İngilizce Konuşma Pratikleri 04 Where Are You From

English Class 101 online İngilizce kursu tarafından sizler için hazırlanan 3 dakikalık İngilizce derslerinde, İngilizcede en çok kullanılan soruları ve cevap yöntemlerini işleyeceğiz. English Class 101’in hazırladığı İngilizce dersleri dördüncü bölümde “Where Are You From?” yapısından bahsedeceğiz.

İngilizcede Where are you from? yapısı bir kaç farklı biçimde kullanılabilir. Kalıbın ilk taşıdığı anlam, hangi ülke veya şehirden olduğunuzdur. Öyle ki Amerika’da bu soruyu insanlar birbirlerine, Amerika’nın neresinden olduklarını öğrenmek amacıyla sorarlar. Ayrıca kişinin hangi ülkeden olduğunu anlamak için kullanılabilir.

online-ingilizce-dersleriBu soruyu cevaplandırmanın ilk yolu ’I am’ yapısından sonra ulusunuzu söylemektir. Örneğin; I am Germany ya da I am Spain. Diğer yanıtlama yöntemi’ I am from’ yapısından sonra ülkeyi söylemektir. Mesela I am from Japan veya I am from France. Şayet ismi çok ünlü, dünyaca bilinen bir yerde yaşıyorsanız, şehir ismiyle de cevap yanıt verebilirsiniz. Örneğin I am from Newyork veya I am from İstanbul gibi…

Günlük hayatta İngilizce diyaloglarda direk olarak “Where you from?” kalıbı oldukça fazla kullanılır. Ayrıca daha sıcak bir diyalog için karşılaştığınız kişilere bu şekilde sormak yerine, karşılaştığınız şehirde yaşayıp yaşamadıklarını sormak daha kibar bir davranış olacaktır. Örneğin Paris şehrinden birisiyle tanıştığınızda ona Are you from Paris? diye sorabilirsiniz.

Genel olarak insanlar yaşadığı yer hakkında sohbet etmekten hoşlanırlar. Bu sebeple size oralıyım, buralıyım şeklinde memleketinden bahseden birisine, nazik bir karşılık verip, memleketle alakalı birkaç cümle veya soru yönelterek konuşmayı sürdürebilirsiniz.

English Class İngilizce dersleri dördüncü bölüm sonuna geldik. Daha sonra ki İngilizce dersimizde İngilizcede isim sormak ve ismini hatırlayamadığınız birisiyle diyalog kurduğumuzda ne yapmamız gerektiğini anlatacağız.

English Class ücretsiz üye olmak için tıklayın!

Online İngilizce Dersleri:

Online İngilizce Öğrenmenin Avantajları

İngilizce Konuşma Diyalogları 01 Selamlaşma

İngilizce Konuşma Diyalogları 02 Meslek Sorma

İngilizce Konuşma Pratikleri 03 Hobiler

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir