İngizice Konuşma Pratikleri 03 Hobiler

İngilizce dersimizde bugün, Englısh Class 101 online İngilizce kursunun üçüncü bölümünü izleyeceğiz. EnglıshClass101.com sitesinin bizler için hazırlamış olduğu ingilizce video derslerinde, ingilizce de en sık kullanılan diyalogları detaylarıyla öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki 3. Bölüm videomuzda İngilizcede hobiler hakkında konuşmayı öğreneceğiz.

Okullarda, İngilizce kurslarında veya ders kitaplarında hobiler hakkında konuşurken “Do you have any hobbies?” veya “What are your hobbies” şeklinde sorularla karşılaşmışsınızdır. Ancak İngilizce de günlük hayatta bu tür sorular pek kullanılmaz. Englısh Class 101 video İngilizce derslerinde ders kitaplarında olmayıp ancak günlük hayatta kullanılan İngilizce konuşmayı öğrenirsiniz.

İngilizce de hobiler hakkında birisiyle diyalog kurarken “what do you do for fun?” sorusunu sorabilirsiniz. Ya da “What do you do when your free tıme” şeklinde bir soru sorarak hobiler hakkında diyalog kurabilirsiniz. Şimdi bu sorulara nasıl cevap vereceğimizi inceleyelim.

Genellikle “I like” ya da “I like to” diye cümleye başlayıp hoşlandığız şeyleri sıralayabiliriz. Mesela müzik dinlemekten hoşlanırsanız “I like listening music” diyebilirsiniz.

Eğer birşeyi yapmaktan nekadar çok hoşlanıyorsanız” like” kelimesinin önüne “really” sözcüğünü getirebilirsiniz. Mesela “I really like listening music”.

Şayet herhangi bir hobiniz yoksa“ I like hanging out with my friends and stuff like that “ şeklinde bir yanıt verebilirsiniz. Bir sonraki Englısh Class 101 İngilizce video dersimizde “Where are you from” konusunu işleyeceğiz.

Online İngilizce Dersleri

Online İngilizce Öğrenmenin Avantajları

İngilizce Konuşma Diyalogları 01 Selamlaşma

İngilizce Konuşma Diyalogları 02 Meslek Sorma

Paylaşmak Güzeldir:

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir