaya gidiyoruz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra blogumuz kullanıma hazır hale geliyor. Dreamhost ile wordpress kurulumu iste bu kadar kolay ve hızlıdır.

Dreamhost indirim Kuponu (iskonto)

WordPress kurmak için ihtiyacımız olan hosting hizmeti olarak, benim uzun zamandır kullandığım ve çok memnun kaldığım Dreamhost firmasından yararlanıyoruz. Neredeyse tüm özelliklerinin sinirsiz olduğu Level 1 hesabinin bir yıllık ücreti normalde 119,40 dolardır. Ancak, Dreamhost yeni kullanıcılara özel bir indirim sağlamaktadır. Bunun için Dreamhost indirim kuponu kullanmamız gerekiyor.

Daha önceleri 97 dolara kadar hazırlanabilen Dreamhost indirim kuponları, artik en çok 50 dolara kadar hazırlanabiliyor. Ben de sizler için bir Dreamhost indirim kuponu hazırladım. Bu kuponu Dreamhost kayıt sırasında “Promo Code or mail of who referred you” yazan bolüme girerek 50 dolar indirim kazanabileceksiniz.

Benim hazırladığım Dreamhost indirim kuponu iskonto. Evet arkadaşlar buraya tıklayıp Dreamhost paneline giriş yaparak, gerekli üyelik bilgilerini doldurduktan sonra Dreamhost indirim kuponu olarak iskonto yazacağız. Böylece ilk bir yıl için ödeyeceğimiz ücret 69,40 dolara düşecek. Ayrıca DreamHost yeni kullanıcılar için hediye olarak 50 dolarlık Google adwords kuponu vermektedir. Bu adwords kuponunu, Google adwords hesabı açtıktan sonra ilk 15 gün içinde kullanmalısınız.

Son bir avantajı belirtelim, Dreamhostta para iade garantisi bulunmaktadır. Dreamhost kullandıktan sonra hizmetlerinden memnun kalmazsanız 97 gün içerisinde paranızı iade isteyebilirsiniz. Böylece hiç riske girmeden Dreamhostu deneyebilirsiniz. Şimdi burayı tıklayarak DreamHost paneline giriş yapabilir, DreamHost indirim kuponu (iskonto) kullanarak bu harika hizmetlerden çok ucuza yararlanabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir