Effortless Englihs örnek Ders 01

Bugün sizlerle, Effortless English eğitim setinden örnek bir bölüm dersi ücretsiz olarak paylaşıyoruz. Aşağıda, örnek dersimizi indirebileceğiniz linkleri bulabilirsiniz. Daha önceki yazılarımızda Effortless English derslerini nasıl çalışmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Burada kısaca, örnek dersi nasıl indirip çalışacağınıza değinelim.

Öncelikle aşağıdaki linklere sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet sekmesine tıklayarak, tüm ders parçalarını bilgisayarınıza indirin. Bunları tek bir klasörde toplayabilirsiniz.  Main audio dersimizde, aşağıdaki metnin seslendirilmiş halini hergün birkaç defa dinleyin. Audio dersini birkaç kere dinledikten sonra vocabulary dersini bir kere dinleyin.

Gelelim Mini Story mp3 dersine. Daha önce de sıkça belirttiğimiz gibi, Mini Story mp3 dersi, Effortless English sistemindeki en önemli derstir. Mini story dersini, bir hafta-on gün boyunca hergün 2-3 defa dinleyin. Mini story dersinde A.J. Hoge’un sorduğu basit sorulara yüksek sesle cevap verin. Bu şekilde yeni kelimelerin anlamlarını özümseyecek ve otomatik İngilizce konuşma yeteneğini bilinç altınıza yerleştirmiş olacaksınız.

Point Of View mp3 dersi de, Effortless English sisteminde, Mini Story dersinden sonra en önemli ikinci derstir. Hergün bir iki kere dinlemeniz çok faydalı olacaktır. Point Of View dersi sayesinde gramer kurallarını çalışmadan, ingilizce grameri otomatik olarak kullanmayı öğreneceksiniz.

Commentary mp3 dersini dinlemek sizin isteğinize bağlıdır. Bu derste A.J. Hoge ilk başta dinlediğiniz audio dersinin konusuyla ilgili kendi görüşlerini bizlerle paylaşır. A.J. Hoge dersleri, genellikle kişisel gelişim ve liderlik alanlarından seçtiği için özellikle ilginizi çeken konularda commentary dersini dinlemenizi tavsiye ederim. Commentary dersinde tekrar şartı da yoktur, kafanıza göre takılabilirsiniz 🙂

Örnek Ders Linkleri:

indirme linki:

Derslerin tümünü birden set olarak (rar dosyası) indirmek için burayı tıklayın

(Rar şifresi: power-english.net)

Mini Story dersinde geçen yeni kelimeler:

swept off my feet: sweep s.o. off his/her feet: birini kendine sırıl sıklam aşık etmek

need  some  space: idiom. need time alone, need time away from other people

into my career: idiom. focused on my job,   concentrating on my job

ain’t: v. (casual)  am not,  are  not,  is  not

wanna: v. want  to

hurt your feelings: idiom.  make you feel upset or sad or hurt.

that’s where I come in: idiom. that’s when I begin, that’s where I start.

open her eyes: idiom. make her understand, make her realize

Effortless English Full Set İndir!

Effortless English Kuralları:

Paylaşmak Güzeldir:
3 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir